Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az őszinteségemért mindig...

Az őszinteségemért mindig megutálnak?

Figyelt kérdés
Ha valami nem tetszik azt megmondom másoknak legyen szó akárkiről és nem érdekel hogy mit éreznek ezzel kapcsolatban, én középiskolába annak a tanárnak is megmondtam amit gondolok akitől sokan tartottak. Persze megvan a böjtje de nem tudom magamba tartani és nem is akarom, nyersen fogalmazok és ezt sokan nem bírják. 20/f
2021. jan. 9. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Persze hogy megutálnak, mert a nyersességet és a bunkóságot kevered az őszinteséggel.

Azokat az embereket kifejezetten szeretni szokták, akik őszinték, de kedvesen, építő szándékkal mondják ki a véleményüket. Akik meg csak úgy bunkón odaszúrják, aztán szétteszik a kezüket hogy "ez van, én őszinte vagyok" azokat kb mindenki megutálja.

2021. jan. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Amennyiben az őszinteséget nem kevered össze a taplósággal, tapintatlansággal, és eszedben van, hogy egy másik (jobb esetben érző) emberi lénnyel beszélsz, akkor nem!

Sajnos nagyon sokan keverik a fogalmakat, az őszinteség nem egyenlő a fent említettekkel, szerintem mindent lehet közölni civilizált formában, nem szükséges a másik emberbe érzéketlenül beletaposni "őszinteség" címén

2021. jan. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a stílusod miatt utálnak.Amiről te úgy gondolod, hogy őszinte,de nem a megfelelő hangnemben mondod, akkor jogosan gondolják, hogy bunkó vagy.

Elöbb önkritikát gyakorolj.

Egy intelligens őszinte vélemény lehet építő jellegű is.

2021. jan. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Általában nem tud érdekelni hogy mit érez a másik, ha mégis akkor azért törődöm vele hogy ne én kerüljek ki rosszabbul a helyzetből.
2021. jan. 9. 00:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Nemrég azért sértődött meg valaki mert a szerepjátékos karakterét kritizáltam, én vagyok a mesélő és nekem jönnek a karaktertörténetek. Borzalmas volt a helyesírása (igen az enyém sem tökéletes) de az övét fájt olvasni és a lényeg sem volt benne amit kértem. Azt mondtam hogy "Szrönyű a helyesírás és gyenge a történet, nincs benne amit kértem" és kilépet.
2021. jan. 9. 00:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Legalább csinálj úgy, mintha lennének érzelmeid; mintha törődnél másokkal


Amúgy szal nemtom, miért zavar, ha pl a többiek is őszintén viszonyulnak hozzád, hogy onnantól már bunkónak tartanak téged, és nem szeretnek; és ezt nem rejtik véka alá (nem is biztos, hogy felétlenül nyíltan megmondják, de szal érzed róluk)

2021. jan. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*Vagy pl nemtom téged zavar-e ez,vagy csak kiírtad

(még nem olvastam el a kérdést teljesen)

2021. jan. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Általában piti dolgokon is kiverik a díszhisztit ahelyett hogy elengednék.
2021. jan. 9. 01:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy van a közmondás: "Mondj igazat, beverik a fejed."

Azok nem fognak utálni, akik hozzád hasonlóak, vagy van annyi eszük, hogy belássák, hogy igazat mondasz.

Személy szerint jobban kedvelem (ha egyáltalán mondhatok én ilyet):) a kissé nyers embereket, mint akik mézesmázosak.

2021. jan. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!