Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Télleg lesz valami baja...

Télleg lesz valami baja később egy kisgyereknek ha olyan filmeket néz ami nem neki való? Én kis koromban olyant néztem, és szerintem csak max. korábban lettem érett azoktól a filmektől, semmi negatívot nem tapasztalok magamon.

Figyelt kérdés
7 évesen néztem először ilyen családi titkok, gyanú árnyékában, ezek megőrültek és ehhez hasonló műsorokat és filmeket. És úgy éreztem télleg értem a sztorikat akkor is meg most így 16 éves koromban is, szerintetek miért nem hatott károsan rám?

2021. aug. 17. 18:20
 1/8 A kérdező kommentje:
A mesék valahogy nem kötöttek soha le nagyon....
2021. aug. 17. 18:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos tartalmak nem véletlenül korhatárosak. Öcsém is nézte 6-7 évesen a Terminátort, én is néztem ilyeneket, mint a Vadak ura. De szigorúan csak szülői felügyelettel, és utána megbeszéltük a látottakat.
2021. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Egy ostoba osztálytársam a 3-4 éves öcsikéjével Predátort meg egyéb darabolós horrort nézett. Vagy otthagyták egyedül, mert addig is csöndbe van. Mondanom se kell, 4 évesen is pelenkában rohangált, mert este bepisilt. De nem volt gáz szerintük, hiszen "nevetgélt" azon, amit látott. :/ Nem véletlen, hogy korhatárosak a filmek.
2021. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem még teljesen rendben vannak, sőt, ugyan nem láttam belőlük részeket, viszont emlékeim szerint pont arról szólnak, hogy bemutatnak mindenféle élethelyzetet, és azt, hogy hogyan élik meg emberek, úgyhogy még rengeteget is lehet belőlük tanulni, hogy megpróbálod magad is feldolgozni, és megérteni ezeket a szituációkat.

Én horrorokat és filmdrámákat néztem nagyon sokat gyerekként, utóbbinak hasonló pozitív hatásai is voltak, mint amit a fentebb írtam, viszont valamilyen szinten azért meggyötörtek ezek, és komorabbá tettek, úgyhogy utólag nem biztos, hogy javasolnám a fiatal énemnek, inkább élvezze ki az önfeledt gyerekkort.

A mesék engem sem kötöttek le különösebben. Filmekből miket szoktál nézni? :)

2021. aug. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Vannak nagyon szép mesefilmek is, rendes filméknt, pl a Grimm mesék, én felnőttként is nézem és izgalmasnak , kalandosnak találom, ugyanakkor szép.

Szerintem semmi baja nem lesz a filmektöl egy gyereknek, max pár éjszakát nem alszik, aztán úgyis elfelejti.

2021. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban a családi háttér a meghatározó. De ahol ez nincs, gyenge, rossz, és ilyen RTL és TV2 moslék műsorait nézik, bármiféle magyarázat nálkül, annak tényleg torz sérült értékítélete, világnézete alakul ki. Egy 4-6 éves gyerek, aki azért már felfogja ezeket a történéseket, az magától még nem tudja hogy az RTL , TV2 részeg, drogos, személyiségzavaros, egyébb pszihiátriai tüneteket mutató sztár celebjei, gyakran megtervezett extrém viselkedéséről, hogy az nem normális, nem követendő. Aki ezeken szocializálodik, az fiatalkorára maga is leépült szociopata idióta lesz.
2021. aug. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És tegyük hozzá, hogy ezek a csatornák nagyon tudatosan nevelik ostoba, primtív, barom felnőtté a gyerekeket, mert ezek lesznek később a törzsközönségük. Tehát ez nem véletlen, hanem üzletiterv.
2021. aug. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hentelőseket nem biztos hogy nézni kéne. Én 85ős vagyok,és a végig izgultam a twinpeaks-et az X aktákat. Videon:A csillagok háboruját. A szárnyas fejvadász-t. Ès még ezernyi fura sci-fit.

Nem pisiltembe este,és nem lettem sorozat gyilkos.


A gyanu árnyékában meg hasonlók igazából a történet miatt korhatárosak,mert komplexebbek mint a Jancsi és Juliska. És ha nem érti a gyerek amire van esely akkor anyu apu elmondja.

Mamár a Bátor lovacska is 12es karikát kapna....ami egészen abszurd. Egy mese basszus. Szóval bőven túlvan lihegve ez a dolog.

Ha szülő oda figyel akkor kb betudja lőni,hogy mit visel el a gyerek lelke.


A Félelem bére na az valahogy megviselt.

2021. nov. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!