Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mikor lesz vége a koronavírus...

Mikor lesz vége a koronavírus járványnak?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre, hogy a dátum mindig tolódik egyre távolabb. Rengeteg ideje élünk együtt vele. 2019 decemberében és januárjában, amikor érkeztek az első hírek, még legyintettünk, hogy vicces és még a város túlsó részére sem fog eljutni, nemhogy még Kína más városaiba, az pedig hogy más országokba vagy a világba eljut, az kis híján sci-fi lett volna. Az meg teljesen szürreális volt, hogy ennyire veszélyes. Jöttek a hírek és pár hét múlva már arról hallottunk, hogy Ázsia más országaiban is megjelent ez a vírus, február legvégén már hallottuk megvan az első európai fertőzött, március elején, hogy itt van a környező országokban, pár napra rá pedig meglettek az első fertőzötteink és azt követően az első halottaink. Akkor még mindenki azt hitte, hogy semmilyen lezárások nem lesznek, pláne hogy maszk és kézfertőtlenítő kell majd. Meglettek az első lezárások, mindenki azt hitte, hogy ezzel vége, legyőztük. A nyár végével megint emelkedni kezdtek a halálozások és a fertőzöttek, újabb korlátozások érkeztek. Novembertől-decembertől azzal hitegettek minket, hogy jön a vakcina, miközben máshol már ott volt... Nem is jött... Februárra érkezett csak meg és majdnem 1 hónapra rá lehetett csak oltani és akkor sem mindenkit. Belátták, hogy ez így nem jó, elkezdtek boldogot, boldogtalant beoltani, de minden ellenére beindult a járványgörbe megint és újra ott találtuk magunkat, mint 2020 márciusában és 2020 szeptemberében.


Újévkor még arra koccintgattunk, hogy már csak 1-2 hónapot kell a covid-19-cel leélnünk, de nem így lett. Egyesek szerint nyár elején, mások szerint tavasz közepén lett volna vége. Az egyik biztosan nem lett igaz, de a kormány óriási nyitásainak hála megint felfele indult a járványgörbe, tehát a nyárinak sincs nagy valószínűsége.


Szerintetek hány hullám lesz még?? Kb. mikor lesz a covid-19-nek a vége? A kormány mindig túl korán oldja fel az intézkedéseket, a vakcinák nem nyújtanak teljes körű védelmet pláne, hogy sokan még csak az első adagot kapták meg, pedig a Pfizer-Biontech és a Sinopharm gyártói már azt kísérletezik, hogy nem kell-e 3. dózis is, a nagyobb biztonság érdekében. Arról nem is beszélve, hogy a vakcina egyáltalán nem örök életű, szóval kb. novemberben mindenkit újra kellene oltani, ami szinte lehetetlen. Több járványügyi szakember is attól tart, hogy lesz negyedik hullám is.


Szerintetek mikor lesz vége? Hány hullám lesz még?



2021. máj. 7. 17:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Ezt majd Dr. Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úr fogja megmondani!
2021. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
amig valaki parancsot nem ad arra hogy befejezzék a témát.tavaly is hogy megszüntek a hirek róla egyik napról a másikra nyáron.akkor meg a BLM ment folyamatosan ehelyett.persze akkor is voltak virushirek,de nem olyan mennyiségben mint szeptember 1 től. kitudja ezt..ha nem tévézünk,nem olvasunk neten,nem rádiózunk,akkor rájövünk hogy nincs semmiféle járvány.nem is volt egyáltalán.kitaláció az egész.egy járvány nem tud évekig folyamatosan tartani szerintem.ez egy mese..sokkal dúrvább járványok is hónapok alatt lecsengtek a történelemben.
2021. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

ha valakinek kedve van elmélkedni különböző filozófiai kérdéseken:

[link]

2021. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
egyébként eszembe jutott hogy vajon az amerikai hadsereg mennyire lehet érintett ebben a történetben..pszichológiai hadviselés,kisérlet,ilyesmi
2021. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
3%

a lepontozóknak pedig üzenem hogy ismerkedjenek meg ezzel az emberrel:

[link]

2021. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#2.

Vírustagadóknak, a Gődény-csőcselék tagjainak és a többi tébolyult véleményére, aki szerint "Nem is volt vírus" nem vagyok kíváncsi!!!

2021. máj. 7. 18:21
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem otthon elek. Rogton ket-harom eves tavlatrol beszeltek.

Igazabol minel tobben sunnyognak, otthon azert, mert nem kapnak az allamtol tamogatast pl, minel tobben szabalyt szegnek, es a logikus szabalyokra ertem csak, minel tobben oltas masnapjan azt hiszik, hogy vedettek, annal tovabb fog tartani.

Magyarorszag eleg tragikus ilyen szempontbol.

2021. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

7-es .ja meg ha annyira az emberek érdekében ténykedne a hatalom akkor nem büntetnék a rendőrök szénné éjszaka az embereket meg azokat se akik

kint a pusztában mászkálnak maszk nélkül

2021. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

8. "akkor lesz vége amikor a nagyok eldöntik hogy vége legyen"


Szerintem is.

2021. máj. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Kedves tébolyult válaszoló! Ne dühíts fel!!! Lesz@rom, hogy ki milyen felelőtlen a saját életével, de az már bosszant és már szinte ökölbe szorul a kezem, ha valaki mások életét és egészségét sodorja veszélybe! Nincs olyan család, akiket még nem érintett volna. Én kétszer is megfertőződtem koronavírussal, már eltelt mind a kettővel a félév nagyjából, szóval újra meg tudok fertőződni. Nagyon erős immunrendszerem van, előtte majd 2-3 évig nem döntött le sem a komolyabb nátha, sem az influenza, pedig nem oltatom magam minden miniatűr szirszar ellen, mert inkább próbálok egészséges és megfelelően tápláló ételeket fogyasztani stb., de a vírus mégis legyőzte kétszer is a szervezetem. Szerinted nincsen járvány???
2021. máj. 7. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!