Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy viselkednél egy ilyen...

Hogy viselkednél egy ilyen potyarendezvényen?

Figyelt kérdés

Hivatalos vagyok egy esküvőre, de semmi kedvem hozzá. A készülődések alatt végig éreztetve volt velem és a családommal, hogy csak potyavendég leszek az egészen. A családom túl nagy ajándékot ajánlott fel a nevemben, a hátam mögött, hogyha meghívnak, ezért szerepelek a vendégek listáján. Egyébként a menyasszony gyerekkori barátnője voltam, de már nem tartjuk a kapcsolatot. A nő többször meg is bántott, ahogy az anyja is. Igazából csak a szüleim nyomására megyek el, mert ők nem akarnak sértődést a két család között.

Engem úgy hívtak meg esküvőre, hogy postán küldték el a meghívót, mert a menyasszony pár km-t nem volt hajlandó utazni vele, míg mindenki másnak személyesen adta át. Az összes barátnőjét sztárolta a készülődés közben, míg engem abszolút nem keresett, kizárólag azért, hogy még több szívességet kérjen. A szüleim által adott kb 100-150 ezres ajándék nem elég, még én is tegyek neki extra szívességeket...

Előre látom, hogy rosszul fogom érezni magam. Nem ilyen "lebuj" társasághoz vagyok szokva, mint ami ott lesz. Az egész csiricsáré lesz, agyonnyújtott, hosszú és közönséges.

Már eldöntöttem, hogy csak a polgárira megyek oda először. Aztán nem állok be a csokordobásba, mivel menyasszony vagyok - remélem nem is vonnak bele. Később megvacsorázunk a párommal, táncikálunk 10 percet, és le is lépünk maximum este 10-kor. Másnap kirándulni megyünk, nem akarok fáradt lenni akkor, még annyit sem ér az egész a szememben.

Jogos, hogy ha kicsit bunkóbbra veszem a figurát, és éreztetem, hogy nem csak az ő szemükben vagyok potyavendég, érdekember, de én is csak pofavizitre mentem oda, és amint tudok, lépek le? Jogos, ha nem fújuk buborékokat és újjongok, miközben semmi kedvem és közöm az egészhez?



2020. jún. 20. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémádat!

Ha ennyire nem tartod vele a kapcsolatot meg ennyire utálod elöre az egészet, akkor miért nem maradsz egyszerüen otthon, minek akarsz egyáltalán odamenni?

2020. jún. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem tartjátok a kapcsolatot, de közben még több szívességet kér?


Szerintem a leggázabb viselkedés elmenni, rontani a hangulatot a direkt durcás hozzáállással. Ha ennyire nem vagy jóban vele, miért nem utasítottad vissza a meghívást? Miért nem mondod vissza?

2020. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy a családom nyomására úgy döntöttem, elmegyek. Mindketten népszerű pozícióban vannak a környéken, nem akarnak ilyenekkel "ellenségeket" szerezni, ha ebből vita lenne. Pláne, gondolom, ha elmaradna a nagy nászajándék, akkor lenne sértődés. Én meg úgy voltam vele, hogy elmegyek, eszek egyet és amint nem tetszik a dolog, hazajövök. Nem fogok durcás képet vágni, csak a saját érdekeimet előtérbe helyezem. Vagyis ha holnap nem érek rá, ma nem maradok fenn hajnalig azért, hogy ott unatkozzak a mulatós zenére részegedők közt.
2020. jún. 20. 10:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"csak a saját érdekeimet előtérbe helyezem."


Kivéve akkor, amikor a nagyon befolyásos helyi menő anyu meg apu mást mond...

2020. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Te látod amiket írsz? Felnőtt ember vagy, önálló döntésekkel. 100 ezres ajándék egy olyan embernek akit nem ismersz tulajdonképpen, szülői nyomásra? Megmondanám a drága szüleimnek, hogy takarodjanak a sunyiba, és nyalják a menyasszony popokáját egyedül.
2020. jún. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Én aznap reggel beközölném hogy fosok, és nem tudok menni.
2020. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

"Hivatalos vagyok egy esküvőre, de semmi kedvem hozzá.2


Eddig olvastam. Válaszom: El se mennék!

2020. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Apunak meg anyunak csak hatalma volt meg pénze, arra már nem volt eszük hogy ne egy elnyomott, döntés képtelen lúzert neveljenek, csak olyat aki parancsra ugrik nekik és olyan helyzetbe is belerángatják ami teljesen értelmetlen és vér ciki. Mert nehogy már szégyenbe hozzá őket a kölyök. Remélem érted a lényeget.
2020. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy felnőtt embereknek ilyen problémáik vannak, hogy csak a baromi befolyásos szüleik kedvéért el kell menniük egy esküvőre, közben meg magukban fortyogva tervezik a nagyszabású bosszújukat, hogy majd nem állnak be a csokordobása bebebe...

A potya azt jelenti, hogy ingyen. Ez nem ingyen lesz neked, hanem sok pénzedbe fog fájni leírásod szerint. Komolyan elmész hülyét csinálni magadból, meg pénzzel tömni olyan ember zsebét, akit nem is bírsz, mert a szüleid azt mondták? Gondolom nem a brit királyi családról van szó, talán túlélnék ezt a "presztízsveszteséget".

2020. jún. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!