Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szemüvegesek ti hogy oldjátok...

Szemüvegesek ti hogy oldjátok meg a maszkviselést?

Figyelt kérdés
Nem tudok felvenni semmi maszkot úgy, hogy ne párásodjon be a szemüvegem, ha az orromra is felhúzom. Ti hogy csináljátok? Vagy milyen maszkot használtok?

2020. szept. 24. 16:26
1 2
 1/14 anonim válasza:
85%
Én felhúzom a maszkot egészen magasra, és a szemüveget meg ráhúzom a a maszk felső részére, így nem párásodik be.
2020. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
én erősen rányomom az orromra azt a hajlítható részt, hogy ne ott menjen ki a levegő
2020. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Anyukám varrt nekem maszkot, tett bele drótot is, így ráhajlítom az orromra mint a sebészit, és nem párásodik be a szemüvegem.
2020. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
A drótos maszkokat ajánlom én is :)
2020. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Ahogy az első írja. Bár boltban van, hogy így is bepárásodik, de ugyanez a helyzet, ha kint hideg van, bent meg meleg. De ez csak max. fél percig tart, mert utána megint rendesen látok. És nem hisztizek miatta.
2020. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Átlagos maszk, amikor nincs oly sok ember a környékemen, akkor az orrnak adok szabad szellőzési lehetőséget.
2020. szept. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

Katonaságnál a gázálarcot szokták vékonyan glicerinszappannal bedörzsölni, hártya szerűen. Ez tkp. kemény és nem folyékony glicerin. Ez megakadályozza a gázálarc üvegének bepárásodását.

Folyékony glicerin esetén azt ajánlom, hogy vattacsomóra, rongydarabkára kell cseppenteni 1-2 cseppet és áttörölni vele a szemüveg belső oldalát úgy, hogy vékony filmréteg keletkezzen az üvegen.

Jómagam ezt még nem próbáltam, csak következtetek.

2020. szept. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én is próbálom rendesen az orromra hajlítani a drótot, de a levegő akkor is felül jön ki, mert máshol nem is nagyon tud. Már gondolkodtam, hogy milyen szabásmintával lehetne praktikusan megoldani, mert meg bírom én is varrni ha úgy van.


Köszönöm mindenkinek a segítségét!


Egyébként nem hisztiből írtam, csupán tanácsot kértem. Tudomásul vettem hogy kötelező és használom is ahogy kell, még ha rendkívül zavar is (ráadásul az értelmét sem igazán látom de ebbe ne is menjünk bele).

2020. szept. 24. 17:30
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Sima egyszer használatos maszkot használok, éppen hogy takarja a számat és kész. Csak azért veszem fel, hogy ne b..sszanak meg bírsággal. Egyébként pedig fel se venném, mert úgy h..lyeség az egész, ahogy van.
2020. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
Csak simán felrakom a sebészit ahogyan sikerül. Nem párásodik be, max csak néha pár másodpercre.
2020. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!