Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem akarok beszélgetni a...

Nem akarok beszélgetni a fodrásszal, masszőrrel, kozmetikussal. Ez nagyon bunkó dolog?

Figyelt kérdés
6 fodrászhoz, 3 masszőrhöz, és 4 kozmetikushoz jártam eddig életemben, és mindegyik beszélgetni akar. Semmi baj nem lenne ezzel, gondolom ha senki sem szólna hozzájuk, elég szegényes lenne a szociális életük. Eleinte persze megvan a "hogy vagy?" kérdés, röviden kedvesen válaszolok is, nekem ennyi lenne... de jönnek a kérdések a párkapcsolatomról, a szüleimről, a hol lakom, és ezt nem szeretem. Nem akarok bunkó lenni velük, de én ha náluk vagyok szeretek csendben ellazulni, élvezni, hogy foglalkoznak velem, egyfajta fizikai kikapcsolódás ez nekem, semmi kedvem a magánéletemről vagy másról fecsegni. Vannak barátaim, akikkel beszélgessek. Hogyan legyek tapintatos, de nem bunkó vendég?
2020. dec. 9. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Követem.
2020. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Udvariasan megmondod nekik, hogy "ne haragudj, fáradt vagyok, lazítani szeretnék, nincs kedvem beszélgetni!"
2020. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, akár ezt én is írhattam volna.


Szerintem ők ezt kötelességüknek érzik valahol.

2020. dec. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
#3 Mondjuk azt is megértem, hogy szeretnek beszélni...🤣
2020. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Fura én mef épp azt szeretem

Idősebbekkel solgozom nincs közös téma szinte várom a Kormosommel a két órás pletYizest.

2020. dec. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
99%

4-es: dolgozik több ismerös ilyen területen, nekik tanítják, hogy a vendéget szórakoztatni KELL, beszélgetni vele - és mindegyik úgy van vele, hogy a nap végén legszivesebben meg sem szólalna egész este, mert annyira belefárad.

Éppen ezért, ha valaki udvariasan megkéri öket, hogy ne beszélgesssenek, azt felüdülésnek tartják.


Persze itt is lehetnek eltérések, de ha valaki belegondol, egész nap idegenekkel beszélgetni, érdeklödést mutatni, akkor el tudja képzelni, mennyire fárasztó lehet.

2020. dec. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ott csesztem el egy-két alkalommal, hogy a szokásos "mit dolgozik" stb. kérdésnél elmondtam az igazat, hogy könyvelő és adószakértő vagyok. (És persze kisvállalkozóknak dolgozom). Na, onnantól munka volt a fodrásznál/körmösnél töltött idő is:(( Mit hogyan lehetne, csekkoltatta velem a jelenlegi könyvelőjét, nagyon utáltam. Később már azt mondtam, multinál dolgozom.

Amúgy ezek nekem is a lazulás félórái/órái lennének, nem szeretek beszélgetni ilyenkor.

Enné már csak a fodrász volt "jobb", mert ő nem is kérdez, hanem a saját f@szságaival szórakoztat (anyukájával való problémái, lakásvásárlási ügy, éppen aktuális dugópajtija). De mondjuk amikor feketébe borulva megyek hozzá frizuráztatni, és sietek a temetésre, meg sem kérdezi, hogy kim halt meg (apám amúgy), szóval ez már a legalja (de én hallgassam meg az aktuális szexuális problémáit).

Mondjuk már nem a fodrászom, akkor már járok inkább a Bio-ba, ott személytelen és kuss van.

2020. dec. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Van egy jó megoldás..keress egy új fodrászt és kezdj el angolul vagy valami idegen nyelven beszélni, mond hogy csak kicsit beszélsz magyarul.

Ha ez nem megoldható, akkor mond meg őszintén hogy ne haragudjon , de nagyon fárasztó napod volt és nem szeretnél beszélgetni.

2020. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ja amúgy masszőr vagyok és engem nem zavarna , ha megkérnének az elején, hogy nem szeretnének beszélgetni...nekem sincs sokszor kedvem beszélgetni...nagyon idegesítő tud lenni, ha valaki folyton sztorizgat...főleg ha nem érdekel...de aztán vannak olyan vendégek is, akikkel nagyon szeretek beszélgetni.
2020. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akinek van egy minimális szociális intelligenciája, az érzi ezt, és nem erőlteti.
2020. dec. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!