Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet belőle valami gond, ha...

Lehet belőle valami gond, ha más lesz az állandó lakcímünk?

Figyelt kérdés
Eladtuk a lakásunkat és egyelőre albérletbe költözünk, de nem jelentkezhetünk be állandóra csak a tartózkodási helyünk lehet. Azt mondta a párom, hogy ő bejelentkezik az anyjához állandóra, a kisfiunk meg én meg jelentkezzünk be az én anyámhoz. Lehet ebből valami probléma, hogy más az állandó lakcímünk?

2021. jún. 23. 09:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Nem. A tartózkodási egy helyre szól, az a lényeg. De az se lenne baj ha az sem.
2021. jún. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
És tegyük fel, ha mindhárman bejelentkezünk az anyjához és szétmegyünk, akkor okozhat gondot, hogy oda van bejelentve a kisfiam? Hogy esetleg nem vihetem majd el?
2021. jún. 23. 09:38
 3/29 anonim ***** válasza:
52%

Igen, okozhat gondot.


Miért nem jelentkeztek be az albérletbe állandóra? Az lenne a szabályos a trükközés helyett.

2021. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem lehet, nem engedi a tulaj...
2021. jún. 23. 09:47
 5/29 anonim ***** válasza:
33%
Nincs ilyen, hogy nem engedi. Jogotok van rá (sőt, kötelességetek is). Két tanús vagy közjegyzős bérleti szerződéssel a tulaj külön aláírása nélkül is be tudtok jelentkezni. Ha bejelentkeztek máshova, ahol igazából nem laktok, az elvileg közokirat-hamisítás.
2021. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Miért lenne közokirat hamisítás? Az az állandó lakcímünk lesz, ez pedig a tartózkodási hely, nem értem mi benne a hamisítás. Ehhez is kell az aláírása, ilyen nincs, hogy a háta mögött a tudta nélkül bejelentkezünk állandóra.
2021. jún. 23. 10:20
 7/29 anonim ***** válasza:
51%

Azért közokirat-hamisítás ide-oda szülőkhöz bejelentkezni, mert nem fedi a valóságot, hogy ott laksz. És igen, hátrányod is származhat belőle.


Tévedsz, olyan nincs, hogy a tulaj meggátol téged a lakcímbejelentésben. A lakcímed bejelentése állampolgári kötelességed. Ez nem a háta mögött történik, mert semmi köze hozzá. A lakcím az a ti személyes adatotok. Kiadja nektek a lakást, ezzel hozzájárul ahhoz, hogy ott lakjatok, innentől kezdve nektek kötelességetek bejelentkezni.

2021. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
64%

„A lakcímbejelentés az albérletek esetében is kötelező“


A bérbeadók sokszor a bérleti szerződés megkötése után is „fenntartják” maguknak a szállásadói hozzájárulás megadásának jogát, és számos esetben nem járulnak hozzá a bérlők lakcímbejelentéséhez. A bérlők pedig arra hivatkozva mulasztják el a kötelezettségüket, hogy „a tulajdonos nem enged bejelentkezni”. Azonban a lakcímbejelentést szabályozó jogszabály egyértelműen fogalmaz: a bérlő az általa bérelt lakásra nézve a lakcímbejelentési eljárásban „szállásadónak” minősül.


[link]

2021. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Jól van, pihenjél.
2021. jún. 23. 10:42
 10/29 anonim ***** válasza:
62%

Nem lesz gond. ​Egy ismerős pest megyében lakik és állandó lakcíme a belvárosi szüleinél van, hogy ott ingyen parkolhasson.

De ismerek olyat is, akiknél a tartózkodási hely különbözik, mert a körzeti iskolába akarták beíratni és egy rokonhoz bejelentkeztek.

2021. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!