Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Véleményekre lennék kiváncsi. ...

Véleményekre lennék kiváncsi. Fiatalon a gyerek bulizzon vagy tartózkódjón az ilyenektől?

Figyelt kérdés

Szülők illetve sikeres emberek véleményére is kiváncsi vagyok.


Tehát vannak azok a fiatalok akik egész tini korukat végig bulizzák, drogozzák, isszák—> azok sehol nem lesznek felnőtt korukba. Biztos van kivétel de ha csak az ismerőseimből indulok ki akkor a tobbség lecsúszik.


Vannak azok akik mértékkel isznak, néha néha házibuliznak és max évente 1x-2x füveznek —> és így viszik valamire, sikeresek lesznek és még élvezték is a fiatal korukat.


Illetve azok akik végig tanulják, olvassák és inkább “fejlesztik” magukat—> így is sikeresek lesznek.


Melyik a jobb? Tapasztalatok érdekelnek, és légyszi hosszan válaszoljatok



2021. aug. 29. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maga a fiatal szemelyisege donti el, hogy milyen utat jar be az elete soran. Szulo hiaba tiltja, ha nagy a belso kenyszer erzet, a fiatal ugy is elindul a lejton.

Nem korlatozni kell vagy tiltani, hanem elmagyarazni a fiatal szintjen, hogy mit miert ne csinaljon, mert annak mi lesz az eredmenye.

Ha egy szulo hiteles volt a gyerek egesz eleteben, akkor a fiatal szot fog fogadni ... aki csak erozik, az megtapasztalja, hogy milyen amikor egy gyerek nem oszinte otthon.

2021. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Minden szulo volt fiatal es mindenkinek a multjaban vannak titkolando dolgok .... ezt nem kell a gyerek elol elrejteni, sokkal hitelesebb a szulo ha bevallja, hogy o is volt 'rossz gyerek' es ezert tudja, hogy mi lesz ennek a kovetkezmenye.

Es valojaban tenyleg! Minden szulonek van valami a szamlajan gyerek korabol!

2021. aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet mértékkel is bulizni. Nem kell a hét napból hatszor tökrészegnek lenni.
2021. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De a drogokat kerülje mindenki.
2021. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Arany középút. Néha bulizzon, néha tanuljon, néha játsszon. Nem szabad a szélsőségek felé menni. Nem akarsz belőle se incelt, se ku***vát, se antiszociális nyomorékot csinálni.
2021. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Én sosem élveztem a bulizást, nem bulizom. Engem zavart, hogy a szüleim bűntudatot keltenek bennem emiatt. Ők bulizósak voltak fiatalon. Egyáltalán nem voltak elfogadóak a személyiségemmel, és folyamatosan azt kellett hinnem, hogy valami baj van velem, amiért nem járok közösségbe. Olyan szituációkba kényszerítettek bele, amit nagyon nem akartam, nagyon kellemetlen volt nekem. Nem szeretem a nagy társaságot.


Az én véleményem az, hogy aki szereti az mehessen, aki nem, az meg legyen elfogadva így. Mindegy, csak a szülő támogassa már a gyerekét! Nem azért lett világrahozva a gyerek, hogy a szülő a saját elkövetett hibáit kijavítsa 🤦‍♂️ hanem ő egy külön új élet, saját személyiséggel, saját szükségletekkel, saját vágyakkal. Ezt kéne támogatni. Ha bulizós, akkor úgy, ha nem, akkor úgy.


Nyilván persze egy tizenpárévesnek még nem egy Budapestparkban a helye, de házibuliba este 22-ig határidővel miért ne?? Saját korosztállyal. Aztán később kitolódhat, de tiltani valamit, ami a szerves része valakinek, az kínzás.

2021. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Hétvégente 14-16 évesen mehet a buli, 16-18 alkoholizálhat mértékkel, 18-25 akár fű is.
2021. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!