Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha két ember beszélget és az...

Ha két ember beszélget és az egyik a másik szemébe néz,akkor a természetes az hogy felváltva nézi egyik-másik szemét,vagy pedig csak az egyiket nèzi?

Figyelt kérdés

Elég bugyutának tünik a kérdés,mégis azt látom hogy sokan zavarba tudnak jönni ha az ember felvàltva nèzi a bal-jobb szemét,sokan pedig akkor érzik kellemetlenül magukat ha az ember csak az egyik szemét nézi miközben figyel a mondandóra.

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. aug. 24. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerre szoktam:)
2020. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha mar valaki tudatosan nezi a masik szemet igy, illetve egyaltalan, nem merult el a beszelgetesben azzal a termeszetesseggel, hogy az egesz automatikus legyen, akkor a kerdes feltevoje is zavarba van. Es ha erezni valakin, hogy nem termeszetes, akkor a masik is zavarba jon.
2020. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyszerre nézem. Elvégre nekem is két szemem van :)
2020. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a két szemük közé szoktam nézni.
2020. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés:):

Én egyszerre mindkettőt, majd az egyiket, majd a másikat, majd megint mindkettőt nézem.

2020. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon sokan próbálják valamilyen stratégia alapján tudatosan figyelni a másik szemét. Ez azért probléma, mert a szem valójában kognitív szinkronjeleket ad le tudat alatt. Többek között a vizuális, auditív képzelet, memória jeleit. A kinesztetikus feldolgozás jeleit, a belső monológ jelét, az intuitív feldolgozás jeleit. Valamint az introvertált/ extrovertált érzékelési vagy intuitív funkciók mintáit látjuk szemmozgások formájában a másikon.

Normál esetben beszélsz valakinek az új táskádról és azt látod, hogy mondjuk jobbra és felfelé nézve megpróbálja elképzelni. Ebből látod, hogy mentálisan is figyel rád.


Az a baj az ilyen tudatos szemgolyó figyelési stratégiákkal, hogy igazából az is egy jelzés. A pici mértékben jobbra-balra pásztázó szem, a tudat alatti számára nem azt jelenti, hogy valaki hol az egyik hol a másik szemébe néz a másiknak. Ez a jelzés általában azt jelenti, hogy a másik nem lát értelmezhető szinkronjeleket a másik szemében.

Például elmagyarázza hogy találsz oda valahová, vissza kérdez hogy meg van-e a kék épület, amiről beszél és közben nagyon röviden jobbra-balra pásztáz a szemével, mert nem látja a szemedben azt, hogy vizuális emléket lehívnál a kék épülettel szinkronban.

Ráadásul ez a mintázat, nem nagyon de egy picit hasonlít egy szembetegség mintázatára is :

https://www.youtube.com/watch?v=Bii_LUKiAm4

A fixen egyszem nézésével pedig az a probléma, hogy a másik felé ez a fix szemgolyót néző jelzés valami olyasmit jelent, hogy ne engedje el a szemkontaktust, mert a másik csak azt tudja szinkronjelnek használni, ha megmozdítja a szemét a másik azt fogja hinni nem figyel rá. Csak hogy a szem jelzései visszacsatoltak, azaz valaki nem vagy csak nehezen tudja elképzelni az új táskád, ha közben nem adhatja le a vizuális képzelet jelét, hanem helyette a szemedbe kell bámulnia.

Tehát az egyik jelzés például általában ezt jelenti : „Elvesztettem a szinkront, biztos hogy értesz ?

A másik pedig ezt, „én csak így tudok szinkronizálni, ne nézz másfelé !” Mindkettőtől van az embernek egy olyan érzése, hogy a másik jóval többet szeretne látni az elménk működéséből, mint amennyit megszeretnénk neki mutatni. -Ezért zavaróak.

2020. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!