Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » "Ha nem lennél ki kellene...

"Ha nem lennél ki kellene találni téged"- Ezt csak negatív értelemben használják?

Figyelt kérdés
Én azokra használom ezt, akik hatalmas hülyeséget csinálnak vagy mondanak, de most egy kolléganőm mondta egy másiknak, de úgy, hogy "Ha te nem lennél ki kellene találni, mert nélküled minden sokkal rosszabb lenne". Láthatóan jóban vannak, de sokszor be is szólnak egymásnak, ezen is csak nevettek aztán másról beszéltek. Nem tudom eldönteni, hogy ha nekem valaki ezt mondaná akkor rosszul esne (joggal) vagy pedig egy nagyon kedves dolog lenne. Szerintetek?
2020. okt. 18. 14:05
 1/3 anonim válasza:
100%

Logikusan, jó értelemben mondta, miközben mondhatta akár ironikusan is.

Azért gondolom, hogy logikusan jó értelemben mondta, mert hozzátette, hogy különben rosszabb lenne minden. Tehát jó, hogy ő van.


Teljesen a beszélgetéstől függ, a hangsúlytól stb.


Ennyi alapján ez pozitív csengésű szerintem.

2020. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem is pozitív volt ez, de eddig azt hittem ezt nagatívként szokták mondani.
2020. okt. 18. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Én eddig pozitív értelemben hallottam használni, de amikor nekem mondtak hasonlót az negatívnak tűnt. Lehet csak az önértékelésem miatt
2020. nov. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!