Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy viseled, ha ismerőseid...

Hogy viseled, ha ismerőseid hamarabb szülnek, házasodnak, vagy nagyobb családjuk van, szülők, tesók?

Figyelt kérdés
Ha gyászol valaki mások nemigazán törődnek vele,nem érzik át,néha jobb lett volna rosszabb sorsú emberek közt lenni,de soha nem volt ilyen. Milyen érzés ha barátaidnak élnek a szülei vannak tesói,vagy korábban lett házas,gyereke vagy több gyereke van mint neked? Aki nem akar annak nem rossz? Vannak személyes történeteid?
2020. márc. 25. 08:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Ha olyan sorsod lett volna, mint nekem, fel sem tetted volna ezt a szemét kérdést.


Miért bántod azokat, akik a mélyben vannak? Te is jól tudod, hogy milyen rohadt érzés "lemaradni", igaz?

2020. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
25 vagyok,avolt gimis osztálytársaim sorbanállnak szülésre várva meg már többnek van 1-3 éves gyereke. Én is szeretem őket, nekem nincs és egyedül vagyok, szóval sokáig nem is lesz. De nem értem, miért rosszabb nekem attól, hogy másnak van? Meg hogy másnak él a nagymamája..naés? Dögöljön meg a szomszéd tehene is?
2020. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem mi ez a kusza kevert gondolat a fejedben.


Tedd a magad életét rendbe.


Az hogy ki mikor mit vállal, kire talált rá vagy éppen kitől búcsuzik az mindenkinek a maga dolga.


Az pedig más, ha pl barátként halálesetkor csak részvétedet tudod tenni, többet nem, mivel az illetőnek kell feldolgoznia legbelül azt.


Nekem volt egy olyan fél évem, amikor 6 szerettem hunyt el sorba.

Az utolsó temetésen minden elsötétült és egy apró lyukon láttam ki a fejemből, ahol csak a sár, fű maradt meg emlékeimben.


Ez az én agyam, én tudatom, én érzéseim, ezeket magamnak kell lerendezni.


Család, pár, gyerekek.

Ezt is mindenkinek magának kell éreznie, mikor mit vállal s tudja-e pl vállalni.


Engem pl nem zavar, hogy kb minden korombeli suli társamnak van gyereke.


De tudom, hogy karrierben, párkapcsolatban szenvednek a legtöbben.


Míg nekem ezek teljesedtek ki az évek alatt, nem pedig a gyerek...


Önmagunk s életünk alap kövei kellenek a boldogsághoz, megfelelő élethez, amibe idővel (talán) vállal az ember gyermeket.


A gyermek pedig nem azt látja, hogy anyuci-apuci csődtömeg, stresszesek, nem is jönnek ki jól, mókuskerekes mindennapokba befásulnak,

Eközben a gyereknek ezek nem tesznek jót, főleg lelki,szellemi fejlődésben.


Szerintem így nem kellene életet adni egy későbbiekben nyomorodott gyereknek, hiába születik egészségesnek.


Részben ezért olyanok a gyerekek zöme amilyen...

Kukába való, semmihez nem értők, kommunikációra képtelenek, önmagukat nem ismerik, elkallódnak, kreativitás kihalóban, probléma megoldó képességük tompa...stb


S mindezt látom, tapasztalom másokon.

(Olykor elég közel...)


Szóval, ha kicsit fáj számodra pár ilyen dolog s jobban bele látnál ràjössz, hogy valójában nem veszítesz semmit.


Viszont önmagadat ismerd meg, fejlődj és kívànom azt, hogy megtaláld te is azt aki szintén ezt teszi/tette és hozzád illő lesz 😁


2 önmagát megtaláló ember ezerszer többet ér s tud kihozni magából, másikból mégtöbbet, mint elveszett bárányok nyájban.


Önismeret az igaz boldogság , siker alapja.

Ha tudod milyen vagy, mikben vagy jobb, mik érdekelenek, miket szeretnél, miket nem ...stb úgy határozottabban találod meg azt az utat, ami számodra ideális s önmagad lehetsz.

2020. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Én 23 éves vagyok, nem tudom mi történhetett mostanában de az elmúlt 2 hónapban 10 isemrősöm jelentette be, hogy terhes. Ők 22-24 között vannak. Azért meglepő, mert a 10ből 3 volt tervezett, ezek közül egynél a férfi fél rezidens, a nő orvostanhallgató és a tanulmányaikat mindketten folytatni akarják szünet nélkül szóval nem igazán értem, hogy hogyan gondolták.

Plusz a 10 párból 5en az egyikük szüleinél élnek, ketten pedig egyaltalán nem élnek együtt.

Szóval nekem így iszonyat furcsa volt olyanoktól hallani, hogy jön a baba, akik még a tanulmányaik közepén vannak, nincs megfelelő hátterük, vannak akik rengeteg hitelt halmoznak fel nemrég és hó végén 2500 forintjuk maradt. Nyilván az ember gratulál nekik és minden jót kíván de akaratlanul is az van a fejemben, hogy MIÉRT?? Aggódom értük.

Aztán persze vannak olyanok is köztük, aki évek óta együtt élnek saját lakásban/házban, mindkét félnek van fix munkahelye (nyilván a járványon kívüli helyzetre gondolok) csak még vártak volna a gyerekkel (ill. 2 esetben tudatos volt). Na nekik őszintén tudtam örülni.

Egyaltalán nem irigylem őket, sőt. Bár az igaz, hogy teljesen más céljaink vannak az életben, én sokat szeretnék elérni a szakmámban, nekem fontos a karrier, még 2 évem van a diplomáig és a java csak onnan jön. Ráadásul párkapcsolatom sincs. Sokan viszont a családalapításban látják a boldogságot, nekik az az elsődleges.

2020. márc. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Én a kérdést se értem!
2020. márc. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem másoktól teszem függővé, hogy hogyan tekintek a SAJÁT életemre.
2020. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Röviden tömören: Nem izgat egyáltalán,kinek milyen élete van...
2020. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem érdekel, nincsenek (tartós) barátaim, ismerőseim.
2020. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Hogy viselem? Örülök neki, mert a barátaim és szeretem őket. Nekem rajtam kívülálló okokból soha sem lehet gyermekem. Ezzel kell együtt élnem. Most kívánjam azt, hogy másnak se legyen?
2020. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Az én szememben a szaporodás nem teljesítmény, így nem hat meg, ki hányat, mikor szül.

A saját céljaimra fókuszálok, és ezeken mit sem befolyásol, hogy mások házasodnak vagy szülnek. Legyenek boldogok, ennyi.

2020. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!