Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért félek nőkkel beszélgetni...

Miért félek nőkkel beszélgetni /33,f/?

Figyelt kérdés
Mielőtt jön a sárdobálás, igen volt már barátnőm, szüz sem vagyok, remélhetőleg incel sem. Mindig is féltem amúgy nőkkel ismerkedni és beszélgetést kezdeményezni, főleg a 18-40 év közötti nőkkel (18 alatt nem akarok ismerkedni lányokkal). Amióta egyedül vagyok rettegve sem merek odamenni nőkhöz, pedig szerintem nem vagyok félős, aluljárós romáktól, nagydarab kopasz állatoktól stb... nem rettenek meg. Nyilván az önbizalmammal van probléma mert kevésnek érzem magam és nem tudom milyen témát hozhatnék fel, teljesen eltávolodtam az ellenkező nemtől nagyon messzire úgy érzem /nem lettem meleg/. Azon kivül hogy legyek bátrabb mit tanácsoltok hogy könnyebben menjen az ismerkedés élőben?

2021. aug. 14. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális nők általában nem ismerkednek az utcán, úgyhogy alapvetően semmi baj nincs azzal, ha nem mersz odamenni random nőkhöz. Ha viszont olyan szinten félsz, hogy mondjuk a szomszéd irodában dolgozó Pirikét sem mered megszólítani, pedig látásból ismeritek egymást már jóideje, akkor javasolnék professzionális segítséget, mert az tényleg nagyon megnehezíti az ismerkedést.
2021. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez az érzés nem egyedi.


Nagyon sok emberben van ilyen félsz, amikor ellentétes neművel beszél.

2021. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%
elutasítástól való félelem, kisebbségi komplexus.. mind a 2-t lehet kezeltetni
2021. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sokan vannak így ezzel. az önbizalom abból táplálkozik, hogy ismered az adott helyzetet, sokat csináltad és megtapasztaltad, hogy meg tudod oldani az ilyen helyzeteket. ha ez a tapasztalat hiányzik az életedből, akkor lesz kevesebb az önbizalmad, mert nincs meg a tudás, tapasztalat, amiben bízhatnál, hogy átsegít a helyzet megoldásán.

a problémádat az okozza, hogy nem nagyon csinálsz ilyet. esetleg volt pár kellemetlen élményed is ilyesmivel, ami pláne elrettent és emiatt még annyira sem mered csinálni. vagy csak a fejedben futnak le elképzelt forgatókönyvek, amik ráerősítenek a tapasztalataid hiányára és ezért annyira megijesztenek, hogy belevágni sem mersz.


szokás mondani, hogy ha leesel a lóról, akkor azonnal vissza kell ülni rá és folytatni a lovaglást. különben a kudarc élmény elhatalmasodik feletted és később már nem is mersz újra felülni rá.


itt is hasonló a helyzet. szorongást okoz, hogy idegen nővel kell beszélned. de a szorongás megszokható. minél gyakrabban és tovább teszed ki magad a szorongást kiváltó helyzetnek, annál jobban megszokod az érzést, a helyzetet. egy ponton túl már nem tud rosszabbá válni. hozzászoksz. minél többet ismétled, annál kevésbé fog zavarni és egy idő után már elő sem fog jönni. hozzáedződsz a helyzethez.


beszélgess minél többet nőkkel mindenféle helyzetben és korosztályban. bármilyen elvárás nélkül. ne akard őket felszedni, ne akarj velük randizni, ne akard elkérni a telefonszámukat. egyszerűen csak elvárások nélkül beszélgess. ha már a megszólításuk sem megy, akkor azt is gyakorold. lehet pl. tréningezni azzal, hogy minden nőt leszólítasz az utcán, hogy megkérdezd, mennyi az idő, vagy merre van ez vagy az az utca.


minél nagyobb tétje van a dolognak, annál nehezebb jól kezelni. nagyon sok visszahúzódó srác rontja el azt, hogy tét nélkül nem csajozik. nem próbálkozik csak úgy minden szimpi csajnál. aztán amikor belezúgnak egy csajba, akkor igazán fontossá válna, hogy vele sikerrel járjanak. viszont tapasztalat hiányában nem sikerül őket leszólítani, kezdeményezni. ha sikerül, akkor is jó eséllyel rosszul sikerül, mert nincs benne rutinjuk, nem tudnak természetesek, közvetlenek lenni. a lányt meg nem fogja szórakoztatni az esetlenség, látni fogják, hogy zavarban van, feszeng, vagy csak azt látják, hogy furcsa, béna, nem szimpatikus. szóval, ha túl nagy a tét, akkor még könnyebb elszúrni.

érdemes a versenyre való felkészülést egyszerű, tét nélküli edzéssel és fokozatosan növekvő terheléssel járó tréninggel kezdeni, nem rögtön az olimpiai döntővel kell kezdeni...

2021. aug. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!