Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha hallotok valakiről egy...

Ha hallotok valakiről egy pletykát akkor azt elhiszitek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy az emberek többsége mindent elhisz egy személyről akit még sosem látott vagy ismert.

2020. nov. 20. 23:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Én eleve minden pletykát fenntartással kezelek.

Az más kérdés, ha több, egymástól független helyről hallom ugyanazt. Illetve nagyon számít, ki mondja: hogy őt mennyire tartom szavahihető embernek.

2020. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy kitől kiről és mit hallok.
2020. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem kerülni a pletykás embereket. Tapasztalatból tudom: aki neked pletykál, az rólad is fog...
2020. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3. Ott a pont.
2020. nov. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ ki mondja és kiről.
2020. nov. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Pl rólam jól elterjedt egy pletyka, több, egymástól fuggetlen ember is tudta, akik sose talalkoztak, nem ismertek egymast, megse igaz. Van koztuk komolynak hitt ember is, akinek egyszer felhoztam, es kozolte h hallotta, es ketsegei voltak..ennyit errol..
2020. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok semmiről, amit tényként kezeltem volna valaha.

Nem voltam ott, nem hallottam, nem láttam.

Jó iskolákat kerültem, szóval semmit se tényként tanítottak.

Nem igazán értem, mit értenek az alatt, hogy elhinni.

2020. nov. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Attól függ.

Nemrég volt egy eset, egy pasast megmentett egy egyesület a kilakoltatástól. Ezen sokan felháborodtak, ugyanis korábban a pasastól elkobozták a kutyáját, akit megkéselt, és nem sokon múlt a kutya élete, illetve a szomszédait fenyegeti, félnek tőle.

Na most ennél az esetnél nem a pasas megmentőinek hiszek, mivel több bizonyíték is van arra, hogy veszélyes.

2020. nov. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sok olyan pletyka van ráadásul, aminek nem tulajdonítok nagy jelentőséget. Például ha valaki azzal jön, hogy xy milyen beképzelt vagy xz milyen egy ribi. Ezek a dolgok nem rám tartoznak, nincsenek hatással az én életemre és sokkal jobban lefestik annak a színvonalát, aki ezt annyira botrányosnak tartja, hogy ezen csámcsogjon.
2020. nov. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy "az emberek többsége" elhiszi rögtön a pletykát ebben nem vagyok teljesen biztos.Én pl.meghallgatok egy olyat aki pletykál,de ez nem azt jelenti,hogy, feltétlen elhiszem(és ezzel szerintem sokan így vannak)hanem magam szeretek meggyőződni róla.A pletykálónak vagy külső szemlélőnek persze úgy tűnhet,hogy a hallgató fél benyelte a szöveget.Amúgy a pletykálással az a baj,hogy nem lehet tudni mi igaz belőle.Pletykáltak már nekem emberekről olyat,amit nem gondoltam volna,hogy igaz"így meg úgy ki fog veled b4xni"és szóról szóra igazuk lett.Viszont,ha féligazságok vagy hazugságok terjednek valakiről az meg káros hatással lehet az illetőre is,meg a pletykálóra is,mert utóbbira egy idő után rájönnek,hogy csak pletykál,és akkor ő lesz a p4sz másik végén.
2020. nov. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!