Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kell ilyen fiatalon...

Miért kell ilyen fiatalon házasodni, szülni?

Figyelt kérdés
Van egy lány ismerősöm, aki nincs 18 éves, de már gyereke van és házasodik, nem roma származású. Tudom hogy semmi közöm hozzá, de nekem akkor is furcsa.
2021. febr. 14. 23:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%

Semmi közöd hozzá, hogy ki mikor házasodik és szül gyereket. Még jó, hogy nem te döntötted el.


Menj, és sepregess a saját portádon. :)

2021. febr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Mert elszakadt a gumi, vagy nem is volt. Úgysem maradnak együtt, de így nem érheti szó a ház elejét.
2021. febr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Neked furcsa mert más közegben nevelkedtél.

Indiában már lehet a második gyereket várná a "hölgy" (mert innentől nem lehet lánynak hívni hiába tini) és ott az se lenne furcsa.

2021. febr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Mert általában az ilyesmi érzelmi alapon dől el.


Tini fejjel sok lány naívabb, nem tudja még milyen dolgozni, felnőttnek lenni, de az anyaság biztos mintát ad, és sokan vágynak rá.


Van aki 17-18 évesen nem tudja, hogy mihez kezdjen, mit akar tanulni ha akar egyáltalân, nem ért semmihez, de a gyereknevelés hírére az egész család támogatja még egypár évig.


Vagy épp az ellenkezője.


Pláne ha a szülői háttér nem megfelelő, sok lány szeretné megteremteni a saját kis családját. Az más kérdés, hogy ez mennyire tartós.

2021. febr. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Kései Sirató ***** válasza:
24%

Engem jobban zavar az, hogy sokan még 30 eves korukban sem önállósodnak.

Egy kolléganőm 20 évesen szült és jól tette, mert érett gondolkodású, és az anyagi háttere is megvolt, nagybátyjától örökölt nagy házat.

2021. febr. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

Sok lánynak annyi a fontos hogy fiatal anya legyen. Mert az az idealis, és az idealisbol neki csak ennyi a fontos.

Ez általában azt jelenti hogy az sem számít ha emiatt csonka családban neveli majd.


Mondjuk a vallasosabb embereknél pedig ez a norma, de ott általában a tágabb család is támogatja őket, és a párok is motivaltabbak arra hogy együtt maradjanak.

Én így láttam a környezetemben.

2021. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Ezen én is gondolkoztam a napokban. Én 21 éves vagyok, de kb. érettségi (vagyis kb. 18 éves korunk) óta már szinte más sem történik a környezetemben és más hír sem merül fel mondjuk a volt osztálytársaim kapcsán csak az, hogy valakinek megkérték a kezét, valakinek esküvője lesz, valaki terhes vagy gyereket szült. Valamint mindenki ezt várja, erre vágyik, sietteti és aggódik, hogy lemarad, ha ő nem megy férjhez vagy nem szül gyereket. Megmondom őszintén, hogy ilyenkor bennem is felmerül, hogy most akkor valami baj van velem, hogy én még nem tartok itt és le vagyok maradva a koromhoz képest.... miközben reálisan látva a helyzetemet, átgondolva a jövőm stb. nem gondolom így. Sőt, még abszolút nincsen aktualitása ezeknek a dolgoknak és ez így van jól. Jó, 21 évesen már nem vagy kisgyerek, de azért itt mégis olyan emberekről van szó, akik még tanulnak vagy éppen csak elkezdtek dolgozni, albérletben élnek, sok esetben a szülők támogatják őket, egy-két éves párkapcsolatuk van stb., tehát nem mondanám, hogy bármilyen szempontból is érettek a gyerekvállalásra. Az esküvőre még azt mondom, hogy oké, az nem egy életre szól és belefér az "elhamarkodott döntés a szerelem hevében" kategóriába, de a gyerek nem ilyen. Ehhez képest tényleg egy kezemen nem tudnám megszámolni, hogy hány velem egykorú ismerősöm házas és szült gyereket, vagy erre készül. Én személy szerint nem értem.
2021. febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

6, Vallási és szociàlis nyomásra együtt maradni nem jelent boldog házasságot.

Persze, hogy ha az alternatíva a kireksztés, megszégyenítés és a család támogatásának elvesztése, akkor lenyeli a békát.


Nem véletlen, hogy csak az erősen vallásos, kb szekta jellegű közegekben jellemző csak ez, illetve az olyan jogrendszerekben ahol az elvált nők komoly jogi hátrányt szenvednek.


A legtöbb ember 18-20 évesen még nagyon nagyon sokat változik, a legtöbben csak 25 éves koruk körül kezdik pedzegetni, hogy kik ők, mit akarnak az élettől.


Most nézd meg a 18-20 éves még tanul, és egy egzisztenciát megteremteni évekbe telik.

Sőt, a legtöbb 30as továbbra se keres annyit, hogy elmehessen az egyik fél gyesre.

2021. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%

Nem jelenti azt hogy csak nyomásra csináljak. Azért idilli is lehet egy fiatalon köttetett házasság és családalapítás ha megvan hozzá minden. Mondjuk én is inkább 23 felett érzem biztosabbnak.

És a támogató család nagyon számít. (Sejtem, mert nekem nincs... Nem is lett fiatalon gyerekem :D)

Az elvált anyák így is úgy is hátrányt szenvednek, de ezt van módjuk belátni, és eszerint donteni. Az elvált apaknak se túl jó am... de: inkább a gyerekeket sajnalnam mert ők az igazi áldozatok.

2021. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy hogy 35 évesen vagy-e elvált anya vagy 17-18 évesen.


A legtöbb tinikapcsolat egyáltalán nem kiforrott, nem igazán lehet rá építeni.

2021. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!