Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit jelent a she/her? (Insta...

Mit jelent a she/her? (Insta biokban)

Figyelt kérdés
Nagyon sok ismerősöm és híresség insta biojában látom ezt. Magával az angol jelentéssel tisztában vagyok, tudok angolul. A kérdésem az, hogy emögött van valami más jelentés is, ki akarnak ezzel fejezni valamit, vagy mi? :D
2021. ápr. 24. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy ezt a megnevezést preferálják, ha valaki megnevezi őket. pl van olyan lány ismerősöm, aki a they-t megnevezést szereti.
2021. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Hogy a személyi száma még mindig 2-es.
2021. ápr. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh értem, én már azt hittem valamit a szexualitásukkal kapcsolatban akarnak kifejezni.
2021. ápr. 24. 23:32
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Az én intsa biomba is ki van írva. Ez egyfajta szolidaritás a transzneműekkel, hiszen nagyon sokszor tévesen utalnak rájuk, ezért indult az egész kezdeményezés. Én pl ezzel hívom fel a figyelmet, hogy ami nekünk magától értetődő megszólítás/utalás, az másnak egy életen át tartó harc.
2021. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg csak a transzneműek írták ki a biojukban. Aztán ciszneműek is( értsd: azok akik nem transzok) támogató jeleggel elkezdték kiírni a biojukban a személyes névmásukat, hogy ezáltal a transzneműek elvegyűljenek köztük, és ne legyen egyértelmű, hogy ki a transznemű és ki nem, tehát ne érhesse őket ezáltal bántás.
2021. ápr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szia! hogy tudtad azt kiírni? marmint hogy kicsit halványabb legyen mint a sima név.
2023. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!