Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lehet az hogy egy...

Miért lehet az hogy egy embert egész életében minden közösségben utálnak még ha senkinek sem ártott akkor is? Egyszerűen csak ha meglátják...

Figyelt kérdés
2020. okt. 19. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom. De van ilyen, nekem a volt barátom ilyen volt. Senkinek nem ártott, mindenkivel kedves volt, a barátaim mégis utalták, amikor megkérdeztem, miért, nem tudtak értelmes választ adni. Ha szórakozó helyen volt akkor is mindig balhé volt a vége mert állandóan megtalálták és bele kötöttek pedig amúgy tök szerény srác. A külseje nem ezt sugározza de amúgy rendes és kedves mindenkivel. Sose volt balhés, még részegen se balhézott senkivel. Egyszerűen valamiért senkinek se volt szimpatikus.
2020. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Én arra gyanakodnék, hogy egy-két múltbéli "jóakaró" mozgatja a szálakat
2020. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
2es. Az se kizárt. De hogy egy egész város ellenszenvet érezzen valaki iránt az elég fura. De létezik ilyen sajnos, testközelből tapasztaltam.
2020. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Történetesen rólam szól ez a kérdés. Folyton mindenki ellenszenvesnek tart és leköpne legszívesebben. Nem teszek én semmi rosszat az emberekkel, nem szólok be,nem bántom őket, semmit sem teszek és mégis mindenhonnan ezt kapom. Nagyon rossz érzés. És ez mindig így volt. Gyerekkoromban is mindig ki voltam utálva és rekesztve. Nem tudom hogy miért lát bennem mindenki egy rohadt férget.... Még ha tennék azért hogy így legyen... De tényleg nem teszek ezért... Az a furcsa hogy ha elmegyek egy másik városba dolgot intézni, vagy csak kirándulni akkor ott már nem ellenséges velem senki. Kedvességet kapok és fel sem merül az hogy bántó legyen a viselkedésük velem szemben. Itt meg ahol lakom tényleg a falu mocskának érzem magam attól amit az emberektől kapok... Falun élek egyébként. Városban pedig ahogy fentebb írtam, rendesek velem az emberek. Nem tudom hogy mi az összefüggés e közt de úgy érzem hogy van
2020. okt. 19. 23:28
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Na, akkor én megmondom azt, ami amúgy logikus is.

Falu...Ahol mindenkivtud mindent a másikról, még azt is, ami meg sem történt. Tehát mégis csak egy-két szarkavaró "jóakaró" terjeszthetett rólad valamit. A falu meg olyan, hogy ha mondasz valakiről valamit, fél órán belül az egész község tudja. Ennyi elég is, hogy a sok buta birka megutáljon valakit. Plusz az is lehet, hogy ahol laksz, az átlagnál is bunkóbb a közösség.

Városban kevésbé lehet pletykát terjeszteni, mert ahhoz nagy a lakosság, vegyesebb a lakosság mentalitása is. Tehát a hiba a faluban van, nem benned. Ha teheted, költözz el.

2020. okt. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5#. Jó a gondolatmenet... Nem akarok ettől függetlenül minősíteni senkit de az az igazság hogy én is azt gondolom hogy az átlagnál alacsonyabban vannak itt az emberek.... Hiába mondják sokan hogy vidéken, falun milyen jó élni... Egyáltalán nem. Sajnos a költözést alsó hangon másfél év múlva tudom megtenni. Tervbe van véve, de ahhoz kb ennyi idő kell hogy minden meglegyen ahhoz hogy máshol teljesen új életet tudjak kezdeni. A főváros a célom.
2020. okt. 20. 08:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát az már nem olyan sok idő, addig próbálj minél kevesebbet érintkezni velük és szard le, hogy néznek rád.

Nekem ilyen szempontból a főváros sem szimpi. Én ha költözhetnék és nem kötne ehhez a megyéhez semmi, a Dunántúlra mennék vissza, valami kisebb városba.

2020. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de engem valahogy nagyon vonz pest. Nagyon szép, van ott pár barátom is. Nagyon jó emberek. Miattuk is sűrűn feljárok. Mert azt elfelejtettem hozzátenni pedig ez is egy érdekes és lényeges dolog hogy a barátaim zöme is más közegből kerültek ki. Máshol lehet barátkozni, itt ahol élek pedig nem. 3 barátom van itt a lakhelyemen. Tényleg érdekes hogy máshol elfogadnak itt pedig szarba sem vagyok nézve...
2020. okt. 20. 09:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerős a szitu, irány a főváros!
2020. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!