Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy bárkivel...

Miért van az, hogy bárkivel beszélek öntudatlanul átveszem a beszédstílusukat és szavajárásukat?

Figyelt kérdés

És emiatt az emberek azt hiszik, hogy parodizálom őket, gúnyolódom velük.


Pedig nincs ilyen szándékom, egyszerűen csak magától jön ez az egész, nem tudom miért.


2020. ápr. 4. 10:15
 1/6 anonim válasza:
16%
Szerintem ez egy rossz tulajdonsag eléggé,próbálj önmagad lenni mert csak úgy érzed igazán jól magad szerintem,és ha másokat mondjuk így utanzol sokan kibeszélhetnek majd.
2020. ápr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel mindenki így van.
2020. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb mindenki átveszi kicsit :)

Van olyan ismerősöm, aki ha elutazik pl. Erdélybe, akkor 1-2 nap alatt már úgy beszél mint a székelyek, de van akinél 1 év után se érződik meg annyira.

Lehet nálad ez gyakoribb, hamarabb átveszed. Ennyi. Ez az egyéniséged része.

2020. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz ezzel, mert kihúzod a gyufát még valakinél...
2020. ápr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4


Igen, erre utaltam, hogy sokak besértődtek ezen. Mert félreértik, azt gondolják, hogy csúfolódom.


Pedig lehet, hogy csak a közös hangot akarom megtalálni.

2020. ápr. 4. 13:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez valami alapösztön az emberekben hogy hasonulni probal ahhoz hogy könnyebben menjen az együttmüködes szimptaizalna

Öntudatlanul is utanzunk

Es gyakran hasonulunk a környezethez is a birka törveny miatt is szinten nem tudatosan.


Az màr ciki mikor parodizàlàsnak veszik. Velem is megesett de hal eg futo isnerösöm volt csak. Azaz muszajbol beszelgettünk csak amugy is, mert egy legterben kellett lenni en meg veletlen sem akartam konfliktust, kedves voltam stb, es automatikusan atvettem a stilusat es nagy szemekkel nézte hogyan beszélek. Nekem égö volt de szerencsere nincs több kontakt vele :)


Söt olyan is megesumik velem ha jön szembe valaki es mondjuk olyan lazan megy nagyobbakat lép enyhe törzsmozgassal veletlen teljesen atveszem de probalom magam kontrollalni es összevissza megyek egy darabig kiesek a ritmusombol. Igy jobb nem is néznem ha vki lazàn jön szembe


Ugy linkelnem mire gondolok amikor sràcok olyan vagànyan lépkednek de az interneten ahol mindent megtalàlsz ez sincs fent.

2020. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!