Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha így maradok, akkor örökre...

Krómgyűrű kérdése:

Ha így maradok, akkor örökre egyedül leszek? Hol lettem elrontva? 22/F

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy kilógok a sorból, elütök az átlag embertől. Ez főleg a megnyilvánulásomban, társasági morálomban tükröződik vissza.


Például már egy éve Pesten dolgozok. Minden hétvégén hazautazom vidékre.


Egyik kollégám felvetette, hogy ennyi idő alatt biztos bejártam már egész Pestet. Az igazság az, hogy 2 helyen töltöttem minden időmet. A munkahelyen és a szállón, ahol elszállásolva vagyok. Ennyi. Na meg ha járok a boltba.


Erre Ő, a kollégám elképedve mondja, hogy hogyan lehet valaki ennyire zárkózott, mint én. Holott nekem ez a normális. Mondjuk rá, hogy annyira nem érdekel a város. Most megkövezhettek, hogy sok látnivaló van vagy sz*rok az egész városra, pedig nem. Itt is olyan emberek élnek, mint vidéken, mondjuk más-más a habitusuk, de csak szimplán nem érdekel.


Aztán össz-vissz csak 2 barátom van ég egy adta világon. Velük is már-már ritkán beszélek.


Aztán ott vannak a lányok. 15-16 évesen kezdtek érdekesek lenni számomra a lányok és habár sok lány tetszett, mindegyik hiánytalanul lekoppintott vagy barátja volt. Már bizonytalanul állok azon tény előtt, hogy sose lesz senkim. Vagy a megjelenésemmel lehet a baj vagy pedig a megnyílvánulásommal van valami.


Elkezdtem keresni magamban a hibát, de mindent természetesnek találtam.


Aztán valahol olvastam, hogy a szülői nevelés is befolyásol sok mindent. Utólag visszagondolva a szüleim nagyon védtek úgy mindentől ami rossz. A dohányzásról, az alkoholról, a rossz emberektől és egy ilyen elzárt buborékban nőhettem fel. Sajnos ezt nem tudom megmondani pontosan, hogy ez jelenthette a problémát. Szüleim sokat is veszekedtek, nem egyszer elfajult közöttük a dolog, mind a mai napig is akár.

Talán emiatt vagyok túlzottan érzékeny lelkű ember.


Mint gyerek, emiatt példát vettem tőlük, aztán tojáshéjjal a fenekemen, most kikerültem a nagy városba, itt meg mintha enyhe szorongással küzdenék.

Azt vettem észre, hogy egy szép, hosszú összetett mondatoz nem tudok anélkül elmondani bármelyik kollégámnak, hogy bele ne botlana a nyelvem valamelyik szóba, vagy dadognék, vagy akármi. Ilyenkor meg sül a pofámról a bőr, ha ilyen röhejesen sikerült mondatot hozok össze.


Lehetnek-e a felsorolt tüneteknek, problémáknak a szülői neveléshez?

Nem szeretném bántani a szüleimet, szeretem őket minden hibájuk ellenére, de az utóbbi napokban ezen gondolkodtam, hogy mivan ha nem velem van a baj.


Esetleg pszichológussal se ártana beszélnem?



2021. szept. 17. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt inkább az a kérdés, hogy neked van-e igényed másra?


Mert bár én szeretem a nyüzsgést például és jobban tudok azonosulni a kollégád felfogásával, nem kifejezetten látok semmi egészségtelent, semmi drasztikusat abban, ahogy élsz. Sok ember szeret úgy élni, mint te és akkor érezné rosszul magát, ha olyan lenne, mint például én vagyok.


Te szenvedsz ettől a dologtól vagy van valami, ami miatt úgy érzed, hogy emiatt nélkülöznöd kell valamit, ami számodra fontos? Mert ha nem, akkor ez csak ízlésvita, amit nem kell magadra venned.


A pártalálás meg teljesen logikus, hogy nehezebb egy olyan embernek, aki eleve kevesebb emberrel érintkezik. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne partnered, de hosszabb folyamat szerintem, mint azoknak, akik eljárkálnak és elég széles réteget van alkalmuk megismerni. De ettől ne ess kétségbe, ha nincs is nagy igényed a társasági életre, kicsit célzottabb ismerkedéssel azért ez ugyancsak áthidalható.

2021. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően jól kielemezted a helyzetet szerintem: burokban nőttél fel és most szembesülsz azzal, hogy milyen is a burkon kívül az élet, azonban ehhez egyelőre nem tudsz alkalmazkodni, de nyilván, ösztönösen, természetesen erre megvan az igényed.

Most úgy gondolom, hogy tanulnod kell, meg kell tanulni a burkon kívül élni, ami biztos, hogy kényelmetlen, kellemetlen, feszengős lesz eleinte, ahogy ezt tapasztalod is, de minél többet csinálod, annál könnyebb lesz, rá fogsz érezni és szépen egymás után oldódnak meg maguktól a gondjaid.

Felesleges jelen pillanatban bárkit is okolni, hibáztatni emiatt, mert az nem fog segíteni semmiben, maximum még inkább lehangol, vagy olyasvalaki/valakik ellen fordít, akik nem ártani akartak neked ezért nem is érdemelnek megvetést, büntetést, akármit.

2021. szept. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En 10 eve lakok Pesten de csak boltba jarok meg otthon vagyok neha kimegyek a Margit szigetre
2021. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!