Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnék online lelkisegély...

Hogy tudnék online lelkisegély-szolgálatot vállalni?

Figyelt kérdés

Nagyon átérzem,és elszomorít a telefonos lelkisegély-szolgálatok haszontalansága,és az ott dolgozó emberek hozzáállása a nekik telefonáló emberek felé.


Rengeteg történet kering,hogy kb csak rontanak az ember lelki állapotán a ilyen "szolgáltatások"


Szeretnék segíteni azoknak,akik úgy érzik,hogy nem találnak kiutat a magányból,depresszióból,öngyilkos gondolatoktól,de nem szeretek telefonon beszélni.Van esetleg olyan fórum,vagy más weboldal,ahol lehet jelentkezni ilyen feladatra?


2019. dec. 3. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem végezz pszichológiát és indíts valahol egy netes fórumot, de egyedül lehet, hogy nem fogod bírni, esetleg több más pszichológussal összeállva.
2019. dec. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, én is szívesen vállalnék ilyet most az ünnepek alatt. Szerintem ha nem a pénz a lényeg, akkor önkéntesként akár itt is csinálhatod; ha jól emlékszem a korábbi évekre, ilyenkor megszaporodnak a szuicid jellegű kérdések. Ami szerintem fontos, hogy mindenkinek a saját érettségi szintjének megfelelően próbálj válaszolni, azonban ez néha nem is annyira könnyű. Ha érdekel a téma nézz körül az interneten, fiatalokkal kapcsolatban taláni fogsz fejlődéslélektannal, ifjúságszociológiával kapcsolatos letölthető könyveket, ha idősebbekkel foglalkoznál gondolom ahhoz is fellelhetőek hasznos jegyzetek (életközepi válság stb.). Sok sikert hozzá, a legnagyobb fizetség az ilyen jellegű munkáért mondig az, ha látod, hogy valakinek tényleg tudtál segíteni.
2019. dec. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, hát gondolom nem hobbiból szeretnéd ezt csinálni, amit meg is tudok érteni. Ha viszont mégis, akkor akár itt is tudsz találni rengeteg embert.
2019. dec. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahová szeretnél jelentkezni pl kék vonal, ott kell érdeklődni, hogy mikor indul tanfolyam, várnak e jelentkezőket, de ha nincs meghirdetve hogy keresnek akkor nem fognak alkalmazni egyelőre. Szóval olyan lelkisegély szolgálatot keress, aminek a honlapján is van fel van tüntetve.
2019. dec. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy csak az ünnepek alatt önkénteskedsz. Meg van határozva egy időszak pl. 3 év, amit vállalnod kell.
2019. dec. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3# Igazából engem pont,hogy csak "hobbiból" érdekel.Nem választanám hivatásomnak


5# Nem csak az ünnepek alatt gondoltam,ezt az egyik válaszoló írta,nem én :)

2019. dec. 4. 08:46
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Az indexen volt hasonló topik régebben, meg volt egy sg fórum topik is, ahova azok írtak, akik öngyilkosok akartak lenni.

Személy szerint nem engednék olyan embert ilyen munkakörbe, akinek nincsen szakképesítése. Nem tudhatod, hogy az adott személy, a maga kis beszükült, depressziós világlátásával hogyan fog reagálni arra, amit mondasz neki. Lehet, hogy csak rontanál az állapotán. Vagy ha rosszul méred fel az illetö személyiségét, problémáit, lehet hogy pont ellentétes hatást váltasz ki belöle, mint szeretnéd.

2019. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7# Részben egyetértek veled,bár személyes tapasztalataim vannak a szakképesített pszichológusokkal/pszichiáterekkel és hát...Nem éreztem egyszer sem úgy,hogy bármit ért volna,hogy kitanulta a szakmát.



Nyilván ha valaki skizofrén,vagy disszociatív személyiségzavarral küzd,és gyógyszeres kezelésre szorul,abban már nem tudnék segíteni,de sok esetben én hiszek abban,hogy egy igazán odafigyelő társaság tud segíteni.És olyat a futószalagon működő tb-s pszichiátrián nehezen talál az ember

2019. dec. 4. 10:06
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Ahhoz, hogy valakinek lelki támasza legyél, nem kell feltétlenül pszichológusnak vagy más szakembernek lenned, nyugodt szívvel megteheted kizárólag emberbaráti alapon is. Az a lényeg, hogy emberséges legyél az elesettekkel, olyan rászoruló emberekkel akinek lehet, hogy pont a Te segítségedre van szükségük. Önkéntes lelki segítőként (most jobb megnevezés nem jut eszembe) nem ugyanazt a feladatkört látod el mint egy pszichológus, tehát nem a pszichológusok feladatát veszed át, hanem egyfajta lelki társként, tulajdonképpen ha úgy vesszük barátként funkcionálsz. Hasonlóan, mint amikor egy barátoddal vagy barátnőddel egy kávé mellett kibeszélitek az ügyesbajos dolgokat. A templomban a pap sem pszichológus, mégis valamiféle lelki támaszt nyújt a hívők számára, külön még lelki atyának, lelkésznek is nevezik ebbéli tevékenysége miatt. Amivel többet nyújthatsz egy barátnál az annyi, hogy a beszélgetések során felhasználod a hasonló emberekkel kapcsolatban szerzett tapasztalataidat, valamint előtanulmányokat végzel, utánaolvasol dolgoknak és ezzel félkészülsz a várható helyzetek kezelésére. Ha csak barátja leszel egy nehézsorsú, hátrányos helyzetű, másoktól eltérő megjelenésű vagy viselkedésű embernek és beszélgetsz vele, már pusztán azzal is eszméletlenül segítettél számára. Ha csak őszintén, szeretettel rámosolyogsz egy ilyen emberre az utcán, azzal lehet, hogy sikerült boldoggá tenned az egész napját. Vagyis nem csak lehet, hanem teljesen biztos... És nem csak azon az egy napon fog emlékezni rá, hanem talán egész életében. Mindegy kiről van szó, lehet az internetről valaki vagy a szomszéd srác akinek évek óta a kutyája a legjobb barátja, ha úgy érzed segítségre van szüksége és képesnek is érzed magad ezt a segítséget megadni, akkor ne habozz és tedd meg az első lépést. Akkor lesz lehetőségünk egy boldogabb világban élni, ha mi emberek szeretjük egymást és segítünk egymásnak amiben csak tudunk. Ehhez pedig nem szakembernek kell lenni, hanem emberséges, beleérzőképességgel rendelkező nyílt, barátságos embernek. Angliában, Az Egyesült Államokban és Kanadában biztosan tudom, hogy léteznek ilyen mozgalmak, máshol nem tudom mi a helyzet. Ha pedig úgy látod Te már nem tudsz segíteni felhívhatod a figyelmét arra, hogy menjen pszichológushoz, pszichiáterhez, keresse fel a legközelebbi ügyeletes kórház ambuláns pszichiátriai osztályát. Sokszor pszichológusok sem tudnak mást tenni, egy közönséges mezei példány nem több mint egy pénzért megvásárolt barátság, ha nem klinikai pszichológus vagy pszichiáter még pszichoterápiát sem tarthat. Szóval barátként bárkinek megpróbálhatsz segíteni, ezt senki nem tilthatja meg senkinek. :-) Egy épeszű pszichológus igazából még hálás is értek, mert több ideje marad azokra, akiknek valóban szakember segítségére van szükségük.
2019. dec. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!