Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell 'social skill'-ekr...

Hogyan kell 'social skill'-ekre szert tenni?

Figyelt kérdés

Smúzolni, azt hiszem így hívják.


Sajnos egyáltalán nem ismerem ki magam az emberek között, nincsenek társas kapcsolataim, se barátaim.

A vallási közösségemben és más helyeken is kinéznek amiatt mert csendesebb, visszahúzódóbb vagyok. :(



2021. jan. 31. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Gyakorolni kell, mást nem tudok mondani. Én is nagyon csöndes voltam/vagyok, de saját megfigyeléseim szerint az elmúlt 2-3 évben sokat fejlődtem.
2021. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem nem sikerül, pedig rengeteget jártam terápiára, de nem megy.


Egy-egy emberrel vagy egy pár fővel tudok beszélgetni, de ennyi.

2021. jan. 31. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Fontos lenne azokat összeírni: mi az amiért úgy érzed: nem megy, mik gátolnak és ezekrőlb eszélgetni szakemberrel például.
2021. jan. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt én írtam az első kommentet, talán hasznos lesz számodra is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Sok sikert!

2021. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van aki szerint ez csak gyakorlás kérdése, még akkor is ha némelyek hátrányból indulnak. Szerintem meg van aki behozhatatlan hátrányból indul, úgyhogy mindenképp meg kell tanulni együttélni vele, ahogy az előttem szóló hosszan leírta.

Ha piszkálnak érte, azt mindenképp el kell hárítani, nem szabad tűrni a megaláztatást. A legjobb ha az ember előrelátó, és elkerüli vagy visszautasítja a kínos szitukat. Persze van amikor ez nem megy és rögtönözni kell. Olyankor szerényen és szűkszavúan kell lezárni a helyzetet, mert a szerénységet elfogadja a közösség, de a leblokkolás az szánalmasan röhejes és megalázó tud lenni.

2021. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!