Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan írjak meg egy lakossági...

Hogyan írjak meg egy lakossági felhívást?

Figyelt kérdés

Pár emeletes házban lakom, ahol a felettem lakó évek óta maszekol. A padlón hallani, ahogy húz, darál vagy csiszol valamit, dübög, dobálja a szerszámokat. Többször lett felelősségre vonva, de tagadott. A házmsesternek is szóltunk, lesz..rja.


Gondoltam, csinálok egy figyelemfelhívást, de nem tudom mit kellene tartalmaznia.


2021. ápr. 10. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

A szerszámok árammal működnek. Ha kollektív zavaró tényező, meg panasz van, még fel se merült, hogy az épp arra járó lakó mindig lelője a villanyórát? Ilyen házakban ezek nem a lakás belterületén vannak.


Ha azoknak írsz egy felhívást, akik már eleve tudnak a dologról, annak mi értelme?

2021. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Ezt úgy hogyan kéne elképzelni? Felhívod rá a figyelmüket, hogy Jani bácsi hangos? Vagy mi? Mia a célod?
2021. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha lekapcsolja más áramát, azért fel is jelentheti a szomszéd, magyarán nem segítettél neki!
2021. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem. Gondoltam ha nyilvanosan kiteszek egy figyelmeztetot, magahoz kap. A hazban mindenki tudja, hogy maszekol, hatha mas is szol neki. Mert az oregek tudnak nekem panaszkodni, de neki nem mondtak soha
2021. ápr. 10. 10:52
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ha lekapcsolja más áramát, azért fel is jelentheti a szomszéd"


Nem bizonyítható. Közös térbe kamerát se szerelhet fel.

2021. ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5 Az nem bizonyítható ki tette, de az igen, hogy lekapcsolta valaki.

Egyébként ezzel nem oldja meg a problémát. Azt írja a kérdező lett már szólva, de nem történt semmi. Ezzel max azt éri el, hogy lebas.kodják majd az ő óráját is, és megromlanak a kaják a hűtőjében pl.

2021. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Egyébként ezzel nem oldja meg a problémát."


Nyilván ha az illetőnek kellemetlenebb csinálni a dolgot, mint nem csinálni, akkor nagyon is megoldja.


Egyébként egy ilyen házban van 70+ lakás minimum. Majd a csávó végigmegy, és mindenkinek lelövi az óráját viszonzásképp? Ha senki nem vágja szájon közben, akkor is jól elfárad, meg elmegy rá egy csomó ideje.

2021. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 De szerinted ő nem figyelheti ki, hogy ki kapcsolgatja le az óráját? Szerinted nem tudja visszakapcsolni?
2021. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7 Egyébként azt észrevetted, hogy sem a többi szomszédot, sem a házmestert nem érdekli ez az egész? Pedig a kérdező szerint mindenki tudja. Így nem nehéz kilogikázni ki volt az.
2021. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fentebb azt írtam, kollektív tevékenységként minden arra járó lekapcsolja az órát, ha zúgás van. Kifigyeli, hogy mindenki lekapcsolja az óráját? Akkor mi van? Ha visszakapcsolja, és a 3 perc múlva arra járó megint lekapcsolja, akkor mi van?
2021. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!