Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mikor lesz boldog...

Szerintetek mikor lesz boldog együtt élés magyar és roma közt ?

Figyelt kérdés

Mint köztudott ma Magyarországon nincs cigány magyar (békés) együttélés vagy,ha van is elenyésző szàmban.


Mit lehetne tenni,hogy a 2 etnikum ne utálja egymást?

Láttam Youtube-on Toroczkai videóját,amibe mond egy két okossàgot.

Miért nincsennek szigorúbb törvények?

Itt is olyan tüntetések lesznek mint az USA-ba?

A kérdést nem provokációból írtam ki mielőtt bárki is jelentené és törölnék a kérdést ( tudtommal szabad véleménynyilvánítás van)



2020. jún. 30. 15:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Amíg ilyen debill felfogású emberek lesznek, mint az itt válaszolók többsége, addig soha.

Egyrészt a cigányság évszázadok óta a szőnyeg alá van söpörve, évszázadok óta nem mozdítja még a kisujját sem a magyar politika ezügyben. Utoljára Mária Terézia és II. József bolygatta meg az ügyet, azóta semmit, szó szerint semmit nem tett senki, azon kívül, hogy "cigányság integrálása" címen milliárdokat dobáltak szét egymás között.

A másik meg az, hogy a többségi társadalom minél ellenségesebb lesz a cigánysággal, annál nagyobb lesz a feszkó. Ha a többségiek is beleállnának az ügybe, és "büdös cigányozás" helyett mondjuk megpróbálnának tenni valamit az ügyért, biztos, hogy pozitív irányba tolódna el az egész, mert a cigányságnak sem kényelmes ám így, higyjétek el.

Csak a büszkeséget, meg a gyűlöletet kellene félretenni, és nem lenne olyan nagy baj. A magyar nép ereiben eleve ott csörgedezik az, hogy nem szeret más néppel együtt élni, akármilyen is legyen. A zsidók értelmiségiek, tanultak, gazdagok, mégsem szívleli a magyar. A cigányság elnyomó többsége nem értelmiségi, nem tanultak, nem gazdagok, őket sem szívleli a magyar. Még egymást is megeszik, nemhogy más népet! Ezért tart ott az ország, ahol tart!

Tessék elmenni az USA-ba, Németországba, Nagy Britanniába, és tessék megnézni az ottani cigányságot, aztán tessék hazajönni, és tessék sírni ezen a cigányságon. Óriási, brutális különbség van. Pedig ugyanarról a népről beszélünk, ugyanarról a vérről, mégis sikerült integrálni főleg az Államokban. Ez nem azért van, mert ők gazdagabbak, hanem azért, mert ők tisztában voltak azzal, hogy ha erre a vad népre ellenségesen fognak reagálni, akkor ők is ellenségesek lesznek. Ez teljesen logikus és ésszerű, és mégcsak okosnak sem kell lenni hozzá.

Mindenesetre én úgy gondolom, hogy a cigányság helyzetének a javítását a hitéletben kellene megkezdeni. Pl. az USA-ban (bocsi, hogy ennyit emlegetem) a négereket is így modernizálták. Beépítették őket az egyházba, és megteremtették az afroamerikai gospelt: Marthin Luther King, Apáca show, Happy Day c. dal, stb. És aztán szépen lassan megindult egy fejlődés, és néger orvosok, rendőrök, ügyvédek, pszichológusok, stb. értelmiségiek jelentek meg az országban, mert a vallással megalapoztak egy életviteli gerincet, és arra szépen lehetett építeni. Mellesleg hozzáteszem alacsony hangerőn, hogy a cigányság is sacc/kb. ekkor nyitott be Európa

kapuin.

2020. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolso igen nagyjából igy van annyi hogy a cigányság nagy része itt eléggé erősen keresztény!

Olvasd el az én válaszomat is 10-es voltam

Ott le írtam kb azt amit te csak ki fejtettem hogy tényleges megoldások mik lennének... meg amugy nem csak a cigány-magyar kérdés hanem az ország kérdését is...

2020. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11 vagyok

Elolvastam a kommentedet, és egyet is értek Veled, kivéve a "vajdák" bevonását. A vajdák nagy része képzetlen, tudatlan, fogalmuk sincs arról, hogy egy társadalom hogyan működik, nem beszélve arról, hogy nulla befolyásuk van a cigányság életébe (hál' Istennek). Remélem, minél hamarabb eltűnik ez a "rang" a cigányságból.

A hitéleti témára visszakanyarodva szeretném hozzáfűzni, hogy nem szimplán kereszténységről van szó. Én nem azt mondtam, hogy kereszteljük meg a cigányságot, mert pogányok. Szerintem 9/10 cigány keresztény. Én személyszerint azt látom, hogy a mai "kereszténység" már nem egy életviteli alap, hanem egy jelentéktelen, mellékes dolog, és az emberek egyre komolytalanabbul kezelik. Azt tapasztalom, hogy a pünkösdi-karizmatikus egyházakban valóban kereszténységről van szó, valóvan életviteli alap a hit, és az ehhez csatlakozó cigányok életében is gyökeres változás állt be. Én ebben látok fantáziát és remélem, hogy egyre divatosabbá fog válni az emberek körében.

2020. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem azokra a vajdakra gondoltam 😂😅 hanem az önkormányzati tagokra mert lényegeben “vajdák” legalábbis sokak közül azok
2020. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!