Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell az olyan emberekke...

Hogyan kell az olyan emberekkel beszelni akiknek szavajarasa: nem lehet hidd màr el, sehogysem, ez van es kesz?

Figyelt kérdés

Szàmtalanszor botlom olyan magas szintü negativitàs vagy kreativitàs, vagy rugalmassàg hiànyàba a màsik részéröl, hogy màr kikészit.


En allandoan megoldàsorientàltan gondolkodom, hiszem hogy kiskapuk mindenhol vannak, vagy ha vmit el is kell engedni es bezarul egy ajro azzal egyuttal kinyilik egy màsik is.


Most nem is a nézeteltérèsek zavarnak, inkabb a hangnem! Az ilyenek mindig elkezdenek leminösiteni, lehurrogni, lenézni megutàlni egy agressziv àllat jön elö belölük.


Es nem tudom megvédeni sem magam.


Nem egyszer igazolodik hogy nekem volt igazam. Mégis el lehetett valamit intezni, vagy màs uton mashogy de mégis elerhetö lett a cél.


De gyakorta vesz igy az körül, hogy ellenem vannak akàr tizen is egyszerre, vagy megalàznak, stb.


Hogyan lehet jol kommunikàlni?

En csak annyt teszek altalaban hogy különbözö opciokat vetek fel hogy de talàn igy vagy talàn ugy, amiböl akàr születhetne a masik fejében egy 3.opcio ha az enyem nem is jo, de ugy elörebb vinne a gondolkodasban mint az olyanok, hogy nem, sehogy nem lehet egy ut sem jarhato.


Gyakran gondolkodom azon hogy amikor sikerült mégis, az orruk alà dörgöljem e. Mert akkor a kövi kerdesük az lenne hogy hogyan èrtem el, amiböl az következne hogy még én segitek nekik, olyanoknak akik engem a földbe tapostak koràbban es irto aljasok szemetek voltak velem.


Hogyan lehet ugy ötletelni, hogy az a masikbol NE agressziot vàltson ki hanem együtt gondolkodàst?



#brain storming #negativitàs, ezt nem lehet, azt nem lehet
2020. szept. 1. 11:40
 1/9 A kérdező kommentje:

*jav

...egy 3.opcio, ha az enyem nem is jo, de ugy elörebb vinne a gondolkodasban, NEM úgy, mint az olyanok, hogy nem, sehogy nem lehet egy ut sem jarhato.

2020. szept. 1. 11:45
 2/9 A kérdező kommentje:

"nem, sehogy nem lehet egy ut sem jarhato."


Ilyeneket nem is tudom egyaltalan hogy mernek kijelenteni? Ök vmi mindentudo Oràkulum?

2020. szept. 1. 11:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan kell az olyan emberekkel beszelni akiknek szavajarasa: nem lehet hidd màr el, sehogysem, ez van es kesz?" Leginkább sehogy, középtávon az ilyen emberekkel a kapcsolatot le szoktam építeni.


"Hogyan lehet ugy ötletelni, hogy az a masikbol NE agressziot vàltson ki hanem együtt gondolkodàst?" Milyen szituációban jön ez elő? Munka? Suli? Család?

2020. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Föleg pénzügyek.


Pl ugy sem kapsz külföldröl segitséget, neked ez nem jàr mert Mo-n élsz. Es ez füszerezve a totàl minösithetetlen hangnemmel pl face csoportban mindenki orra elött agyon vagyok alàzva. Es nicsak nicsak..csak epp külföld nem gondolkodott igy, vannak amik lakcim ellenére jogositanak erre arra.


Vagy megtakaritas biztositassal egybekötve. A kamatod hiaba jo, xy hozamnàl a kamarado felmillio Ft amit elvesz az àllam. En hiaba mondom hogy vannak adoalap csökkentö tételek, adovisszaigenylesi opciok, vagy SZJA -bol leirhato ez az, kicsit körbe kéne jarni a témàt, (mindenki tud az adokkal sakkozni aki nem hülye), de nem, jön a magas hangu Agressziv balhés tipusu elutasitàs. Röviden, kifejtések nelkül, opciok azonnali elvetése mellett.


Vagy: azon agyalok hogy elsö lakas helyett inkabb egy üzletet kellene megvenni es azt bérbe adogatni. Erre kiröhögnek(!) Hozzàm vàgjàk azt, hogy joforman laknom sincs hol(albi), mert sajat ingatlanom zero de egyböl üzletben gondolkodom meg befektetésekben. Àlmodik a nyomor. Majd rajössz, hogy hülye vagy. Ha ha ha

Ebben mégcsak ellenèrvelés sem volt, CSAK a szemèlyeskedés és alàzàs.


Hirtelen ezek ugrottak be. Most az aprobb csepröbbeket, pl vitàk az exekkel, azokat nem szedem össze.


De pl.: bnöm olyanokkal akar leminösiteni, hogy szegény én suliba kell mennem, miközben en örömmel megyek.., es ha egyetlen egyszer is panaszkodok, egyböl jön a na ugye na ugye. Tehat ö sem "velem" van, hogy tanulj fejlödj haladj, kitartàst, hanem pont eölenkezöleg, be akarja nekem negativan allitani a tanulast vagy sulit. Hogy bànjam azt is meg, hpgy jelentkeztem..(ez utobbi kimondatlanul persze)

Es ezen "vitazunk" hogy en akartam menni tanulni de ö plane a helyzet miatt is, inkabb eltanàcsolna attol.



De a lényeg ami most megfogalmazodott teljesen bennem, engem SENKI nem visz soha elörebb, csak hàtra. Epitö kritika nincs, velem együttes gondolkodas nincs, komolyan olyan erzesem van, hiaba a csapatmunka emelne magasba mindenhol mindenkit, (mert több szem többet lat, több gondolatbol több születhetne stb), mégis egyedüli harcos vagyok csak, SOHA nem àll mellém senki, söt, utàlnak..

2020. szept. 1. 12:54
 5/9 A kérdező kommentje:

*vagy elsö lakàs helyett, simàn egy üzletböl részesedést venni osztalékért stb. Es csak ezutan venni sajat ingatlant majdan egyszer.

Ez is egy ötletem, amivel elmehetnék a marsra màsok szerint

2020. szept. 1. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem kell elhitesd velük, hogy a te ötleted helyes. Oldd meg a problémát, és kész. Utána sem kell neki az orra alá dörgöld, mert neked nem kell fontos legyen az, hogy ő elismerjen. neki joga van saját véleményre: nem lehet és kész. Ezt fogadd el, hogy joga van neki igy gondolkodni. te attól még végezd a dolgod.
2020. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezek szerint bologassak mindenre es kesz.


Csak sajnalom es nem értem, hogy miert kell nekem billio masik ember közt joforman teljesen magamra hagyatva, "egyedül" lennem. De csak egy röpke parbeszed erejéig is futolag.


Valamit mashogy kellene talàn

2020. szept. 1. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik probléma az lehet, hogy túl okoskodó stílusod van pl. Mindig megakarod mondani a tutit, pedig adott esetben lehet senki nem kérdezte a véleményed.

A másik eshetőség az lehet, hogy ahogy a te véleményedet nem fogadják el, úgy te sem fogadsz el más véleményt, mert meg vagy győződve arról, hogy a tiéd a járható, a legjobb, a best, amit követni kell.

A harmadik lehetőség, hogy nem jól válogatod meg a társaságod.

A negyedik pedig az első három együttes fennállása, amikor mindből csak egy kis szelet van meg, így nem is feltétlenül tudod beazonosítani a problémát.

Én alapvetően pénzügyileg nagyon tudatosnak tartom magam, de megtanultam, hogyha valaki nem kér tanácsot, akkor nem adok. És ha kérnek is csak finoman terelgetve és elfogadva, ha valaki élből elutasítja.

Szerintem ezeket a helyzeteket jól kezelni intelligencia kérdése. Ha én megvagyok győződve arról, hogy valamit jól csinálok, akkor nem kell hozzá támogatás és lehúzás sem, ezért megtartom magamnak az ötleteimet, terveimet. Ha rákérdeznek, elmesélem és ha negatív a visszhang, akkor elmondom, hogy nem vagyunk egyformák, nem kell egyetérteni velem, nekem ez bejött, más meg úgy csinálja, ahogy szeretné, kész pont. Nem veszem magamra. Ki vagyok én, hogy embereket győzködjek bármiről is?

A te felsorakoztatott pénzügyi céljaiddal sem értek feltétlenül egyet, mert más az értékrendem. A sokkal hagyományosabb utakat kedvelem. Ettől függetlenül még nem próbállak meggyőzni az igazamról és áttéríteni, mert utána te kotorászol az üres pénztárcádban ha befürödsz vele, nem én. Vélhetően te is hiába próbálnál meggyőzni engem. Mások vagyunk, ennyi. El kell fogadni és tiszteletben kell tartani, hogy mindenkinek megvan a maga útja.

2020. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

12:16-os vagyok


Saját mércéd szerint (egy egytől tízig terjedő skálána, ahol a tizes az önfejűség, az egyes pedig ha nem mersz mások véleménye ellen cselekedni), mennyire függsz a környezeted véleményétől?

2020. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!