Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek az ok, hogy...

Szerintetek az ok, hogy felhívtam a lelkisegély szolgálatot és ordibáltak velem, meg bunkóztak?

Figyelt kérdés

Elég durva probléma (válás, rendőrségi ügy), de nem szeretném itt kibeszélni és nincs is, akivel megbeszéljem. Illetve egyik fele el sem hiszi, a többi meg örül neki.


Szépen, összeszedtem a gondolataimat, felhívtam.


Aztán így fura volt, hogy bele sem szól, felvette, hogy jó napot, aztán köszöntem, de hallgat, meg utána is. Utána meggyanúsított, hogy hívtam őket többször. Utoljára 2017-ben telefonáltam, de akkor más miatt és kb. ez a semmisség volt jellemző akkor is. Bár lehet azt kellett volna mondanom, hogy öngyilkos akarok lenni.

Beszéltem 10 percet, ennyi volt a reakciói konkrétan velem megtörtént bűncselekményekre, meg a kilátástalanságomra, hogy "ez van" (ezt 10-szer elmondta) "nem tudja megváltoztatni". Ennyi, de végig sem hallgatott, hanem elkezdett ordibálni velem. Pedig végig kedves voltam, szerintem idevaló is volt, nem tudok kivel beszélni, nem ilyen "elhagyott a barátom, 15 vagyok, meg anya nem vesz iphonet" sztori, ami ezt, meg legfőképpen a hangnemet indokolta volna. Lekezelt, ordibált velem, meg "ez van".


Mint egy taknyos ötévessel, IQ nulla volt, egy értelmes párvlbeszédet nem tudott lefolytatni, de még arra sem jó, hogy kibeszéld a bajodat, ha már nem bírod tovább. Amikor üvöltözött, nem hagyott szóhoz jutni, el sem hitte, amit mondok neki szerintem, akkor mondtam, "köszönöm szépen, ennyi elég volt". De a legfájóbb az volt, mikor "lúzernek" nevezett, mert elmondtam, hogy nincs elég pénzem jelenleg elköltözni, de gyűjtök. "hát aki lúzer, az ez van". Érdektelen volt, tanácsot nem adott, meg sme hallgatott. Oltogatott, meg ordibált, pedig ebben a sztoriban teljesen nem én vagyok a hibás, csak nincs elég pénzem... Meg nem tudom, minek rúg belém még egyet!


Nagyon felidegesített ez a hülye. Ti is tapasztaltatok ilyet? Hogy mekkora kamu "segítség" ez az egész... Nem azt mondom, utaljon pénzt nekem, de arra vannak, higy meghallgasson...


2020. júl. 3. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a negatív élményedet. Szerintem nyugodtan tehetsz panaszt az említett munkatárs ellen. Melyik lelki segély szolgálat volt ez?
2020. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Meg nem tartom magam lúzernek, mert őket hívtam. Csak azt hittem, egy idegennel, anonim módon beszélhetek, hát nagyon nem...
2020. júl. 3. 12:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél panaszt. Nem odavaló.
2020. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

116123


Hiába, az összes "ügyelő" ilyen, már amire emlékszem belőle, de ez a szint volt akkor is! Vannak nekik egy-két betanult mondataik, azt ismételgetik, "nem tudja megváltoztani". Mondtam nem is akarom, nem is érdekel, attól még bűncselekmény, ha "ő ilyen, ilyen is marad, ne akarja megváltoztatni" Tényleg csak arra jók, hogy tinik trollkodásból felhívják őket :)


Ha felnőtt vagy és tényleg komoly bajod van, akkor sem vesznek komolyan.


Nem éri meg idegeskedni, de én tényleg komolyan vettem, azért hívtam, nem is kitalált.

2020. júl. 3. 13:03
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez rendkívül szomorú és egyben felháborító.

Egy ilyen beszélgetés után nemhogy az öngyilkosságot fontolgató ember el lenne térítve szándékától, de még az is maga ellen fordulhat, aki addig csak simán elkeseredett és szomorú volt.

Szerintem is tegyél panaszt.

Ill. ha ez segít, írd le priviben a problémádat. Ha tudok értelmes tanácsot adni, szívesen adok, de legalább normális, együttérző reagálást adnék. Viszont hosszabb válaszokat csak késő este tudok írni, nem is biztos, hogy ma, szóval türelmedet kérem.

2020. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem ezt várná tőlük az ember, hanem azt, hogy segítsenek annyival, hogy komolyan vesznek és végighallgatnak.

Persze megértem, hogy sokan trollkodásból hívják őket, és talán ezért viselkednek úgy azzal is, aki tényleg segítségre szorulna, de aki ilyen állásra jelentkezik, annak ezt is meg kellene tanulnia kezelni.


Ha szeretnél, engem felhívhatsz (Messenger, Viber, hogy ingyen legyen), és szívesen meghallgatlak. :)

2020. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok! Hát itt is van egy-két troll, de normálisak az emberek, meg anonim vagy! Itt inkább attól félek, hogy felismer valami ismerős.


Hát ezt mondtam én is, hogy aki az öngyilkosság szélén áll, ezek adnak egy végső löketet neki! De nekem is olyan szar kedvem lett utánam, hogy elmondani nem lehet. Ilyen áldozathibáztatók, problémád nulla, te vagy a hibás, egy szar vagy, meg minek hívsz minket, meg nem hiszem el, meg hívtál már...


IQ, EQ nulla emberek, de ebben egy szemernyi jószándék nem volt.

2020. júl. 3. 13:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen helyen a beszélgetést szigorúan rögzítik, és el tárolják azt...

Hihetetlen hogy így bántak veled 😭

2020. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Elvileg anonim. Nem teszek panaszt, mind ilyen, meg nem is akarom, nagydobra verni.


Nekem amúgy még 2017-ben azt mondták, ez anonim, nem látja a számunkat, meg nem adják ki senkinek sem. Azt nem tudom, rögzítik-e, de ha előbb tudom, hogy felveszik, nem hívtam volna. Nem kell, hogy azt visszahallgassák panasznál. Spongyát rá, de akkor is retardált bunkó volt a nő, le is raktam.

2020. júl. 3. 17:22
 10/14 A kérdező kommentje:
A legbensőbb érzéseimet kibeszéltem telefonon én marha. Egy perc után ki kellett volna nyomnom, mikor láttam, hogy ilyen. Nem tűrni, hogy ordibáljon, mint egy taknyos ovissal. Valóban rögzítik, utána néztem, vissza is hallgatják... Ezt jó tudni előre.
2020. júl. 3. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!