Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lenne, ha úgy viselkednék...

Mi lenne, ha úgy viselkednék az emberekkel, ahogy Cesar Millan idomítja a kutyákat?

Figyelt kérdés

Olvasom a Gyakorin nap mint nap, és az én életemben is gyakori jelenség, hogy bizony vannak emberek a környezetben, akik ok nélkül piszkálják, bántják, megalázzák az embereket. Ha van rajtad sapka az a baj, ha nincs rajtad az, ha van meg nem áll jól.

Ha kedves vagy másokkal bunkók veled, ha bunkó vagy, akkor meg az a gond.

Nem lehet senkivel sem jót tenni.

Ha ott hagyjuk, vagy nem szólunk vissza, akkor úgy érzi, ő nyert, megfélemlített...


Mi történne, ha egy ilyen ostoba kötekedős emberrel úgy bánnánk, mint a kutyával?


Például:

- odajön hozzám csesztetni valamivel (hiába csak a munkám végzem, valami mindig beleköt, mert nem bírja megállni), én pedig hátat fordítok neki.

Ha pedig folytatja a "blablablabalteidiótahülye", akkor kifejezem a dominanciám és kizökkentem a fröcsögéséből egy hangos, erőteljes "CST!"-tel.

Nyilván meg fog lepődni, hogy ez meg mi volt (épp mint a kutyák), kizökkentem az agymenéséből. Aztán ha már látom, hogy újra szóra nyitná a száját, akkor újból "CST!".

Ha látom hogy nem érti és közelebb jönne felém, hogy "neked meg mi bajod b&zdmeg?" akkor pedig két ujjal nyakon bököm és úgy mondom, hogy "CST!"

"Nyugszik!"


Biztos meglepődne annyira, hogy békén hagyjon :D


2021. máj. 4. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha látom hogy nem érti és közelebb jönne felém, hogy "neked meg mi bajod b&zdmeg?" akkor pedig két ujjal nyakon bököm és úgy mondom, hogy "CST!"


"Nyugszik!""


Hát... Szerintem egy temperamentumosabb ember ezért minimum beleverne egyet a fejedbe, de békén nem hagyna, az biztos. Mert hát lényegében a nyakon bökdösést lehet fizikai támadásnak venni, pláne, ha egy alapból ideges emberrel szemben teszi ezt valaki.

2021. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákkal pont azért kommunikál a kommunikátor így, mert jelenleg még nem vagyunk képesek velük beszélgetni és megtudni, hogy miért úgy viselkednek, ahogy. Ha velem vki cst-egne meg nyugszik-olna, meglepődnék, de nem azért hagynám békén, hanem azért, mert olyan emberrel én nem fogok elkezdeni vitatkozni, akinek a szobájában a tehén volt a radiátor, és nem képes ember módjára kommunikálni, mert azzal csak én idegesíteném fel magam, ő meg folytatná tovább, mert ennyire paraszt.
2021. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne? Hát megveretnéd magad.

---

"én életemben is gyakori jelenség, hogy bizony vannak emberek a környezetben, akik ok nélkül piszkálják, bántják, megalázzák az embereket" A felnövésen gondolkodtál már?

2021. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Osztom 12:20-as véleményét. Nem kell mindent érzelmileg lereagálni. Hány éves vagy? 10?
2021. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

28 éves vagyok, de 10 éves szinten megrekedt, őstulok emberekkel dolgozom együtt.

Sajnálom, ha a kiírt kérdés iróniája nem jött át sok ember számára. :(

2021. máj. 4. 12:29
 6/8 anonim ***** válasza:
5 Nyilván átjött a nagy "poén". Mondjuk felesleges olyan kérdést feltenni az emberek kategóriában, amire nem vársz választ. Az ilyesmi a humor kategóriába való.
2021. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:

Nem így ahogy írtad de hasonló módszert alkalmazok anyámnál mint amit az állatoknál szoktam. Sajnos elég hisztis, kötekedő személyiség, indokolatlanul vergődik apró dolgokon, sokszor engem tesz felelőssé olyan dolgokért aminek a megtörténésekor ott se voltam vagy nem is tudtam róla. Már rég kialakítottam egy stratégiát, ami szerint ha normálisan viselkedik akkor kommunikálok vele, ha nem akkor úgy teszek mintha nem létezne, bármikor ráteszem a telefont vagy megszakítom a látogatást ha elkezd hisztizni. Évekkel később jöttem rá hogy anno a kutyával is ugyanezt csináltam, pozitív és negatív megerősítés. De ha megnézzük akkor hisztis gyereket is hasonló módon kezelnek sokan (én anyámról is inkább hisztis gyerekre asszociálok).

Amit írtál, ez a csittegés embernél azért nem jó mert az ember megérti amit mondasz, de ha pl. csitt helyett közlöd hogy nem érdekel, akkor lehet hatása.

2021. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szebb lenne a világ... Bár többen utálnának.
2021. máj. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!