Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik a rosszabb?

Melyik a rosszabb?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Melyik a rosszabb? Ha letegeznek, vagy ha nem tegeznek vissza? 30 éves férfi vagyok és kereskedelemben dolgozom. Sajnos szomorúan konstatálom, hogy állandóan letegeznek,de már hozzászoktam. De ugyanakkor én senkit nem tegezek vissza, még akkor sem, ha a vásárló kezdeményezi. Nem értem, hogy xy mi alapján gondolja azt, hogy csak úgy tegezhet. Olyan nagy jelentőséget nem tulajdonítok ennek, mert számomra a vadidegen, az vadidegen és nem fér bele a tegeződés, kortól, nemtől függetlenül. Mindenkivel kedves vagyok és segítőkész,de nekem ez a munkám, a munkahelyem. A személyem nem eladó hozzá, csak egy részét teszem bele. Én is ha bemegyek egy boltba, akkor vásárolni megyek és nem barátkozni. Immár 5 éve dolgozom itt, de egyik törzsvásárlót se ismerem, nem úgy, mint a kollégáim. És ez azért van, mert én dolgozni járok oda, nem barátkozni. Még mielőtt valaki azzal érvelne, hogy a tiszteletet tegeződve is meg lehet adni, illetve, hogy én biztos a tiszteletért sipákolok... Nos nem. Csak nekem a vadidegen nem az ismerősöm, nem a barátom, hogy közvetlenül diskuráljak vele.
2020. dec. 9. 16:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, teljesen normális ha egy idősebb ember sokadik találkozás után felajánlja a tegeződést. Ő nem lát a fejedbe. Nem voltak bunkók Neked más lehet a bajod. Te eleve utálhatsz idegen emberekkel beszélni. Amúgy az állást akkor is meg tudták volna kérdezni ha magáznak. Ez nem barátság. Mond meg hogy nem tudsz róla és kész. Mi ebben a nehéz?
2020. dec. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja es az a bunko aki nem akar tegezödni? Az komoly..
2020. dec. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
De ez senkire sincs ráírva. Ha tudod higy zavarni fog mert még nem ismered őket akkor mond meg udvariasan hogy te nem akarsz teheződni. Ennyi. De elfogadni a tegeződést és utána nyavajogni miatta arra nem is tudom mit mondjak.
2020. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

De màr irta vki. Végig lennének az ilyenek sértödve. Bajt meg plane nem akar senki a nyakàba aki még beszelgetni sem akart az meg plane.

Tolakodok és kész. Ezen nincs mit szépiteni.

2020. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem így van. Ha nem szóltál nem fogják tudni hogy nem szeretsz tegeződni. Miért lennének megsétődve ha valaki udvariasan teszi? Nem fennhéjázóan kell közölni hanem normálisan. Az látom hogy sokszor nem azzal van a baj amit mondanak az emberek hanem ahogyan mondják.

De nézzük a másik oldalát. Így te vagy megsétődve mert nem akarsz tegeződni. Tehát ha a te gondolatmenetet nézzük mimdenféleképpen megsértődik valaki. Ez mennyivel jobb? És ne szépítsük ez a te hibád mert annak ellenére fogadtad el ezt hogy tudtad hogy nem fogod szeretni. Most ezek után már viszont nagyon nem lenne illendő visszacsinálni, úgyhogy ez valószínű így fog maradni. Szóval ne csak mást hibáztass.

2020. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Miért lennének megsétődve ha valaki udvariasan teszi? Nem fennhéjázóan kell közölni hanem normálisan."


Hat örülnék ha te állnàl elö ilyennel 40 50 klimaxos nök elé.

2020. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nálunk megtörtént a családban és nem volt semmi sértődés. Mint mondtam a közlés módja a fontos. Mond meg legközelebb ha valaki felajánlja és te nem akarod hogy neked az kényelmetlen lenne. Aki ezek után is megsértődik azzal mit érdrkel? Nem felelhetsz meg mindenkinek.
2020. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Aki eleve nem kèrten bizalmaskodni akar az eleve nem egy jellem. A masikat figyelembe sem veszi. Àtgàzolo tipus.csak neki lehet igaza etc.

A család nem tudom hogy jön ide.

2020. dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Hat örülnék ha te állnàl elö ilyennel 40 50 klimaxos nök elé." Erre válaszoltam, így jött ide. De mondhattam volna azt is hogy ismerőssel esett meg, végülis az is igaz lett volna. Vikágos volt amit írtam, felesleges belekötnöd a megfogalmazásomba.

Úgy látom téged eleve zavar a tény higy egyáltalán felajánlja valaki. Te ezt bizalmaskodásnak veszed. Pedig ez egy illem amit a legtöbb ember gyakorol. Természetesen ha nem akarsz tegeződni visszautasíthatod. Ennyi.

2020. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!