Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult személyiségem van, amit nem kedvelek túlzottan. Nagyon visszafogott, befelé forduló, introvertált vagyok. Nagyon nehezen oldódok fel, még egy „baráti” társaságban is megelehetősen feszült vagyok, folyton csak arra figyelek, hogy ne csináljak/mondjak hülyeséget és a háttérben maradjak. Minen helyzetben kerülöm az emberekkel a kapcsolatot, nem szeretek boltba menni, mert beszélni kell az eladóval, nem írok rá „barátokra”, így a szocializálódásom kb. 0. Mindig azon rágódom, hogy mások vajon mit gondolnak rólam, fölöslegesnek érzem magam és sokszor érzem azt, hogy csak megbántom az embereket, ha szóba elegyedem velük, pedig semmi okom sincs ezt gondolni. Egy kész csőd vagyok...

16 éves vagyok, de a szerelmi életem csak annyira létezik, mint egy elveszett kincs. Akarnám, hogy legyen, de esélytelen. Meleg vagyok egy vallásos családban, szüleim elváltak, itt is és ott is lakom. Faluban lakok, ismerkedni, amúgy is esélytelen, nem hogy melegként, pláne, hogy még csak fel se tudnám magam vállalni.

Rengeteg utánnajárás után, nagyjából annyit tudtam meg, hogy ezeket a gondokat, gondolatokat magamban kell rendeznem, ahogy megismerem saját magam és elfogadom, hogy ilyen vagyok. Valahogy mégsem megy a dolog. Utálom magam azért, mert az vagyok, aki. Utálok magam, mert ezzé teszem magam. Utálom magam, mert nincs erőm változtatni.

Elég korán kellett rájönnöm arra, hogy az élet nem egy mese, valahogy még ezt sem igazán sikerült elfogadnom. Fáj, hogy a világ ilyen kirekesztő, rohanó és nemtörődöm. Itt vagyok én, egy fiatal. Boldok kellene legyek, hisz nem fáj semmim, többnyire egészséges vagyok, anyagilag nincs gond. Mégis a padlón vagyok, mert nincs önbizalmam, nincs akaraterőm, nincs egóm, sem saját akaratom, cserébe meleg vagyok, amiért a fél ország, sőt a kétharmad világ börtönbe csukna, el vagyok hízva, de nincs motivációm változtatni rajta és mindenért magamat hibáztatom.

Igazából nem is tudom, hogy mit akarok kérdezni. Nem tudom, hogy mitévő legyek. Meg akarok változni, de úgyérzem, hogy képtelen vagyok rá. Egyáltalán nem ismerem magam és nem tudom, hogy ezen, hogy tudnék változtatni.

A legnagyobb félelmem az az, hogy megbánom majd, hogy így éltem le a fiatal éveimet. Egy normális buliban sem voltam még, nem volt még senkim, még egy csók sem. Irigykedem másokra, pedig tudom, hogy nem kellene.

Tudom, hogy körülbelül semmit sem kéne azok közül, amit leírtam, mégis teszem. Csak azt nem tudom, hogy miért és nem tudom, hogy miért nem tudok rajta változtatni.

Ha esetleg valaki tudna tanácsot adni, azt megközsönném, magamtól valahogy nem tudok előre jutni, de nincs senki akiben megbíznék annyira, hogy akár csak elpanaszoljam a gondjaim. A legjobb barátommal jó, ha egy hónapban egyszer beszélünk iskolán kívül, de ő is elég szélsőségesen homoszexualitás ellenes.

Az egyedüli reményem jelenleg a jövő, az egyetem, az önállósodás, de nagyon ingatag jelenleg az életem. Nem a legjobb ötlet a jövőre alapozni. Amúgy is azt érzem, hogy minden napot, hetet, hónapot, évet elfecsérlek, amíg így élek és jól is érzem, de tehetetlennek érzem magam és borzasztó érzés ez a tehetetlenség.

Lehet, hogy kusza a fogalmazásom, lehet, hogy vannak benne hibák és lehet, hogy nem a legösszefügőbb, legértelmesebb szöveg, de ilyet tudtam írni spontán.


2021. ápr. 13. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is 16 vagyok és tudom milyen érzés azon görcsölni, hogy mit fogok mondani a boltban, mit írok be messenger csoportba vagy pl.:hogyan futok stb. Arról ne beszéljünk, hogy a kinézetemmel kapcsolatban mi a véleményem:D

Viszont egy idő óta, már sokkal elfogadóbb vagyok magammal szemben. Nekem az vált be, hogy emlékeztettem magam arra, hogy ami az instán és a médiában van az mind kamu, sz@rrá photoshoppolt kép. Ha sokat agyalok rossz dolgokon persze néha én is 'bekattanok' és úgy érzem, nekem nem lesz szép jövőm.

Aztán eszembejut, hogy más emberek is hasonló problémákkal küzdenek, nem véletlenül van tele a net 'pizza rendelős, előre leírom egy papírra, hogy mit fogok mondani' mémekkel. Az egészben az a vicces, hogy ami neked természetes dolog, azon más képes órákon át rágni magát. Azt mondják a mi generációnk sokkal elfogadóbb identitás és kinézet terén is. Szerintem igazuk van. Nem te döntöttél arról, hogy milyen családba születsz és szerintem a szüleid is tudják, hogy nem az identitásod határozza meg, hogy milyen ember lesz belőled a jövőben. Szóval ezen feleslegesen emészted magad, nem is tudnád megváltoztatni, nem is kellene.

Barátnőm mondogatja mindig, hogy a tini éveit elpazarolja, de korona alatt mégis mi az anyámat tudnánk csinálni:D Az online suli és a bezártság azért rossz, mert aki hajlamos a befelé fordulásra az ilyenektől bekattan.

Szívesen élnék a High School Musical vagy hasonló film világában:D de az nem a valóság lenne.


(Amúgy online oktatás alatt sokan kezdenek el sportolni. Valaki konkrét célból, más unalomból. Én hetente 2x felkelek reggel 6kor és elmegyek futni kb. 1-1,5 km-t. Azért ilyen korán, mert nem akarok senkivel sem összefutni:D. De én nagyon élvezem, annak ellenére, hogy krva sz@r voltam/vagyok tesiből. Szerintem te is kipróbálhatnád ha van kedved. Ha tehetném szívesen mennék veled:D)

2021. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagyon nem mostani a kérdés, ám akkor nem tudtam összehozni egy olyan választ, ami érdemes lett volna arra, hogy elküldjem, így végül nem írtam semmit, ami a mai napig bánt egy kicsit, mert rengeteget segített a válasz, amit kaptam. Épp a kérdéseimet nézegettem vissza és amint megláttam a kérdést úgy éreztem, hogy épp ideje pótolnom azt, amit már lassan egy éve kellett volna. Úgyhogy, ha még esetleg látod... Köszönöm!

Ami azt illeti, az életem nem sokat változott azóta, sőt, inkább csak rosszabb lett, de szerencsére mostmár egy teljesen más felfogással szemlélem a történéseket. Úgy állok hozzá, hogy lesz, ami lesz, bár bőven van még min csiszolnom a gondolkodásmódomat és főképp az életemet tekintve, de mégis kezdek egyre pozitívabban nézni a jövőmre. Amikor a kérdést írtam, egy olyan mélységben jártam, ahol soha azelőtt és nagyon remélem, hogy nem is fogok többé. Rengeteg okom volt rá, amikről nem tehettem, de visszagondolva, nekem is volt bőven szerepem abban, hogy eljutottam addig a szintig.

Mégegyszer, tényleg köszönöm a választ és bár késve írom, azért remélem még fogod látni! :D

2022. jan. 31. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!