Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nemek szerinti diszkriminációr...

Nemek szerinti diszkriminációra tudnátok példákat mondani?

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Profi rúdtáncos vagyok, de másfél éve nem találok munkát. Még csak nem is reagálnak a pályázataimra. A többiek, akikkel együtt vágeztem a tanfolyamot, már betegre keresték magukat. Persze ők nők...
2020. okt. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
1 Bocsi, ez nem igazán diszkrimináció. Inkább a kereslet-kínálat problémaköre.
2020. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

#2, gondoltam, amikor egy férfi kerül hátrányba, az kereslet kínálat probléma...

Ha egy nő bármiben, az diszkrimináció. Feministák szerint....

2020. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3 Sajnos ezek szerint nincs elég eszed, hogy felfogd miről van szó. Pedig nagyon egyszerű lenne átgondolni.
2020. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Amikkel én eddig személyesen találkoztam:


Nők ellen:

- kérdezgetik állásinterjún, mikor megy el szülni

- társadalmilag jobban elvárják tőlük a házitündérkedést, meg azt, hogy ő maradjon otthon a gyerekkel és ő foglalkozzon vele többet

- ha a nő elhagyja a családot, otthagyja a gyereket apunak, akkor sokkal rosszabbaknak van elmondva, mintha egy férfi tenné ugyanezt

- sok helyen ugyanazért a munkáért kevesebb fizetést ajánlanak egy nőnek

- sokkal több elvárás van egy nő külsejével kapcsolatban (nemcsak párkeresési értelemben, hanem mindenféle értelemben - az öltözködése ne legyen tanárnénis meg ódivatú, de ne legyen k...s, legyen elég nőies, itt szőrtelenítsen, olyan legyen a haja, a bőre, ide úgy sminkeljen, oda úgy ne sminkeljen... ha kövér, akkor már nem is értékes ember stb.)

- autószerelőknél, -kereskedőknél, elektronikai áruházaknál sokszor sokkal tahóbban viselkednek az eladók a nőkkel, mert már rögtön abból indulnak ki, hogy biztos hülyék, és sokkal többször megpróbálják őket átvágni a palánkon

- egy nőt előbb elmondanak szégyennek, ha nem akar gyereket

- egy nőt előbb elmondanak szégyennek, ha szabadosabb vagy részeg


Férfiak ellen:

- gyerekelhelyezésnél sokszor anyuka nyer, még ha apukával sincsen semmi baj

- bizonyos, "reprezentációs" munkahelyekre előbb vesznek fel nőt, mert azt hiszik, az biztos bevonzza majd a vevőket meg az ügyfeleket

- ha egy férfi panaszkodik arról, hogy vki szexuálisan inzultálta, hajlamosak nem foglalkozni vele akár a hivatalos oldalon is, főleg, ha nő részéről szenvedte el, mert "milyen anyámasszony katonája már, aki nem képes védekezni egy nő ellen"

- egy férfitól kevésbé nézik el, ha nyilvánosan sír

2020. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!