Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kopnak ki a valós...

Miért kopnak ki a valós értékek és a romantika?

Figyelt kérdés

A szilveszteremet, tavalyelőtt és tavaly is 2 különböző társaságban töltöttem. 2020-21 szigorúan 10 fő alatt természetesen :D Volt egy hülye játék. Tény hogy a "szervező" ugyanaz volt csak a brancs nagy része volt más. Épp ezért tartottunk egy "bemutatkozó" játékot.


Szimpla: Dobj be egy kalapba egy papírt, hogy Én Szeretem a.......és Nem szeretem a......


Értelmes emberekkel ültem ott. Olyan lányokkal és fiúkkal akikben azt hittem, hogy van tartás, kihívás, rejtelem és érdekesség...de lehet csak én vagyok túl maradi, és konzervatív.

(MÉG CSAK ANNYI ALKOHOL SE VOLT BENNÜNK EKKOR)


Mind két helyen a válaszadók....90% (és emiatt éreztem magam kívülállónak) Azt írta bele egy bemutatkozó tematikájú játékba...hogy imád...DUGNI...és ezt és ezt a pózt szereti. Csak az a gond, hogy a felolvasásnál, a játék elveszti az anonimitást. Fel kell vállalni mit írtál. Ill. ki kell találni vajon ki írhatta. De még ha azt írja, hogy szeretkezni. Mert igen...az emberek többsége...szeret ...szeretkezni. De ez szerintem 2 emberre tartozik.De minden felgyorsult, már nem kellenek versek, már nem kell randiról randira járni, finoman kiismerni a másikat. A gondolatát, a világnézetét, az értékeit, a céljait. Egyetemisták...leendő Tanár emberek, illetve dramaturgokkal ültem ott együtt.Ennek ellenére azt éreztem, hogy én valahol a múltban ragadtam, és kívül álló vagyok....félre értés ne essék nem jobb, vagy rosszabb....hanem outsider. Miért kerültek szinte 100% os előnybe a külső adottságok, és a testi dolgok?


Miért érzem azt, hogy rengeteg kapcsolatban manapság tényleg csak annyi van, hogy ,,Azé meg neki van a legjobb segge az iskolában/a csoportban/az egyetem/a munkában" vagy miért lehet egyedüli indok a "mert jó vele a szex" ?


Félre értés ne essék, nem egy prűd srác vagyok. Nyilván imádok élni, de szerintem...Az...mikor eljutsz egy olyan érzelmi pontra a pároddal, hogy mind a ketten vagytok olyan bizalmi/és érzelmi szinten/ hogy a szex...nem csak szex....hanem vágy...érzelem...és halál...kavalkádja egyszerre. Tudjátok, nem csak kémia és hormonok, hanem az a bizonyos valami...amiről annyi költő beszélt már, és amit nem lehet puszta szavakkal leírni.



2021. jan. 29. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

"Tudjátok, nem csak kémia és hormonok, hanem az a bizonyos valami...amiről annyi költő beszélt már, és amit nem lehet puszta szavakkal leírni."


Teljesen jól élünk együtt a férjemmel évek óta, és jó a szex, de kb a kapcsolat 20%-át teszi ki fontosságban.

Ergo ez a "vágy...érzelem...és halál...kavalkádja egyszerre" dolog amit leírtál épp sose jutott eszembe szex közben, konkrétan semmire nem gondolok közben. Valahol nagyon elmaradtál egy romantikus könyvben, ez a tipikus gondolkodás...olyan bölcsész szakos, vagy nem is tudom. :D Mintha a szex egy megfoghatatlan dolog lenne. Annyira igazából nem az.


Bár kétségkívül annak ellenére, hogy nem az általad említett szakokra jártam, nálunk ez egy ilyen játékban fel sem merült volna. Mérnökök voltunk, de a teljesen normális fajta, aktív társasági élettel. Én csak azt tudom mondani haver, rossz közegben voltál. Az az egyetemista akinek csak a bas*záson jár az esze, olyan is. Én már 20 évesen is komoly kapcsolatra vágytam. A te társaságod nyilvánvalóan nem.

2021. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, nem kell ezt túlgondolni, a fiatalok általában ilyenek voltak a régebbi időkben is. És ilyenek is lesznek a jövőben. Én lassan ötven leszek, de emlékszem a nyolcvanas kilencvenes évek házibulijaira, hát voltak ott is események, dolgok, kijelentések. A gyerekek felnőtteskedésből eljátsszák a nagy kandúrt meg a kancát, előadják hogy szeretnek dugni, aztán igazából ugyanolyan kis félénk emberkék. Akikkel én együtt házibuliztam, nagyrészt mindegyik felnőtt már agyilag, rendes normális életet élnek és próbálják nevelni a kamasz kölykeiket, és közben el is felejtették mennyire idióták voltak tizenévesen.
2021. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Na, hát te se sokszor szexelhettél, kérdező, ezzel a nyálas dumával...

Egyébként régen sem volt semmiben másabb. Vannak emberek, akiknek több igénye van a szimpla szexnél, van, akinek meg nincs. Ha ilyen emberek voltak a társaságodban, akkor ők igénytelenek, ennyi.

2021. jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

"Félre értés ne essék, nem egy prűd srác vagyok."


De.

2021. jan. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%

Miért, mi lenne számodra az érték és a romantika? Rózsákkal nyálaskodunk, "engem nem kaphatsz meg, ja várj mégis" játszmákkal szórakoztatjuk egymast, magunkra öltünk egy "gavallér férfi" és egy "az én pnám értékes" női álarcot, holott nem is ezek vagyunk? Nem nagyobb emberi érték felvállalni azt aki vagy? Nem romantikusabb nyíltan beszélni a szexualitásról? Nem attól leszel jobb, erősebb ember, ha legalább a baráti társaságban (ahol elvileg senki nem ítél el...) abba mered hagyni a mások hülye elvárásai miatt játszott szinjátékod?

És ne gondolkozz végletekben. Nem csak "kémia és hormonok", valamint mindent elsöprő, külsőségeket mellőző, lelki kötődésen alapuló szerelem van. Egy egészséges ember életében ez mind jelen van, és ezek kombinációja is. Igen, belefér ha valakivel csak a kerek melle/nagy farka miatt DUGSZ. A szexuális kaland nem elítélendő dolog, amennyiben nyíltan, őszintén meg van beszélve, hogy hol vannak a határok. De egy szerelem, egy jó kapcsolat sem Rómeó és Júlia tündérmese... Számít a lelki kötelék, számít hogy képes legyél bármit megtenni a másikért. Ugyanakkor számít a külső is, hiszen egy mély beszélgetésre az élet nagy dolgairól még senkinek nem állt fel. Számít a jó szex, hogy meglegyen a kémia. Hogy olyan orgazmusod legyen, amitől elsötétül a világ, és percekig csak zsibbadtan fekszel, amit kipihenve intellektuális témákról beszélgettek, kávéval a kezetekben, miközben eszetekbe se jut a szex.

Kérdező, álomvilágban élsz. De nem baj, mert az élet úgyis segít rájönni a tévedésekre. Kívánom, hogy egy dugni szerető, szexualitását nyíltan vállaló, ugyanakkor téged szívből szerető hölgy döntse meg a tévhiteidet, amit a "romantikáról" és az "emberi értékekről" gondolsz.

2021. jan. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, nekem is volt már egy éjszakás kalandom, és volt olyan, hogy megpróbáltam valakivel együtt lenni, de kb a szexen kívül semmi nem volt a kapcsolatban. Reggel egy hogy vagy messengeren...este egy...átlagos szex...és paff...ennyi. Elfogadom én ha valakinek ennyi elég. Hisz mindenkinek az igényei mások. Csak nem értem, hogy miért ez a mozgató rúgó. Igen egy szép mosoly... egy formás comb...egy jó alak. 18 évesen 19 évesen kb így voltam vele én is. De 2 ember kapcsolatában miért ez manapság a mozgató rugó? Akkor gyakorlatilag azt mondom, hogy nem vagyunk többek "lelkes" állatoknál. Válasszuk ki a legalkalmasabb legszebb tollú kakast...és dugjunk, örökítsünk. Az én bajom csak az, hogy miért halnak ki az emberi értékek, és miért veszi át a helyét..naagyon sok mindenben a szexoirentáltság. 10 éve, egy átlagos sorozatban negyed ennyi szexjelenet volt. IGEN egyetértek azzal, hogy egy baráti társaságban vállaljuk fel magunkat, de az egy bemutatkozás része vadidegenek előtt hogy HELLÓ KATA VAGYOK, szeretem a kutyapózt. Elképzelem, ahogy így mutatkoztok be. Gábor vagyok, és imádom ha egy csinos csaj leszop. Igen...én is szeretem, ha valaki a szájával kényeztet. Oké...nyilván...de ez kurvára nem másra tartozik :D Értitek, szóval...Inkább magamban boncolgatom a kérdést...talán helyesebb fogalmazás lett volna, hogy miért tárulkozik ki manapság a hálószoba? :D
2021. jan. 30. 01:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy rossz meglátás. Ilyen emberek régen is voltak, most is vannak, később is lesznek. Ne idealizáld a múltat. Főleg hogy ha visszaugrunk kb 100 évet, akkor elrendezett házasságokat találsz mindenhol. Ja, ott biztos, hogy a nagy szerelemről szólt minden, mi? Hát nem. A legtöbb ember a szerelemben elvakult, nem ténylegesen a párját szereti, hanem a képet, amit a saját fejében kialakított a párjáról. Aztán lehet tömegesen járni pszichomókushoz, hogy miért csalt meg? Miért nem szeret már? Blablabla.

Ha eltűnik a rózsaszín köd, akkor megromlik minden és szétmennek. Szóval alapból ezt kergetni nem biztos, hogy célravezetőbb.

2021. jan. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert akkora egyéniségek, hogy csak azt szeretik, amit mindenki. Én is szeretem a szexet, de mellette legalább van más is. Azt szoktam kihangsúlyozni társaságban és nem azt azt, hogy imádok bä szni. Ebből is látszik, hogy mennyire kreatív emberek voltak. Csak azt szeretik, amit mindenki alapból szeret és semmi plusz nincs bennük. Hát ez nagyon szép.
2021. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!