Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi alapján lesz valaki egy...

Mi alapján lesz valaki egy csoport vezéregyénisége?

Figyelt kérdés
Ha ki van monda, ha nem, de minden x főnél nagyobb csoportban, társaságban van egy "főnök". Az a személy akinek mindneki ad a véleményre, aki úgymond képes barkit befolyásolni. Szerintetek mi alapján lesz valaki "főnök"? Milyen tulajdonságok szükségesek ehhez?

2021. jan. 21. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak karizmatikus emberek, akik ösztönösen (vagy tanultan) jól lövik be a másokra odafigyelés és az önérvényesítés arányát. Én pl sosem tartottam magam vezető típusnak, mégis általában ott kötöttem ki, hogy a csapat körém szerveződött. Szókimondó vagyok, de nem az az esztelen fajta, szeretek kezdeményezni és előremozdítani a dolgokat tökölés helyett, vannak ötleteim, amik bejönnek másoknak és amiket nem félek válogatás nélkül beszórni a közösbe. Nehezen viselem el, mikor állunk tétlenül és pampogunk, ezért én lépek elsőnek, a többieknek meg ez így kényelmes, ezért csatlakoznak. Igazából én is jobban szeretem, ha végre történik előrelépés, azért is csinálom. Majd ha valami nem tetszik nekik, úgyis szólnak, korrigálnak, legalább akkor ők is lépnek. Ez van baráti társaságban is, munkahelyen is.
2021. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
19%
Domináns, üres, karakter nélküli személyiség, illetve összességében egy olyan ember akire senkire sem irigykedik különösebben.
2021. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Minden embernek van egy pozíciója. Olyan mint egy farkas falkában, csak jóval komplikáltabb.

Vannak kifejezetten vezető egyéniségek, akiknek senki sem tud parancsolni. Vannak, akik minél közelebb akarnak kerülni a vezetőhöz, hogy fontosabbak legyenek. Vannak, akik csak arra várnak, hogy a vezető megmondja, mit csináljanak.

Bárki lehet, vezető, attól függően, hogy az adott társaságban milyen pozíciójú emberek vannak.

Mondjuk most ezek a pozíciókat jelöljék számok, egytől tízig, leegyszerűsítve, a tízes a vezér, az egyes, aki nem vágyik vezérnek, csak teszi, amit mondanak, nem szól bele.

Tehát, ha te egy ötös vagy és a csoport többi tagjai, kettesek és hármasok, te leszel a vezér. De ha a társaságba becsatlakozik egy hatos személy, már ő lesz a főnök, mert egyszerűen rá fognak hallgatni.

Általában akkor van gond, ha kettő ugyanolyan pozíciójú ember van egy csoportban, pláne, ha éppen főnökök lennének. Mindketten főnökök akarnak lenni.

Csak egy igazi vezéregyéniség tud tartósan fenntartani egy csapatot, és ehhez olyan tulajdonságokkal kell rendelkeznie, amiknek az összessége csak kevesekben van meg.


Szóval igen, én ezt gondolom a vezérségről, remélem nem túl kesze-kuszán fogalmaztam.

2021. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!