Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek mostanság miért...

Az emberek mostanság miért olyan empátia hiányosak? Vagy csak én érzem így?

Figyelt kérdés

2021. aug. 13. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Mert a kormánypolitika idegessé, feszültté, bizonytalanná teszi őket és szándékosan ellentéteket teremt. Emiatt csak magukra, saját érdekeikre figyelnek.
2021. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Ott komoly gondok vannak, ha valaki már ezért is a kormányt okolja. Azért mert látsz pár olyan dolgot ami nem tetszik neked még nem tűnik el belőled az empátia, ilyen alapon mindenkiben egyformán nem lenne.

Amúgy szerintem még sok empatikus ember van, legalábbis én többségében ilyenekkel találkozom.

Nyilván vannak olyanok is akik önzőek és úgy gondolják csak ők számítanak (megsúgom, van köztük kormány ellenesek is), viszont rájuk igyekszem nem figyelni.

Próbáld meg kizárni az negatív embereket és vedd észre a kedvességet ami még van. Tudom, néha nagyon nehéz, főleg ha az ember rossz passzban van, de hidd el, sok kedves ember van 🙂

2021. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Hát az én érzelmeimel sem törődnek sokan szóval én is MÁR leszarom a legtöbb embert. Ez régen nem így volt... hülyének is néztek páran.
2021. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Mindenhonnan, a médiából, a közösségi médiából az ömlik az emberekre, hogy csak te számítasz, csak magadért tégy mindent, csak a mai nap és csak te létezel, senki és semmi más nem számít. Ez lett az eredménye.


#2 Akárhonnan nézzük, benne van a kormány politikája is. Ha a kormány nyíltan fasiszta és homofób, és az az ország, ahol az elfogadás, az érzékenyítés és az empátia lassan már szitokszavakká válnak, ott a kormány "munkásságát" figyelmen kívül hagyni minimum ostobaság.

2021. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Ha lenne ennek alapja akkor mindenki homofób lenne és a liberális országokban mindenki elfogadna mindenkit, de ez nem így van.
2021. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem, tehát akkor a világban csak végletek léteznek, maga a világ pedig fekete és fehér. Nincs több kérdésem.
2021. aug. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Média
2021. aug. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 moozygoo ***** válasza:
Sokkal többet látunk a világból az internet által, ezáltal azt érezzük hogy több van a rosszból, de nem.
2021. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!