Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen jelek vannak arra hogy...

Milyen jelek vannak arra hogy valaki szimpatikus, vagy nem szimpatikus valószinüle ez egyéni de Ti hogy, milyen jelet adtok ha valaki szimpatikus vagy ha valaki nagyon ellenszenves?

Figyelt kérdés
2020. okt. 10. 17:35
 1/1 CsiIIag Zoltán válasza:

Ha örömet okoz a számodra a másiknak a létezése valamilyen formában és arra te pozitív érzelmi reakcióval válaszolsz az a szimpátia jele. Mindenki másképp jelzi ezt. Van aki mosolyog, vagy csak rád néz, és van olyan aki nyíltan vállalja az érzelmeit előtted az első másodperctől.

Az antipátia jele az amikor a másik érzelmileg ösztönösen neked feszül ok nélkül és elutasít, hiába teszel bármit és a jó természeted sem segít.


Tavaly júliusban kölcsönösen erős szimpátiát és szeretetet éreztünk egymás iránt valakivel attól fogva, ahogy megláttuk egymást. Ez olyan örömtelivé és nyitottá tett mindkettőnket, hogy a hétköznapi élet során hordott álcánk mindkettőnk részéről eltűnt. Kölcsönösen felvállaltuk a csupasz énünket a másik előtt. Mindeközben mások is voltak ott és figyeltek ránk, de annyira erős volt az öröm, hogy nem tudott ránk ez a tény hatást gyakorolni. Mindketten megértettük, hogy a másik belénk lát, és nincs előtte a lelkünknek olyan szeglete amelyet ne fogadnánk el, és el kellene rejteni. Amit tapasztaltunk minden találkozásnál, hogy a másikból árad a jóindulat, megmutatja önmagát, és az egész lénye mosolyog.

Ez akkor fordul elő, ha két ember lelkivilága és értékrendje nagyon hasonló. A kettőnk tudata számára a hasonlóságunk folytán ugyanazon kölcsönös bizalom, megértés és szeretet világa tárult fel.

Életemben először ekkor éreztem magam gyönyörűnek és meztelennek lelkileg egyszerre, a hasonlóságunk okán mindketten láttuk milyen a másik valódi lénye, amit addig soha senki nem látott, és mégis elfogadtuk egymást mindenestül.


Az antipátiát is megtapasztaltam. A részemről erős kötődést, szeretetet és bizalmat éreztem a személy iránt, míg pont a fordítottját kaptam vissza. Fizikailag ebből annyi látszódott kívülről, hogy teljes közönyt kaptam, ahányszor csak találkoztam egy ilyen emberrel.


Ahhoz, hogy két ember kölcsönösen szimpátiát érezzen egymás iránt kell néhány dolog. Azonos értékrend, keresztény, európai, magyar. Hasonló érdeklődési kör. Hasonló karakter, zárkózott vagy nyitott, kedves és szelíd vagy szókimondó; Hol helyezkedik el az enneagrammon ( ha ismered); Hol helyezkedik el az általános érzelmi tónusszintje, derűs, konzervatív, vagy bánatos.

2020. okt. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!