Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy reagáljam le ,ha valaki...

Hogy reagáljam le ,ha valaki nem kedvel?

Figyelt kérdés

Van egy diákközösség ,ahol összejárunk a külön kis helyünkön. Viszont van egy srác ,aki nem kedvel. Eleinte beszólogatott ,én meg nem bunkón,de visszaszúrogattam. Aztán ezeken a szúrogatásokon ő egyre inkább megsértődött , pedig nem is feltétlen róla szóltak ,és elkezdte másoknak hajtani ,hogy már megint kedzem ,pedig mások is mondták ,hogy soha semmi rosszat nem mondtam. Elkezdtem parázni ,hogy mivan ha az egyszem jó barátnőmet is "elveszi" ,ami egy ideig nem történt meg ,de ma mégis a megbeszélt csajos programunk helyett ,megkérdezte a csávót ,hogy nem megy-e el vele a xy helyre. Erre kérdeztem ,hogy hát nem velem mész? Erre azt mondja ,hogy veled már találkoztam ,a sráccal még nem. Mondom az komoly. Ráadásul nem is 3 asban szervezné a programot,hanem hogy engem kihagy. Egy idő után felálltam ,es azt mondtam ,hogy találkozom valakivel és hogy haza kell mennem. Persze ,nem jött ez úgy ki ,olyan magabiztosan a számon. Szerintem szánalmasnak tünt. De tényleg ennyide második lennék? Meg a srác is mással nem meri megcsinálni ,hogy megsértődik a beszólásokon ,csak velem. Én hülye meg még rosszuk is éreztem magam ,próbáltam egyengetni ,de mindhiába. Ma is én éreztem rosszul magam,mert ő ott volt,és "elvette" a barátnőmet is.

Egyébként ez gyerekesen hangzik,de rettegek hogy egyedül maradok ,és most is. Írnom kéne valamit a barátnőmnek? Az a baj ,hogy kb nincsenek barátaim ,de hát ezek sem azok. Szerintetek? Miért történik ez? Nem tudom mennyire érthető ,de valaki segíthetne rajtam egy tanáccsal

16/L



máj. 17. 17:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom ,hogy a srác hülyesége miatt,elcsesződjön masokkal a kapcsolatom, nem akarom,hogy ez hatással legyen a többi dologra.
máj. 17. 17:33
 2/9 anonim ***** válasza:

Több különálló jelenséget látok.


1. valakinek nem vagy szimpatikus, talán ez kölcsönös, és ezt hogy kezeld.


2. a magányosságtól való félelem


3. féltékenység


De mindhárom problémának egy gyökere van, az hogy szorongsz, és önértékelési zavarod van. Ezt magaddal kell lerendezned akár külső segítséggel.


Ezt kell tudatosítani magadban, és az a helyesebb kérdés, hogy ezeket hogyan kezeld.


Pl. Azért lássuk be, hogy tök normális, ha egy csaj be akar pasizni, vagy egy pasi be akar csajozni, és nem kell ezen háborogni, hogy akkor te második lettél, sőt, már egyáltalán nem is számítasz. Ebben a korban dúlnak a hormonok, a vágyak, nem valószínű, hogy ellened szól. Persze megértem, hogy bosszantó, hogy egy unszimpatikus srácot szemelt ki a barátnőd, de megeshet.

Az inkább a gáz, ha nem veszed a lapot, hogy mikor kell diszkréten visszavonulót fújni, mert ők most kettesben akarnak lenni, és nincs szükség felesleges harmadikra, nem kell mécsest tartani.

máj. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze az is lehet, hogy csak haverság van közöttük, vagy nem akarna semmi komolyabbat a barátnőd, de látja, hogy nem bírjátok egymást, de ő bírja, és ezért nem erőlteti, hogy együtt menjetek.


Szóval ne sértődj meg ezen az egészen, vedd tudomásul, hogy nem te vagy az egyetlenje, és neked sem kell, hogy ő legyen az egyetlened, te is kereshetnél más barátot, barátnőt is mellette, és máris nem éreznéd ennyire kiszolgáltatva magad.


Cserébe ő se várhatja el, hogyha te megismerkedsz valakivel, akkor örökké lemondj az illető társaságáról a barátnőd kedvéért, mert "ő az első"

máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Hagyd ott a helyet, és nem kell többet taliznod azzal a hímribizlivel.
máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A csajnak van barátja ,és velem volt megbeszélve a program...
máj. 17. 20:28
 6/9 A kérdező kommentje:
És azért a mai nap mások előtt volt pár olyan megjegyzése ,amik eddig nem voltak,és nem is estek jól. Meg végig mással viccelődött mert én úgysem érteném,és végig levegőnek nézett. De azért megkérdezte hova megyek. De tuti a srác fordítja ellenem ,és ettol felek nagyon,hogy mindenki utálni fog
máj. 17. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:

"kb nincsenek barátaim ,de hát ezek sem azok"

Ha már ennyire tisztán látod őket és a dolgokat, ne foglalkozz velük, maradj ki abból a társaságból.

Majd lesz másik. Ha pedig egy ideig nem lesz, az se baj, több időd marad magadra, és nem szenvedsz mások/érdemtelenek miatt.

máj. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Eleinte beszólogatott ,én meg nem bunkón,de visszaszúrogattam."

Nem kell foglalkozni a beszólogatással. A bosszúállással és visszaszúrogatással csak az ő szintjére süllyedsz le, és az idődet pocsékolod.

máj. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pedig egyedül fogsz maradni, jobb ha rákészülsz mentálisan. Főleg ha ennyit pattogsz a barátnődnek, aki inkább bepasizna, mint állandóan veled lógna.

Talán beszéld meg a barinőddel, hogy te mit érzel, meséld el, hogy nem vagy jóban a fiúval. Ha annyira jóban vagy vele, akkor lehetsz vele őszinte.


Amúgy viccen kívül, tényleg ne gondold, hogy a nagy barátságotok örökké tart. 16 évesek vagytok, van még jobb esetben pár évetek, aztán te jobbra, ő balra és szevasz. Jobban járnál, ha több barátot szereznél, mert ez a szóló taktika nekem se jött be. Nagyon rátelepszel a csajra.

máj. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!