Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki magától felajanlja...

Ha valaki magától felajanlja a segítségét, akkor tartozol neki?

Figyelt kérdés
Tudom hülyén hangzik a kérdés, csak egy-két ismerősöm már olyan határozottan mondja, hogy már nem tudom mit gondoljak....
2021. aug. 2. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyértelmü, milyen segítségre gondolsz, anyagi vagy egyéb, de mindenképpen illik viszonozni.
2021. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha magától ajánlja fel önzetlenül, akkor miért tartoznál neki?
2021. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén ezt Én sem tudom hova tenni és példám is van rá. Megvettük a házunkat. Az unokastesóm FELAJÁNLOTTA, hogy a férje megcsinálja a burkolást, hiszen ez a szakmája. Rendben, el is fogadtuk a kb 3. felajánlás alkalmával a segítséget. Megcsinálta, kész lett a ház, majd megkérdeztük tőle, hogy mivel tartozunk?! Annyit mondtak, hogy majd megbeszéljük. Ezt eljátszottuk kb 3x, hol férjem, hol Én kérdeztük, de mindig ugyanaz a válasz, így ráhagytuk a dolgot, mondván Mi kérdeztük, majd szólnak ha van valami. Azóta se szóltak, ellenben a kapcsolatunk nagyon megromlott. (Régen napi szinten beszéltünk unokatesómmal, mostmár csak akkor ha 'muszáj', illetve a kötelező köröket beszéljük meg)
2021. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, elsősorban úgy értem, hogy joga van-e kovetelozni utána.

2021. aug. 2. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű példát tudok írni:


- Hapci!

- Egészségedre!

- Kösz.

- Nincsmit!

_____________

- Boldog névnapot!

- Köszönöm!

- Szívesen!


(Miért mondod hogy nincs mit, és miért mondod, hogy szívesen ha nem kérték hogy köszöntsd fel, vagy mondj bármit is?)

Ugyanígy állok a kérés nélküli segítségnyújtás viszonzásához is.


Múltkor munkatársam felajánlotta, hogy megcsinál ezt-azt nekem.

Mondtam neki, hogy köszönöm, de be tudom fejezni.

Nem, nem, ő hamar végzett, hadd csinálja meg az én munkám felét.

Hát jó, ahogy akarja. Hagytam, hogy elvégezze.

Nem köszöntem meg, mert minek? Kedve volt hozzá, csinálta, kész.


Ha pedig az lett volna a szituáció, hogy "figyelj, le vagyok maradva, de te látom már kész vagy, esetleg be tudsz segíteni nálam?"

Akkor már alap hogy megköszönöm, esetleg viszek be neki egy tábla csokit is másnap.

2021. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3-as: Ez is azt mutatja, hogy inkább az a bajuk, hogy dolgozzanak...
2021. aug. 2. 14:33
 7/11 anonim ***** válasza:

5ös

A >figyi le vagyok maradva, légyszi segíts< az nem segítség felajánlás, hanem szívesség kérése.

2021. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan kimondtatlanul is elvárjak hogy utana te is vissza add nekik valahogy segitségüket.. pedig szerintem ha valaki csak úgy magátol akar segíteni,önzetlenül mert jól esik neki akkor nem vár érte semmit🤷🏼‍♀️
2021. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rám is meg haragudtak... Egyszerűen nem tudom hova tenni az egészet...
2021. aug. 2. 14:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es

Így van, ez a határ a kettő között.

2021. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!