Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha anyámék folytom...

Mit tegyek, ha anyámék folytom rám tukmálják az unokahúgaimat?

Figyelt kérdés

Van két unokatesóm, az egy 9, a másik 7 éves. Anyám már megbeszélte nagynénémmel, hogy egész nyáron itt lesznek, és majd én fogok rájuk vigyázni. 16 éves vagyok, nem bébiszitter, nem akarok egész nyáron két idétlen kölyökre vigyázni, akiktől 2 perc nyugtom nincsen. De még ha fizetnének se vigyáznék rájuk. Így el lesz b.szva az egész nyaram, mert miattuk nem mehetek sehova. És alapból gáz, hogy meg se kérdez erről senki, hogy akarok-e azokra a pulyákra vigyázni.

Mit tegyek?


2020. jún. 12. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy nem vagy bébicsősz. Te pihenni, szórakozni akarsz a nyáron.
2020. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pff. Mondd meg a nagynénédnek, hogy nem vagy ingyen bébicsősz, vigye a kölykeit máshova. Anyádnak is megmondanám, hogy ha itt lesznek a gyerekek, akkor te elmész hazulról, csináljon velük amit akar. Én nem mondom, lehet segítséget meg szívességet kérni családon belül, de ez azért kicsit erős.
2020. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán, egyenesen meg kell nekik mondani, hogy nem fogod csinálni. Esetleg 1 napot bevállalsz, de többet nem.
2020. jún. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Állj ki magadért, és mondd meg kedves édesanyádnak, hogy legyen szíves, ne intézkedjen a hátad mögött, ha neki annyira kellenek a nagynénéd pulyái, akkor vigyázzon rájuk ő egész nyáron! Sosem értettem egyébként, hogy mit élvez abban a szülő, ha direkt, szándékosan keresztbetesz a gyerekének egy ilyen húzással. Mert nyilvánvalóan megérteném, ha a nagynénédnek lenne valami halaszthatatlanul fontos dolga (például egy kisebb műtét, vagy hivatalos ügyek elintézése vagy akár kiruccanás kettesben a párjával stb.) és emiatt ő kérne meg titeket, hogy "ugyan már kedves Pirikém, ti úgy is otthon vagytok, pár napot tudnátok vigyázni a kölkökre, amíg néhány dolgot elintézek?" Ez ebben az esetben teljesen elvárható lenne, bár valóban nem kellemes feladat, de néhány napot ki lehet bírni anélkül, hogy az ember 0-24 szórakozna meg pihenne. Na de egész nyáron, mindenféle kontextus nélkül? Már elnézést, de ha édesanyád még nem vette volna észre, te egy 16 éves lány vagy, eddig egész évben ott volt a suli, nehogy már nyáron se pihenhess egy keveset, vagy urambocsá', ha véletlenül úgy hozná az élet, hogy egy kis pihenő után dolgozni szeretnél a nyáron, mert gyűjtesz valamire, akkor ne tudnál menni a kölkök miatt. :D Anyádnak mondd meg kerek-perec, hogy rendben, egész nyáron itt lesznek a nagynénéd pulyái, de akkor vigyázzon rájuk az, aki elintézte ezt, mert te nem vagy hajlandó egy egész nyári szünetet gyereknevelésre elb...szni! Megnézném, hogy akkor is ennyire ragaszkodna-e ahhoz, hogy nálatok töltsék a gyerekek a szünidőt. :D

Kitartást, és remélem édesanyádnak megjön a jobbik esze.


17/L

2020. jún. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
40 éves vagyok, van egy 14 éves fiam. Nem értem anyád, ő nem volt tinédzser??
2020. jún. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!