Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Karácsonyra/szilveszerre már...

Karácsonyra/szilveszerre már esélyes, hogy megszűnnek a korlátozások?

Figyelt kérdés
Vagy ezeket az ünnepeket is úgy fogjuk tölteni, mint idén a húsvétot?
2020. nov. 11. 12:04
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
71%

Akik a karácsonyi bevásárlási rohamból való bevételt emlegetik nem értem.

Vásárolni most is lehet. A boltok este hétig nyitva vannak. A bevásárlást nem korlátozták.


A dolog másik része, ami nem pénzkérdés, az összejövetelek lettek limitálva.


Viszont 10 főig lehet otthon illetve nem szép, nem helyes, de azt senki nem látja, hogy otthon mondjuk 15 fő jött össze. Viszont a kockázatát az a 15 fő futja majd.

Ezért ez már inkább önkontroll és mérlegelés kérdése.



A másik a szilveszter:

Nos, az nem nagyon lesz, mert ahhoz rendezvények, szórakozóhelyek kellenek vagy utcabál. Most egyikre sem látszik reális lehetőség.

Mind sok-sok embert jelentene egy helyen.


Amúgy furcsállom, hogy mindenki csak a karácsonyra gondolt a válasznál, szilveszterre nem. Pedig azt tényleg kb. megsemmisíti a korlátozás.

2020. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem az a 15 ember, hanem az egész társadalom. Ha sok felelőtlen lesz, aki nem tartja be a 10 főt, és tovább nő a fertőzötek száma, akkor az egész társadalom szívni fog, mert megint nőni fog a fertőzöttek száma. Ezt kéne belátni, ezért fékezték meg könnyebben Ázsiában a járványt, mert ott az emberek betartották/betartatták velük az intézkedéseket.
2020. nov. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
55%

#16

Igen, és? A munkámat is szeretem, de néha jólesik szabit kivenni.

A családomat is szeretem, de egy életben egyszer jól esne meghitten az otthonunkban karácsonyozni.

Nem tudom, mi ebben olyan felháborító a te számodra, kétlem hogy a családom tagja lennél, nem értem miért érint ez téged. :D

2020. nov. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyérszt csak 30 napig tartanak ezek a korlátozások.

Másrészt:

A karácsony 2 napos, 24-ével 3.

Ez 3x10 ember. 30 emberrel lehet találkozni karácsony alatt. Ezt máskor se szoktuk kihasználni.

2020. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!