Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » BME-n tényleg nincs aktív...

BME-n tényleg nincs aktív speed vagy hasonló vizsgákat segítő felhasználó? Minden mérnök ilyen becsületes?

Figyelt kérdés
Minden BME-s ismerősöm folyton tanul jelenleg, hozza be a lemaradásokat. Máshol ezt hamar megoldják (SAJNOS) droggal. Minden mérnök ilyen becsületes?
2020. nov. 27. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom máshol hogy megy, értelmes ember belátja, hogy a droggal nem lesz előrébb. Így is egészségtelen a sok éjszakázás.
2020. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy amikor én egyetemen voltam, akkor nem volt divat az ilyesmi.
2020. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

BME-s vagyok


Az egész évfolyam együtt írja a dogáit, kb. ennyit a "mérnöki becsületről"

2020. nov. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Hát én egyszer próbáltam ilyen serkentővel tanulni,de semmit nem tudtam koncentràlni,két nap múlva arra is rájöttem,hogy semmi sem maradt meg.Arra esetleg jó lehet,ha sokat kell gépelni vagy valamilyen monoton munkához
2020. nov. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Probald ki, es ra fogsz jonni, miert nem erdemes ilyeneket hasznalni. Erre nem lehet mast mondani 😂

Nekem is sokat kell tanulnom, de nem hasznalok drogokat hozza.


Es honnan tudod, hogy mashol ezt droggal oldjak meg? Ket egyetemre is jartam, jelenleg is egyetemista vagyok, ismertem par embert, barati korben ez nem volt jellemzo.

2020. nov. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Drog a kv, az energiaital, a folyamatos rágcsa evés, a csoki, a dohányzás is. Inkább ez a jellemző egyetemen.
2020. nov. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

A szervezet drog alatt sem úgy működik, hogy előhúz valahonnan energiát... A speed megviseli a szívet és amennyire megtolja a teljesítményt, utána annyira vissza is veti. Azért könnyű ráfüggeni, mert a használatát követő állapot olyan, mintha lónyugtatót kaptál volna, ki nem kelsz az ágyból akár hetekig, az energiaszinted a nullán lesz, mert a szervezeted próbálja magát összeszedni. Depresszió sem ritka emiatt, utána lehet olvasni.


Egyébként ezt az egyetemi tanulás dolgot iszonyat túldramatizálják. A BME azért nem az egyetemek királynője nemzetközi viszonylatban (azzal sem értek egyet, hogy a top egyetemek a terhelés mértéke miatt tartanának ott, ahol). Én magam is a BME-n végeztem az egyik képzésem. Egyrészt, átlagos képességű ember, ha nem szarja el az időbeosztását, nagyon kevesett kell csak, hogy éjszakázzon. Akinek meg gyengék a képességei ilyen tempóhoz (ami így utólag egyáltalán nem képvisel többletértéket a munka világában), annak meg nem kell ragaszkodnia egy intézményhez és egy képzéshez sem feltétlenül, mert ha ennyire nehezen áll rá az agya, lehet, hogy mégsem az az ő világa...


A BME-n általában a fű szokott amúgy menni, más drogot abban az időszakban mikor hallgató voltam, ritkán láttam körbejárni. Egyáltalán nem. Orvosisoktól hallom néha, hogy az ügyelet+vizsga kombó mellett egyesek nem bírják máshogy, csak ilyesmivel, de erről nem tudok nyilatkozni.


Szerintem érdemes lenne a havernak egy kis önismeret, mert ez így nem stimmel a szemembem.


Egyébként kicsit visszatérve a pörgetőkre, a speed pont nem alkalmas tanulásra. Fennmaradni lehet, de a koffein és egyéb élénkítő okozta éberségi állapot hatásmechanizmusa nem lineáris a figyelmet illetőleg, hanem fordított parabola. Tehát ha túltolja valaki, ugyanúgy könnyen szublimál a figyelme és nehezen tud összpontosítani, pont, mintha álmos lenne. A speed nincs jó hatással a kognitív képességekre, sokszor a koffein sem (pár energiaital, pár kávé fölött például). A kialvatlanság meg a másik olyan dolog, aminek segítségével az ember a 2 órás feladaton is 10 órát ül. Az agy az alvás alatt végzi a friss információk emléknyomainak konszolidációját, azaz beépítését a hosszútávú memóriába, csökkentve ezzel az interferencia lehetőségét más, korábban szerzett emlékekkel és ismeretekkel. Nyilván, ki ne tanult volna éjszakába nyúlóan, gyakran kifejezetten kimerülten az egyetemi évei alatt, nekem is volt, hogy csak ez a megoldás volt az egyetlen esélyem arra, hogy átmenjek. De ez a tudás hiába több, mint a semmi, egyáltalán nem stabil, nem tartós és ha nem vagyok hülye és húzom el az időt, meg tudtam volna oldani kevesebb idő alatt, kevesebb kínlódással. Ezért is érdemes nem kiugró energiacsúcsokkal teljesíteni, hanem egyenletesen eloszlatni a félév során (ne mondja nekem senki, hogy nem lehet), mert ez csak pániktanulás, aminek azon kívül, hogy átmész egy napon belül az adott vizsgán, semmi egyéb értelme nincs.

2020. nov. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!