Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik a rosszabb?

Melyik a rosszabb?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Melyik a rosszabb? Ha letegeznek, vagy ha nem tegeznek vissza? 30 éves férfi vagyok és kereskedelemben dolgozom. Sajnos szomorúan konstatálom, hogy állandóan letegeznek,de már hozzászoktam. De ugyanakkor én senkit nem tegezek vissza, még akkor sem, ha a vásárló kezdeményezi. Nem értem, hogy xy mi alapján gondolja azt, hogy csak úgy tegezhet. Olyan nagy jelentőséget nem tulajdonítok ennek, mert számomra a vadidegen, az vadidegen és nem fér bele a tegeződés, kortól, nemtől függetlenül. Mindenkivel kedves vagyok és segítőkész,de nekem ez a munkám, a munkahelyem. A személyem nem eladó hozzá, csak egy részét teszem bele. Én is ha bemegyek egy boltba, akkor vásárolni megyek és nem barátkozni. Immár 5 éve dolgozom itt, de egyik törzsvásárlót se ismerem, nem úgy, mint a kollégáim. És ez azért van, mert én dolgozni járok oda, nem barátkozni. Még mielőtt valaki azzal érvelne, hogy a tiszteletet tegeződve is meg lehet adni, illetve, hogy én biztos a tiszteletért sipákolok... Nos nem. Csak nekem a vadidegen nem az ismerősöm, nem a barátom, hogy közvetlenül diskuráljak vele.
2020. dec. 9. 16:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Üdvözlöm.

Önnek melyik a rosszabb? Ön dönti el, mit vesz magára sértésként. Úgy látom, ezt el is döntötte a kérdése alapján.

2020. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen arra targetáltam, hogy az rosszabb, amikor a random tegezés viszonzatlan...
2020. dec. 9. 16:27
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon illetlen magázva válaszolni a tegezésre. Főleg egy eladó esetében. Kivéve, ha a cég szabályzata tiltja a vevők tegezését.
2020. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem tiltja a szabályzat. Csak egyszerűen én ilyen vagyok.
2020. dec. 9. 16:50
 5/19 anonim ***** válasza:
Elég barátságtalan vagy, és kötekedő, hogy ebből ilyen ügyet kreálsz.
2020. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem csinálok belőle ügyet, csak mások véleménye érdekelt. Volt rá példa, hogy valaki húzta a száját. Hát na, akkor láttam elsőnek és utoljára. Fölösleges lett volna tegeződni ismeretség hiányában arra a 2 percre, szerintem. Ja, és nem képzelem magam többnek senkitől. Egy szimpla átlag ember vagyok, aki kétkezi munkás.
2020. dec. 9. 16:57
 7/19 anonim ***** válasza:

"Elég barátságtalan vagy, és kötekedő"

Számára ez a normális. Máshogy értelmezi a dolgokat, és úgy érzi, őt bántják ezzel, de ennek ellenére is jól fogadja ezt a külvilágtól.


Egyik sem rosszabb, de ha Ön annak határozza meg, akkor az.

Szerintem a rossz viszont az, amikor az illetőnek elvárása van a külvilág felé, mert ebből hasonló kellemetlenségek érhetik Önt. Sajnos az efféle udvarias kultúra egyre inkább leépül, így ebben további akadályok érhetik Önt az élete során. Javaslom, próbálja megérteni a többi ember normarendszerét (még ha szabályozatlan és torz is).

2020. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Olvsgassa az tegeződés és magázódás illemszamályait. A válasz ott van.

És értem a gondolatot, csak nem értek vele egyet. Mert nekem a tegeződést nem azt jelenti hogy haverok vagyunk vagy barátok. Nem is azt hogy elmeséltem a magánéletemet.

2020. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek mást jelent. Számomra nem a tiszteletet reflektálja a tegeződés, hanem az ismeretséget és némi "bizalmat" implikál.
2020. dec. 9. 17:46
 10/19 anonim ***** válasza:

A random tegezés nekem is durva!


Én meg altalàban mindig ugyanabba a kisabc be járok reggelit venni, aminek eredményeképp az eladok penztárosok azt hiszik hogy én már az ismerösük vagy baràtjuk vagyok es (40-50évesek), ès kèrték a tegezést. Es udvariassàgbol muszáj öket tegeznem és rém kellemetlen nekem alig esik a számra és szorongásokat vált ki belölem meg az is hogy illik visszakerdezni mikor faggatnak pl nalunk van e még munka mikor lesz leállàs es kenyszeresen bratyizni kell velük.

Holott en csak siman bemennék egy kifliért meg ki.

Nekem irto tolakodo az egész!


De csak ez a bolt esik utba

2020. dec. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!