Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kinek van elege már ebből a...

Kinek van elege már ebből a digitális oktatásból? Mivel foglaljátok el magatokat ha éppen kivételesen nem kell a gép előtt rohadnotok

Figyelt kérdés
Nekem nagyon elegem, van már ebből a digitális szarból, ennél már suliba is jobb menni szerintem!!! Reggeltől estig itt kell rohadnom a gép előtt, a szüleim állandóan a tanulással nyaggatnak nincs semmi szabadidőm, nektek van? Már tiszta depi vagyok ettől a bezártságtól mert nagyon nincs kihez szólnom mert csak nagy ritkán tudok beszélgetni messengeren az osztálytársaimmal meg a barátaimmal, egyébként mindenki szarik rám, és ezért szét unom a fejem!

#depresszió #unalom #bezártság #digitális oktatás #senki nem ír rám messengeren #állandóan tanulnom kell
2021. febr. 26. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Edzeni szoktam, de az sem azért van, mert annyira rohadtul ráérek. Semmit nem adnak le, csak szar anyagokat meg videókat linkelgetnek, ami alapján minden héten rohadt sok feladatot kell megoldani (egyetemista vagyok), 5x annyi idő minden, mint jelenlétiben, nagyon elegem van. Ráadásul nem nappali tagozatos vagyok, egyszerűen olyan szinten túlterheltek, hogy félek, hogy el fogom veszíteni az állásom, mert már nem tudok honnan lecsípni annyi időt, hogy mindenem kész legyen minden hétre... Nem "csak" tanulni kell, hanem magamtól rájönni olyan dolgokra, amit más megmutathatott volna 10 perc alatt. Nem tudom őszintén, meddig bírom. Nem akarok önsajnáltatni, de nagyon cserbenhagyva érzem magam.
2021. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek 1-es! Én is cserbenhagyva érzem magamat nagyon!!!
2021. febr. 26. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is egyetemista vagyok. Én nagyon szeretem, bár én is többet tanulok, mint jelenléti formában, de ez legalább tényleg TANULÁS, nem az, hogy be vagyok kényszerítve egy előadóba, ahol max. bámulok ki a fejemből, de ki lehet pipálni, hogy "ott voltam". Most legalább én osztom be az időm, sokkal több előadást hallgatok meg, mint valaha és sokkal használhatóbb jegyzeteim vannak. - Amúgy nincs szabadidőm:(, de ha lenne, bőven le tudnám magam foglalni itthon, munka is lenne meg hobbijaim is vannak. Persze, hiányzik pár barát, de összességében sokkal jobb így.
2021. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Már nekem is hiányzik a jelenléti oktatás, de szerintem sok előnye van a digitális oktatásnak is. Ahova járok gimibe, nagyon jól megoldották, szinte minden óra meg van tartva Teamson. Ebbe az a rohadt idegesítő csak, hogy néhány tanár olyan gyorsan magyaráz, hogy nem lehet érteni.

Magányosnak sem érzem magam, mivel elég sokszor találkozok a barátaimmal, aztán néhány órát sétálunk a városban meg beszélgetünk.

Meg mivel vidéki vagyok, amíg offline oktatás volt, minden reggel kelhettem 5-kor és mehettem be hajnalba busszal, ez az egy rohadtul nem hiányzik XD.

Meg nekem amúgy több szabadidőm lett, sokszor vagyok kinnt a kertben, meg most a kutyámat is több időre tudom elvinni sétálni. Meg ugye én eljárok edzésre is (lovagolok) heti 2-3x, ha van időm akár 4-szer is.

A családom nincs itthon velem (anya dolgozik, apa máshol él, az öcsém általanos iskolás) így senki nem megy az idegeimre.


Szóval mondhatom hogy igazán szerencsésen jövök ki a helyzetből másokhoz képest.


Ami óriási nagy hátrány hogy nagyon nehezen veszem rá magam a tanulásra. Olyan lusta vagyok, hogy még házit is alig csinálok. Csak azokat csinálom meg, amit el kell küldeni a tanárnak.

Meg nincs úgymond napirendem. Nincs rendszer. Néha azt sem tudom milyen nap van.


Szóval összességében már én is visszamennék, eleve itt a jó idő láttán is több kedvem van buszozgatni.

2021. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Dolgozok részmunkaidőben. Délelőtt óráim vannak, déltől-négyig dolgozok. Aztán utána házit csinálok meg sorozatot nézek.
2021. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Hááát, technikailag már végeztem az oktatással, de már a járvány alatt - nem volt időm unatkozni se akkor, se azóta. Meló, házimunka, nyelvtanulás, hobbik, sport... őszintén szólva nekem túl rövidek a napok még így is. :D
2021. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

2 olyan tárgyam van egyetemen, amire azt mondom, hogy elég rá a netes oktatás, viszont az összes többinél nagyon hiányzik a jelenléti. Élőben sokkal közvetlenebb, aktívabb mindenki, jobban lehet kérdezni és gördülékenyebb az óra is. Nagyon hiányzik már a társaság, gólyaként pedig nem is volt annyira alkalmam ismerkedni, így a szaktársaimat sem ismerem annyira. Emiatt eléggé egyedül érzem magam az egyetem világában.

Elég sok csoportmunka van és már egyre jobban frusztrál, hogy passzívak a többiek, nem írnak/reagálnak arra, amit írok, így az egyszerűbb feladat időben a sokszorosára nyúlik, pedig élőben ezeken átmennénk bő 1 órán belül..

Heti négyszer órákat ülök a gép előtt az óráim miatt és teljesen leszívva érzem magam a nap végére.

Heti egyszer járok el sportolni, különben sajnos itthon punnyadok (amikor nem sulis dologgal foglalkozom). Viszont hétvégétől újra napi szinten kezdek itthon edzeni, hogy kicsit összeszedjem magam. Emellett nyelveket tanulok/szinten tartok/fejlesztek, olvasok és ha úgy van kedvem sorozatot nézek.

A kommunikációm, az egy sportos naptól eltekintve, lecsökkent arra, hogy a szüleimmel beszélek, valamint Messenger-en pár baráttal, szaktárssal.. ez pedig nem elég hosszútávon.

(ez sem önsajnáltatás volt, de már nagyon hiányzik a rendes élet..)

2021. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Én élvezem
2021. márc. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%

Séta, edzés, olvasás, zenehallgatás, néha benézek a gyakorira, hogy megfigyeljem, hányan óbégatnak, ahelyett, hogy intelligensen kihasználnák az időt.

Ma ablakmosás volt. Holnap ajtókat mosunk. Holnapután a konyhabútorok kívül és belül. Hétfőn csempemosás: konyha, fürdőszoba, wc, kamra. Kedd szőnyegtisztítás. Szerda: leszedjük a könyvespolcról szépen, sorban, mind a 3 ezer kötet könyvet, kiporszívózzuk, rendszerezzük. Ez eltart kb. egy hétig is. Közben beszélgetünk, zenét hallgatunk, olykor én retro klasszikus rádiójátékokat hallgatok.

Ablakok most már sokat nyitva.

Átültetjük a virágokat. A hajtatott virágokat elültetjük.

Ha ennek vége, varrom a nyári szoknyáimat, meg két blézert is, a régiek alajpán, mert csak rémes, kretén "kinőtt" stílust lehet kapni szertfele.

2021. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!