Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék másokkal egyszer...

Hogyan tudnék másokkal egyszerűen beszélgetni? Valahogy mindig rövidre zárom a beszélgetéseket, pedig nem ez lenne a célom.

Figyelt kérdés
Már többször megfigyelt ezt, hogy mindig csak röviden és tömören válaszok mindenre. De amikor elképzelek egy adott szituációt, akkor mindig úgy képzelem el magam, hogy mindenre hosszú válaszokat adok, és még pluszba hozzáteszek a beszélgetéshez. Meg ha valaki elmondja a véleményét, akkor meghallgatom, de nem reagálok rá semmit. És fogalmam sincs miért vagyok ilyen.

2020. nov. 26. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet tul sokat filmezel.

Ha megfigyeled filmekben megy ez hogy minden szitu szinte csak pár mondatbol àll. Ez tudat alatt ragad.

2020. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyakorolj. Beszélgess többet. És mondj akkor is valamit, ha kényszeredett. Ne azért, hogy ez most egy jó beszélgetés legyen, hanem csak hogy ismerkedj ezzel a dologgal. Meg ne legyél beijedve a szitutól, hogy nem jót mondasz pl.
2020. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok mint te. Nekem azt szokták mondani, hogy ne legyek már annyira tárgyilagos.
2020. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok sajnos. Szociális fóbia...
2020. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyakorold. Gátlásos vagy, s hiába van benned az, hogy kiadnád magad, amikor élő szituációban vagy akkor a gátlások aktiválódnak, és olyan érzelmi állapotba kerülsz, ahol el van nyomva az az inger, hogy kiadd önmagad másoknak. Amikor ebbe az állapotba kerülsz, akkor fogd magad, és ennek ellenére is írj, mondj hosszú választ, ahogy a fejedben találtad ki. Akkor látni fogod a reakciókat, és pozitív megerősítést kapsz a külvilágtól, hogy jó, amit mondtál.


Utána hozzászoksz ahhoz, hogy kifejezd magad.

Én nekem is ez volt régen. Lányokkal volt, hogy nem mertem mondani semmit valamiért, de aztán láttam, hogy reagálnak rám, mikor úgy beszéltem egy barátommal, mintha nem hallanának. Nevettek, szerettek. Akkor megtört ez a gát, és gyakorlattal nagyon lazán tudok már beszélni velük.


"Lehet tul sokat filmezel."

Ez orbitális baromság és csak egy nagyon random tipp. Ne írj tanácsokat másoknak. XD

2020. nov. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem az.
2020. nov. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!