Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jó dolog a patriotizmus és a...

Jó dolog a patriotizmus és a nacionalizmus vagy el kell határolódni tőlük teljesen?

Figyelt kérdés
Jó dolog a patriotizmus és a nacionalizmus vagy el kell határolódni tőlük teljesen? Teljesen el kell tőle határolódni? Vagy pont hogy támogatni kell? Jó hatással van egy társadalomra?

2021. aug. 13. 19:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
Szükséges, és részben jó dolog, csak a mértéke a kérdés.
2021. aug. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

És lehetne egy társadalom jó nélkülük? Jó lenne, ha ez megvalósulna?

-Az emberi rasszok egyesülnek, megszűnnek. Egyetlen nagy emberi rasszá keveredik.

-A nemzeti hagyományok eltörlése és inkább az egész világ kultúrájának fejlődésére koncentrálás.

-Egy közös nyelv a világon.

-Egy közös pénznem a világon.

-Globális világállam.

-A nemzetállamok eltörlése.

-A határok eltörlése az emberek szabad vándorlása a Föld egészén.

Stb.

2021. aug. 13. 19:18
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Kevered a szezont a fazonnal.

A patriotizmus és a nacionalizmus ellentéte nem a rasszok megszűnése. Az egyik egy ideológia, a másik meg egy társadalmi jelenség. Nem is ugyanazon a síkon mozog a kettő.

Addig rendben van a patriotizmus, amíg ugyanúgy tiszteletben tartja más nemzeteket létezését és kultúráját, és nem tartja őket alacsonyabb rendűnek a sajátjánál. Sajnos a nacionalizmusban ez már eleve borítékolhatóan nincs így; magyar viszonylatban kifejezetten erre szoktak építeni.

A rasszok eltűnése a globalizált világnak köszönhető, nem ideológiának. Azzal, hogy már mindenki (leszámítva a harmadik világbeli országok lakóit) világpolgár, akármikor elutazhatsz kb. a a bolygó másik felére is, már nagy esély van rá, hogy egyre inkább összemosódnak a rasszok. Hogy elérjük-e valaha azt, hogy teljesen egységes legyen az egész világon, az kétséges és erősen sci-fibe illő. Ez szerintem nem igazán célja senkinek, ez max történik.

A hagyományokat eltörölni, szándékosan, sose fogják, mert semmi értelme. Ott is az előbbi jelenség figyelhető meg: elhagyunk és átveszünk más hagyományokat, és kevésbé nemzeti szinten zajlik, inkább családin.

Az egy közös nyelv elég valószínűtlen, bár vannak nyelvek, amik erősen kihalásra vannak ítélve.

A közös pénznem gazdasági szempontból egyelőre értelmetlennek tűnik. A globális világállam sem fenntartható a jelen helyzetben, szintén sci-fi-be illő téma, ott sokat foglalkoznak vele.

AZ alap kérdésre visszatérve azonban azt vettem észre, hogy sok esetben az erősen patrióta szellemiségű emberek nem épp az értelmiségi rétegből kerülnek ki (és értelmiségi alatt itt az egyéni életútra gondolok, nem a felmenők által kitaposott társadalmi helyre). Az, akinek van rálátása a világra, más felfogásokra, kultúrákra, az nehezen fogja a sajátját annyival jobbnak találni akárki másénál, hogy rajongjon érte.

2021. aug. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Miért rossz a nacionalizmus? https://www.youtube.com/watch?v=HGipbsnHNSM


És nem lenne jobb egy internacionalista, kozmopolita világ, ahol nincsenek rasszok, nemzetek, hagyományok?

2021. aug. 13. 19:43
 5/25 A kérdező kommentje:
És a patriotizmussal, vagyis a hazafiassággal mi a baj?
2021. aug. 13. 19:45
 6/25 Sunshinedoll ***** válasza:
27%
Aki patriótaként indul, az fasisztaként ér a célba, úgyhogy le vele.
2021. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
De a kommunisták között is sok patrióta volt.
2021. aug. 13. 19:50
 8/25 A kérdező kommentje:

#6.

De ha mindenkinek joga van úgy gondolkodni, ahogy akar, akkor a patriótáknak és a nacionalistáknak miért nincs???? És ezt eleve honnan vetted????

2021. aug. 13. 19:56
 9/25 anonim ***** válasza:

Nem én írtam a választ, de hogy jön ide, hogy joga van-e gondolkodni bárhogy? Senki nem beszélt jogról. Attól még sok esetben ez szélsőséges eredményhez vezet. Nem véletlen, hogy a gyűlöletkeltő kampányokban sokszor a nemzeti érzületekhez akarják visszakötni a szálakat, megjegyzem, logikát mellőzve. De ez mind arról szól, hogy ezt a réteget akarják meggyőzni - és őket meg is lehet.

Én írtam a 3-as választ, és már előre megválaszoltam az utána következő kérdéseidet, de még mindig kevered a fogalmakat, ha ennyire nem érted az ideológia és a társadalmi folyamatok közötti különbséget.

2021. aug. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ok, értem, szóval aki patrióta, az náci lesz! Értettem, világos, kedves Sunshinedoll. Inkább az ilyenekkel le, mint te! A patriotizmus és a nacionalizmus is jelen van az emberben már az ókor óta, sőt az őskorban is jelen voltak olyan gondolatok, mint a terület, család, nemzedék, törzs megvédése és annak szeretete, valamint az arra való büszkeség.
2021. aug. 13. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!