Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha megfigyel a rendőrség,...

Ha megfigyel a rendőrség, tudok tenni valamit, vagy tűröm tovább?

Figyelt kérdés
2020. júl. 13. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

A megfigyelésnek (legalább feltételezett) oka van. Bizonyítsd be a viselkedéseddel, hogy tévedtek!

Ha pedig rajtakapnak valami törvényellenes dolgon, akkor viseld a következnményeit. Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa.

2020. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Lakatos Mario! Te vagy az?

Már megint rossz fát tettél a tűzre? Szólok az egyik édesanyádnak és elveszi a Nintendódat!

Nem kapsz idén teszkós biciklit!

2020. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
A legjobban akkor teszed, ha nem kezdesz el "kutyulni". Rád álltak? Oké! Figyelnek és ha nem tudnak érdemi információt hozzátenni a megfigyelésed által az elért eredményekhez, idővel tovább állnak. A legjobb, ha természetesen viselkedsz, mert a mesterkélt megnyilvánulásokra még jobban ráizgulnak. Volt velük dolgom úgy, hogy nem adtam rá okot, de ők valamiért úgy gondolták, hogy figyelnek. Soha nem tudtam meg, hogy mi volt a bajuk velem. Jöttek, láttak, - üres kézzel - mentek. Ennyi!
2020. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Én sem tudom, mi a baj. Akkor neked szerencséd van, sajnos mindenkinek nem lehet...
2020. júl. 13. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy nem csináltál semmit, csak az egyik ismerősöd. 6-9 hónap után kell leállniuk, ha minden igaz, és még ez az érvényes jogszabály.


[link]


A lényeges rész:


A törvénnyel egy új előkészítő eljárási kategóriát hoznak létre, amelynek a meghatározása szerint az a célja, hogy „megállapítása, hogy a bűncselekmény gyanúja fennáll-e”.


A fennállás tisztázása érdekében pedig bevethető lesz az ügyészi vagy bírói engedélyhez kötött titkosszolgálati eszközök teljes arzenálja, és nemcsak a közvetlenül érintett személlyel szemben, hanem azokra is kiterjeszthetik, „akikről megalapozottan feltehető, hogy a bűncselekmény elkövetőjeként szóba jöhető személlyel közvetlenül vagy közvetve kapcsolatot tartanak” fenn.


A blog szerint ez a kitétel szinte meghatározhatatlan kör megfigyelésére ad lehetőséget, hiszen belefér az érintett rokonsága, baráti köre, valamennyi szomszédja, mi több, összes munkatársa, de még az alkalmi ivócimborája is, és akkor még nem is beszéltünk arról, mit jelenthet a „közvetve kapcsolatot tart” fordulat.

2020. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire ráérnek, figyeljenek. Minek aggódsz? Csináltál valamit?
2020. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!