Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért a maszk lesz kötelező a...

Miért a maszk lesz kötelező a kendő miért nem elég szájat-orrot eltakarni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 19. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Mert semmit sem ér.
2020. szept. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Bizonyára azért mert a maszk covid 19 specifikus vírustaszító szövetből készül.Csak és kizárólag az véd és gátolja a fertőzés terjedését.
2020. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert Orbán urunk bevásárolt belőle annyit amennyi 3 Magyarországnak is elég lenne. Valamit ki kellett találni hogy el is fogyjon.
2020. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
A maszk jobban véd, mert erre a célra van tervezve. Ha motorkerékpározol, akkor is speciális bukósisakot kell viselni és nem elég, ha egy bográcsot teszel a fejedre.
2020. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Most a maszkot, holnap talán a lélegeztetőt is cipelnünk kell. Abból is van éppen elég.
2020. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
6# Ki hisztizetr öreg? Én hordom, még a buszmegállóban is. Csak megkerdeztem mi alapján jött ez az új szabály. Ne magadból indulj ki!
2020. szept. 19. 20:46
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem magamból indulok ki hanem az ostobákból. Azt hittem te is egy vagy a sok közül. Bocsánat, tévedtem. (Nem vagyok öreg, csak egy 25 éves nő haha)
2020. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Megsúgnám az előzőeknek, hogy a legtöbb ember nem is orvosi maszkot hord, hanem csak ugyanúgy kinéző kínai másolatot, mert azt olcsó beszerezni. Ebből kiindulva ugyanannyit ér a kendő is. :D
2020. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

ZERT nem eleg a kendo/sal stb. Mert eddig jofejek voltak es nem buntettek senkit se a bkkn se mashol. Most viszont hoztak egy jogszabalyt buntetesre. Buntetni viszont csak akkor tudsz barmit is ha pontosan leszabalyozzak mi viszonyul szabalyosnak es mi nem. Tehat egy maszkot egyertelmuenk fel kell ismernie annak aki majd buntetni fog pl ellenor/rendor. Es neked mit jogkovetonek is jobb ha egyertelmu mi a maszk. A sal nem az a kenso sem. Jonne a rendor es mondhatnad epp lecsuszott a sal igazitsa mar az arcom ele...es lehetne vitazni naphosszat. A sima akarmiylen maszknak van ket valamije amivel a fulunkre akasztjuk egy akarmiylen anyaga amit a szank es orrunk ele huzunk. Nem ruha nem a ruhad resze...egyertelmusitheto van vagy nincs rajtad es midet fedi vagy nem.


A masik, hogy a maszk valoban jobban ved, leginkabb mert jobban tudod rogziteni mgad ele es keves olyan gagyit ismerek amelyik lecsuszna. Viszont a megkotott sal/kendo azert le tud csuszni vagy rihadt meleg lesz, szuros az anyaga vagy hatretegu es fuldoklasz (ellentwtben a maszkokkal).

Harmadik most az a strategia, hogy nem zarkozunk be hanem hagyjuk a jarvanyt lesz ami lesz. De legalabb allja utjat valami a virus terjedesenek es ha megis rossz vege lenne akkor ne mondhassuk mi atlag allampolgarok, hogy de azert mert a kormyan arra se volt kepes eloirja a vedelmet leginkabb biztosito maszk viseleset. Tehat ha rosszra forsulna a helyzet ok bebiztositottak maguk.


De az elso helyen emlitett a legfontosabb. Ez egyfajta jogi dolog, nem kelltulagyalni. Az ellenorizhetoseg es egyertelmu meghatarozas a lenyeg.

2020. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
Én eleve ezt a kendős dolgot nem is értettem... külföldön lakok és augusztusban haza látogattam... több boltnál is láttam a felhívást, hogy maszkkal vagy kendővel takarjuk el az arcunkat. Hogy őszinte legyek, én ezen nagyon kiakadtam. Persze, nincs mindenkinek pénze venni maszkot, de ne buzdítsuk már az embereket a baromságra😅
2020. szept. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!