Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jogom van rászólni a sorban...

Jogom van rászólni a sorban mögöttem álló emberre, hogy húzza fel rendesen az orrára is a maszkot?

Figyelt kérdés

2020. okt. 23. 09:15
A kérdező szavazást indított:
Van
Nincs
65 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Van jogod.Az,hogy ezt,hogyan reagálja le,az más kérdés.Ne lepődj meg,ha atrocitás ér.
2020. okt. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
🙄🙄🙄
2020. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lena7 ***** válasza:
64%

Az elsőnek igaza van.

Vagy nem fognak rá semmit sem szólni, vagy beszólnak, vagy nagyom magyon ritka esetben felveszik.



De én nem hibáztatom őket. Néha abban a maszkban tényleg meglehet fulladni.


Meg különben is az a lényeg, hogy van rajtad maszk. Ha meg rajta nincs/rosszul hordja, akkor az az ő baja, nem a tiéd.

2020. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Rászólni jogod van, de nem kényszerítheted rá. A rászóláson kívül jogod van rendőrt hívni, vagy elmenni onnan.
2020. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Van jogod, de tapasztalatok alapján tuti, hogy beszól érte és azért se húzza fel.
2020. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Van jogod, de csak magadnak csinálsz vele problémát.
2020. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Hogyne lenne jogod: szólásszabadság.
2020. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

Ez zaklatás, ami szintén bűncselekmény.

De eleve nem értem, hogy embereknek miért kell más dolgába ütni az orrukat, miért nem tudnak a sajátjukkal foglalkozni.

2020. okt. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Van jogod, de semmi értelme: egyszerűen a magyar "mindent jobban tudó, nekemsenkinedumáljon" prolinak úgyse tudsz semmit megmagyarázni.


A többség vagy még mindig nem érti, miért kell maszkot hordani (lásd: 3-as válaszoló), vagy csak nem érdekli.


pont ma voltam postán. ki van írva, hogy ORROT is elfedő maszkban menjen be mindenki, és egy ablaknál egy ember.


szerinted? benézek, az első ablaknál a nő orra kint. sorra kerülök, erre a p@raszt mögöttem sóhajtozik meg türelmetlenkedik, mikor kint kéne várnia.


gondolom, melegítőben épp munkában sietett :D


"8/8 anonim ***** válasza:


Ez zaklatás, ami szintén bűncselekmény.


"De eleve nem értem, hogy embereknek miért kell más dolgába ütni az orrukat, miért nem tudnak a sajátjukkal foglalkozni."


azért, te észlény, mert ha nem hordja normálisan a maszkot, sokkal nagy az esélye, hogy megfertőzzön másokat.

2020. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy ne lehetne egy leheletvékony maszkban levegőt kapni, az egyszerűen nem igaz. Lehet, hogy kényelmetlen hordani, de egy sima sebészmaszk nem gátol érezhetően a légzésben.

Hogy az csak az egyén problémája lenne, hogy horja-e a maszkot vagy sem? Hát rohadtul nem. Ameddig ezzel másokat hozhat veszélyhelyzetbe, vagy akár mások halálát okozhatja, addig a legkisebb mértékben sem csak az ő magánügye. Vajon az eddig világszerte meghalt 1,2 millió ember közül hány lett volna megmenthető, ha azok, akik magánügynek tekintik a szabályok és ajánlások betartását, közérdeknek tekintették volna?

A zaklatásnak meg ehhez rohadtul nincs köze.

Egyébként: igen, jogod van szólni, de mivel az átlagember jellemzően buta és renitens, aki hamarabb egyezik bele 10 ezer halálba, mint abba, hogy ne mehessen akármikor boltba, nem valószínű, hogy az ilyen figyelmeztetéssel sokat érsz. A társadalom nagy része felelőtlen és öntörvényű, ha távlatokban kell gondolkozni, vagy másokra kell tekintettel lenni.

2020. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!