Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Gimnáziumok és egyetemek...

Gimnáziumok és egyetemek között van egy kis emberi különbség?

Figyelt kérdés

Mivel gimikben 15 (vagy alacsonyabb vagy több) évesek kezdenek tanulni, így sokan szekálják, közösítik a másikat, csúfolják őt, kinevetik, stb.

Egyetemeknél is ilyenek az emberek? Akik visszahúzodóak, fogyatékosok (pl: hallássérült) azokat piszkálják?


2021. szept. 1. 19:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
52%
Én egyetemen is tapasztaltam olyat, hogy pl. egyesek kibeszélik vagy kinevetik a másikat vagy beszólnak a másiknak. Persze, felnőttek járnak egyetemre, de azért ne legyenek illúzióink, egyes felnőttek is csinálnak ilyeneket és azért nincsen olyan hatalmas nagy különbség például egy 18 éves gimnazista és egy 18 éves egyetemista között. Ugyanakkor az egyetem abban mindenképpen különbözik a középiskolától, hogy ott már kevésbé tartoztok egy közösségbe. Nagyobb létszámú egyetemi szakokon az is előfordulhat, hogy kb. minden órádon mások vesznek körül, nem is ismered a csapat felét és a kisebb létszámú szakok sem olyanok azért, hogy egész nap együtt ültök egy kis teremben, összezárva. Szóval például nincsen olyan, hogy valakit kiközösítenek, mert igazából nincs is honnan kiközösíteni... a legjellemzőbb tényleg az, hogy mindenki bemegy az óráira, majd megy a dolgára és akivel jóban van azzal jóban van, akivel nem azzal nem. Ugyanakkor abban egészen biztos mernék lenni, hogy a bárminemű nehézséggel, fogyatékossággal stb. élő hallgatókat inkább maximum csak segítik. Az én szakomon volt egy látássérült és ő is teljesen jól be tudott illeszkedni, járt programokra, voltak barátai stb., de mindenki nagyon szívesen segített neki bármiben és ugyanúgy bántak vele is mint bárki mással, egyáltalán nem volt kirekesztve, nem piszkálta senki vagy ilyenek. Láttam olyat is, hogy pl. egy kerekesszékes hallgatónak segítettek feljutni a lépcsőn, de még nekem is segítettek random számomra ismeretlen hallgatók vinni a cuccom mikor a bokasérülésem után csak nehezen tudtam még menni. Úgyhogy ettől biztosan nem kell tartani.
2021. szept. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!