Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Veletek előfordul ilyen, hogy...

Veletek előfordul ilyen, hogy védekeztek ellene?

Figyelt kérdés
Szóval, azért nem merek éttermekbe járni, ismeretlen helyen enni, vagy ismerősöknél, mert sok kaja hirtelen átcsap és fosok tőle szinte rögtön. Lehet van benne pszichés dolog is, mert teljesen változó, hogy milyen ételektől kell rohannim a budira rögtön, de nekem ez nagyon kellemetlen, hogy nem tudok még egy pasival sem elmenni vacsizni, mert utána rögtön mennem kell a budira, aztán ha még hangos is és olyan helyen vagyunk, mindenki végig is hallgatja. :D Úgy szoktam megoldani, hogy lopediumot szedek, ha tudom, hogy olyan helyre kell mennem, de ugye ezt sem szedhetem a végletekig. Voltam amúgy kivizsgálásokon, de minden értékem tökéletes, semmi bajt nem jelez a szervezetem. Estleg van, akit szintén a fosástól való félelem korlátoz az életben?

2021. jún. 20. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
menj pszichologushoz, lehet hogy tenyleg psziches, de szerintem nem artana meg egy kivizsgalas etelallergiara sem, annak ellenere hogy eddig nem talaltak.
2021. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet érzékeny vagy a lisztre, tejre, stb.. vagy IBS-ed van. Érdemes ezt is kivizsgáltatni. Mindegyik okozhat hasmenést.
2021. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintén. Csak nekem annyival súlyosabb, hogy konkrétan enni sem bírok többnyire. Tehát elvagyok, rendelünk akármi és egyszer csak egy falatot alig tudok letuszkolni a torkomon. Üzleti vacsorán, üzleti úton különösen ciki. Amikor mindenki jó kedélyűen beszélget evés közben én meg ott szenvedek és ver a víz.
2021. jún. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
IBS. Nekem is ez van. Ételen kívül a stressz is ezt okozza. Volt egy nagyon kemény időszak gyerekkoromban, évekig tartó családi tragédiasorozattal, azóta van ez.
2021. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy élek, de nekem a záróizmommal van alapból baj, így nem ismerkedek... Talán lehet megoldás, hogy nem nagy kajáldába, hanem fagyizni, gyrosozni mentek, vagy sütizni.
2021. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az IBS-t laborokkal szűrik ki?

"Gyrosozni" szerintem már akkor befosnék, amikor a kaját kérjük ki :D

Köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 20. 11:52
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont így vagyok én is, de már nem problémázok ezen. Éttermekben mindig van mosdó, és mindig hordok magamnál nedves toalettpapírt. Az ezzel járó rosszullétet szoktam inkább utálni, magát a hirtelen jövő hasmenést már megszoktam. Vendégségben viszont épp emiatt nem eszem már, mert volt belőle kellemetlen élményem.
2021. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

ételérzékenység, ételallergia is lehet. Én pl nem bírom se a mustárt se a ketchupot semmilyen mennyiségben.


Mozgásszegény életmód is hozzájárulhat a nem megfelelő emésztéshez.

2021. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
gasztroenterologushoz menj, ibs (irritablilis bel szindroma), vagy crohn betegseg, stb lehet, vagy valami ritkabb allergia amire nem is gondolnal (pl gluten, ami nem csak a lisztben van, hanem rengeteg mas dologban is pl fuszerekben akar)
2021. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Katona Dius ***** válasza:
100%
Én is hasonló tunetektol szenvedtem hosszú évekig. Az orvosom minden áron azon volt, higy ez pszichés, jártam pszichologushoz. Az évek alatt több felé gyógyszert is próbáltam és semmi. Mire évek múltán kiderult, higy glutén és laktóz érzékeny vagyok. Persze rastreaszeltem így pszichésen is rontottam a dolgon, de ahogy az alap tüneteim elmúltak, lelkileg is már egyre jobban vagyok, szinte tünetmentes. Újra ki merek mozdulni.
2021. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!