Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azon kívűl ,hogy legyen egy...

Azon kívűl ,hogy legyen egy jó állásod, és hogy meg tudjál élni, miért kell iskolába járni? (Nem utálom én a sulit) csak kíváncsiságból kérdem!

Figyelt kérdés

2021. szept. 11. 10:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Hogy legyen egy alap műveltséged.
2021. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Nincs olyan, hogy kell, de én például azért járok egyetemre, amiért könyvet is szoktam olvasni vagy rejtvényt fejteni: érdekel valami, szeretnék róla többet tudni, próbára tenni benne a tudásom, szeretném magam kompetensnek érezni benne, szeretném normálisan csinálni. Sok dolgot meg lehet tanulni önállóan, de sok dolgot gyorsabb és hatékonyabb tanulni úgy, hogy jól meg van strukturálva és ki van dolgozva. Én szeretek tanulni, szeretem azt érezni, hogy jó agyam van dolgokhoz, szeretem magam szakembernek tartani dolgokban, amik érdekelnek.
2021. szept. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én úgy vettem észre, hogy jobban számít a véleményem az adott dologban, ha van képesítésem. Ha teszek egy állítást és valki gúnyosan megkérdezi, hogy "miért mi vagy te, xy szakember?" akkor tudok rá igennel válaszolni és lehivatkozni neki, hogy miért igaz az, amit mondok. És ez baromi jó érzés. 😎
2021. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy meg tudj élni, nem elég indok?
2021. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én se értem. Nekem a középsuli 4 elveszett év volt. Nulla értelemmel. Egyetem mondjuk jó volt, mert az érdekelt, onnan lettek is jó barátaim.
2021. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Megtanulsz szocializalodni, kapcsolatokat kialakitani, megszokod a rendszert az eletedben, a tanulmanyokon kivul ez is fontos.

Persze utana donthetsz ugy, hogy te inkabb szabaduszo akarsz lenni, aki minden nap maskor kel, nem dolgozik kedden, de dolgozik vasarnap este 11-kor, mert akkor van kedved hozza, de az emberek tobbsege nem ezt a fajta eletet fogja elni :)

2021. szept. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
Olyan mint a kutyasuli, gondosan beidomítanak, hogy majd a társadalom hasznára légy és tudj viselkedni.
2021. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
7/ sajnos igazad van! Én is így gondolom!
2021. szept. 11. 11:33
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem neurotipikosoknak (eltérő információfeldolgozási, mentális működés, autizmus spektrum, adhd stb) kifejezetten rengeteg kárt okoz. Ez az egész nap ülj a helyeden és hallgass és írj és mondd vissza.
2021. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd ott a sulit még ma, és majd nézd meg magad 35 évesen, hogy milyen szép egyszerű életed lett.
2021. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!