Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Baj, ha kihagyom a gólyatábort...

Baj, ha kihagyom a gólyatábort és a gólyatalálkozókat?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, felvettek a kiválasztott egyetememre, szóval most a beiratkozás és tárgyfelvétel mellett a szaktársakkal való megismerkedés is aktuálissá vált. Bőven van is program, hirdettek gólyatábort, gólyatalálkozót, de egyikre sem jelentkeztem. Hatalmas szorongással tölt el ezekre még csak gondolnom is, hogy be kell mutatkozni, új embereket megismerni, akik mi van, ha elítélnek, mi van, ha kínosan viselkedem stb. Az "összezárunk idegeneket és kellemetlen helyzetbe hozzuk őket, hogy aztán barátok legyenek" programtól meg különösen félnék. Alapvetően tudom társaságban jól érezni magam, de ennyi új ember közé menni nagyon aggaszt.

Ha kihagyom ezeket a programokat most, meg fogom bánni később? Nyilván gimnáziumban muszáj volt kapcsolatokat építeni, mert össze voltunk zárva utána 4 évre, de egyetemen is baj, ha kimarad az ember az ismerkedési fázisból? Lesz jelentősége, hogy kik ismerkedtek már össze korábban?

Remélem nem hangzom túl fásultnak, az egyetemet nagyon várom, és remélem, sikerül pár jó embert megismernem, csak ezek a tömeges találkozók ijesztenek meg nagyon.:)

Előre is köszönöm a tanácsokat!



2020. aug. 25. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem baj, az egyetemre tanulni jársz. Akik szintén azt teszik, azokkal a tanulás révén úgyis össze fogsz kerülni, akik meg nem, azokkal nem is baj, ha nem találkozol.
2020. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem baj. Sokszor ezek amúgy is a vedelésről meg az ultraciki programokról híresek, ami az emberek egy rétegének nagyon bejön, a többinek meg közel sem biztos.
2020. aug. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Vmilyen szinten szerintem hatrany, de azert nem eletreszolo sem az ott meg nem kottetett/ sem a megkottetett baratsag. en voltam, egyreszrol jo volt, mert lett par igazan jo ismerosom, masreszt a tabor maga nem vt annyira frenetikus.
2020. aug. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
81%
Mi nekunk tegnap volt pont talalkozo, es ugyan en is felenk vagyok es nem akartam menni, megis elmentem, es egyaltalan nem bantam meg! Mindenki kedves volt nem volt kotelezo mutatkozni, eleg volt ha nevet mondasz, de szerintem jo lesz, ha orakon lesz egy-ket ismeros arc. Sok sikert az egyetemen!
2020. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Azért itt egészen más a helyzet,mint pl.egy középiskolában

Ott azért jobb ha van egy-ketto barátod,meg jellemzően ilyenkor szokott mindenki klikkekbe tomorulni, de sztm egyetemeknel ez nem jellemző, szóval sztm nem bánod meg ha nem m

2020. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
*mész el. (Ez a sz8r lehagyta,elnézést :DD)
2020. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

"Ha kihagyom ezeket a programokat most, meg fogom bánni később?" Meg ám! Te leszel az, aki ki akar lógni a közüsségből, aki később csatlakozott, és ez sérti a csoportdinamikát. Nehezebben fog menni kapcsolatépítés és külsősként fognak kezelni a többiek.


A problémáidon az egyetem pszichológusa tud segíteni.

2020. aug. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem baj, ha kihagyod, de szerintem előnyből indulnak azok, akiket már összeköt valamilyen közös élmény. Rögtön megvan a közös hang, a közös téma és inkább az a kínos, amikor jönnek a sztorizgatások, más meg csak ül és tekergeti a haját, mert nem tudja miről van szó.

Ne gondold, hogy mindenki más sokkal nagyobb arccal megy el a táborba, vagy a találkozóra, mint te. Mindenki megvan szeppenve egy picit, de pont azért vannak ezek az alkalmak, hogy egy kicsit fel- és összerázzon titeket.

2020. aug. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkit ezzel zsarolnak a hökösök, hogy nem lesznek barátaid az egyetemen meg lemaradsz információkról ha kihagyod a gólyatábort, de ez nem igaz. Én se mentem el, később mégis lett sok barátom és jeles eredménnyel végeztem el az egyetemet.
2020. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Hetes tipikus idióta középiskolás színvonalat képvisel!
2020. aug. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!