Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ennyire normalizált a...

Miért ennyire normalizált a rasszizmus,a homofóbia és a transzfóbia itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Szinte mindent embert akit ismerek valamelyik a felsoroltak közül,mellesleg nem is kell mondjam,hogy mennyire elitélő ez az ország.

A legtöbb szülő valószínűleg így neveli fel a gyermekét,de végülis a gyereknek is megvan a joga,hogy hogyan álljon a dolgokhoz,mégis a tinédzserek 3/4-e ilyen.

Miért ennyire normalizált a gyűlölet és az itélkezés? Miért ennyire lemaradt Magyarország?



2020. aug. 12. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Na miért.. azért amiért az oktatásban, a közutak minőségében, az egészségügyben és gyakorlatilag mindenben többtízéves lemaradásban vagyunk. A magyar ember egyik legjellemzőbb tulajdonsága hogy imád gyűlölködni, kompenzálva ezzel olyan tényeket, hogy átlag medián nettó bér tekintetében gyakorlatilag az EU legalján vagyunk.
2020. aug. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Minél szarabban teljesít egy ország az #1es által felsorolt területeken, annál több az előítéletes ember. Boldog, kiegyensúlyozott országban nincs szüksége az embereknek ilyenekre, hogy levezessék a felgyulemlett frusztrációjukat.
2020. aug. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a fiatalok sokkal elfogadóbbak már, mint a közép és időskorúak. Nemhiszem, hogy nagyon rossz irányba tartana ez a téma.
2020. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

A fiatalok nagyrészt elfogadóbbak. Nekem a baráti köröm:


1. Lány:"Fujj büdös c*gányok"

"rohadt b*zik még jóhogy nem szaporodnak"

Sztem azt se tudja hogy léteznek transzneműek. Ez a gyerek 17 évesen ilyen primitív és az is marad.


2. Lány:Nem rasszista(de tud vele viccelődni),nem homofób és nem transzfób. Teljesen normális. Ő 18.


3. Lány:Nem rasszista(értelmes határig tud vele viccelődni),nem homofób (sőt meleg) nem transzfób. Ő 17 és egy elég konzervatív családból származik.(A kedves anyja szerint megkellene ölni a hajléktalanokat,melegeket és a nem magyarokat.)


1. Fiú: Folyamatosan szidja a nőket,utálja a legtöbb nem európai népcsoportot,utálja a melegeket a transzokról meg tudomást sem képes venni. Ő 17 és egy világi normális családból származik.


2. Fiú: Nem rasszista,régen baja volt a melegekkel de csak benőtt neki a feje lágya,nem transzfób. Falusi konzervatív családból származik,17 éves.


Jómagam: Nem vagyok rasszista egyáltalán,nem vagyok se homofób se transzfób(sőt meleg vagyok). A családom a melegeket utálja.(rip me)


Szerintem elég megosztottak ezek a példák. Rengeteget változtat az ember véleményén az hogy hol lakik,milyen a családi köre és az iskolája.


Nekem általánosban volt 3 roma fiú osztálytársam,soha semmi bajom nem volt velük tök normálisak voltak de persze az osztály szinte összes tagja utálta őket...ehhez is csak gratulálni tudok,szegény gyerekek kilettek rekesztve aztán csodálkoztak a tanárok hogy miért annyira antiszociálisak.

2020. aug. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Miért lenne normalizált?


Legyen bárki kisebbségi, meleg, transznemű, nyugodtan biztonságban sétálhat az utcán, nem fogják leköpni, megverni, megtámadni.

2020. aug. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Már bocs de szerintem Magyarországon konkrétan mindenki telibesz.rná,hogy te cigány leszbikus, vagy transz vagy, ha az adott csoportok normálisan tudnának viselkedni. Cigányok esetén sokszor ha nem viselkednének állat módjára meg sem mondaná senki, hogy azok. Melegekkel is a többségnek a non stop provokáció miatt van bajuk.

Én orvos vagyok, van transznemű betegem, na őt biztosan zéró hátrányos megkülönböztetés éri, mert konkrétan semmiben nem különbözik egy átlag nőtől azt leszámítva, hogy pénisze van. A hátrányos megkülönböztetés akkor kezdődik amikor az adott kisebbség provokálni, extra jogokat követelni, vagy bűnözni kezd.


Egyébként én a konzervatív szemléletet semmivel nem tartom elmaradottabbnak a liberálisnál. Jó példa erre Svédország. 2002-ben ott tudtad hagyni bárhol tárva nyitva, a kocsit, mert akkora volt a közbiztonság. Ma Malmöben No-go zónák vannak! Ennyit arról, hogy milyen jó a nagy elfogadás.

2020. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Mo.-n alapból mindenki utál mindenkit okkal-ok nélkül, mi olyan feszültség alatt szeretünk lenni népség vagyunk...
2020. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg éppen hogy nálunk nem releváns ez a kérdés, ennek a feszegetése csak mesterségesen generált "nyugatmajmolás" nálunk, a magyar realitásokhoz nem sok köze van.


Egyébként is, a saját környezetemben azt látom, hogy azt, aki dolgozik, másokkal rendes, normálisan él és konszolidált, azt mindenki elfogadja, és lehet ez néger, cigány vagy meleg, senkit nem érdekel. Innentől kezdve az egész dolog feszegetése csak indulatkeltés és provokáció. És azt kell, hogy mondjam, hogy éppen a pride, az egyenlőségmániások, rasszizmus-gyűlölők a leginkább intoleránsabbak, ők azok, akik a feszültséget keltik, provokálnak, és úgy állítják be a "fehér férfiakat" pl., mint hímsoviniszta, rasszista, homofób sörhasú focidrukkereket (pont hogy ez a rasszizmus, a részükről!!). Nem hiszem, hogy erre a szarra az emberek többsége kíváncsi, az emberek normális életet, nyugalmat akarnak maguk körül. A momentumos havaroddal pedig menjél az USA-ba autókat felgyújtani és térdelgetni, Magyarországon ennek a témakörnek (még, szerencsére) nincs számottevő táptalaja.

2020. aug. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

az 1-es leírta a lényeget.


általában minél elmaradottabb ország, minél nehezebb a megélhetés, annál több a homofób rasszista etc. Nincs ebben semmi meglepő.

Az átlag magyar borzasztóan frusztrált, sem normális nevelést, sem norm. oktatás nem kap (tisztelet a kivételnek), ezért megreked egy gyerek szintjén.

pont pár napja láttam, hogy az egyik chaten azon röhögcséltek, hogy egy idősebb férfi 20 körüli fiatal srácot keresett. És ők elvileg felnőtt, értelmes emberek.

2020. aug. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Az 1# és 9# már leírta, de sokkal egyszerűbben is le lehet írni: a magyarok kb. 80%-a sík h_lye.

Épp most láttam egy idős tanárnőt a face-en amiatt hőbörögni, hogy egy olyan szép dolgot, mint a szivárványt, kisajátítanak a melegek :D


ha ekkora idióták tanítanak az iskolákban, mit várunk az Átlag Jóskától?

2020. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!