Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azon kívűl ,hogy legyen egy...

Azon kívűl ,hogy legyen egy jó állásod, és hogy meg tudjál élni, miért kell iskolába járni? (Nem utálom én a sulit) csak kíváncsiságból kérdem!

Figyelt kérdés

2021. szept. 11. 10:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem járni, mert érdekelt, amit tanultunk. És dolgozni is szeretek, nem csak azért, hogy megéljek.


Nem kötelező tanulni.

2021. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#10 az a gond, hogy a fidesz megnehezítette ezt nagyon. korábban voltak erre lehetőségek. az ilyen magántanulóság, tanulókörök eléggé ellehetetlenültek.
2021. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai végzettség nélkül is meg lehet élni, bár ahhoz nagyon ügyesnek élelmesnek kell lenni. Vagy olyan családi háttér kell.

De hidd el, sokkal egyszerűbb ha van valami papirod, és ez igaz a diplomára és az érettségire is.


Ha meg kitalálod, hogy te ez vagy az akarsz lenni, hacsak nem kukásautó kezelő vagy ilyesmi, akkor valamennyit mindenképp tanulni kell.

2021. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

2-es és 3-as vagyok

Abban egyetértek, hogy a közoktatás időpazarlás, sokszor bosszankofom rajta visszamenőleg, hogy miért nem lehetett levizsgázni például hanarabb, hogy hamarabb végezzek. A gimnázium 4 éve alatt az osztály fele unatkozott, kvázi józan paraszti ésszel írtam meg én is az érettségit jelesre mindenből. Örültem volna, ha elmehettem volna érettségizni 15-16 éves koromban, külföldön erre pl sok helyen van is lehetőség.


De sajnos ezt a békát le kell nyelni ahhoz, hogy értelmes dolgokat is tanulj később. Legalábbis idehaza.

2021. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"...legyen egy jó állásod, és hogy meg tudjál élni...":

Ehhez szerinted mi kell, ha nem tanulás? Vagy te úgy születtél, hogy tökéletesen tudsz mondjuk a pénzzel bánni, és egyből bróker tudnál lenni?

2021. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az intézmény értelme: rendszerességhez szokás, szocializálódás.


A tananyag értelme:

- látókör szélesítése : ha sosem találkozol a geológiával, honnan tudnád meg, hogy érdekel-e?

- alapvető tudás megszerzése: irtó hülyének tűnsz, ha felnőttként összevissza kevered a kontinenseket, vagy azt hiszed, a nőknek is van prosztatájuk.

- készségek fejlesztése: a matematikában például nem feltétlenül önmagáért tanulod az egyenletmegoldást, hanem ez a logika fejlesztését célozza. De a százalèkszámítást például konkrétan is használnod kell vásárláskor (akciós termékek, előlegfizetés, borravaló), a területszámítást pedig akkor, ha falfestéket vagy padlólapot kell venned egy helyiséghez. A helyiérték-számítást pedig minden alkalommal, mikor készpénzzel fizetsz. Hogy csak néhányat említsek a leghétköznapibb esetekből.


Iskola nélkül sokkal többen megragadnának azon a nagyon egyszerű szinten, hogy "hát eeejárok a gyárba, nem nagyon érdekel semmi. Vótunk sógorral Ausztriába', oszt nem is vót kenguru. Szok' fájni a sípcsontom itt a karomba'. 25%, akkor az körübelű a fele, nem? Nem tudom kitőteni ezt a bonyolútt papírt, mi az, hogy 2. pont B sor?"

Feltűnt már, hogy az idősebbek közt mennyivel több az ilyen? Nos kérlek, ez elég nagy arányban az oktatás hiánya.

2021. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az iskola megtanít arra, hogy megszokd, hogy időre kell valahova lenned, ahova nem akarsz menni. Hogy meg kell olyan dolgokat tenned, amikhez semmi kedved. Hogy lesz valaki, aki dirigál neked és neked azt kell csinálni, amit ő mond, ha tetszik, ha nem. És hogy hosszú órákat kell naponta olyanokkal is együtt töltened, akiket a hátad közepére sem kívánsz. Később a munkahelyen ugyanezeket fogod átélni.
2021. szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 moozygoo ***** válasza:
Azért hogy ne utcára szarós india vagy retardált elnyomó háborús ország afganisztán legyünk
2021. szept. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!